Pritja më e mirë e Irlandës

Si një kompani e dizajnit në internet me një numër të madh llogarish pritëse (ne kemi projekte të panumërta anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të shkëlqyeshëm në internet.

Këto janë ofruesit tanë më të mirë të mbajtjes në internet për Irlandën, pa cilësi të vërtetë që pret pa u prishur banka.

Disa nga markat / sitet që lidhen me përmbajtjen tonë:
E preferuar në faqet e internetit

Irlanda e Pritjes më e mirë: Top 5 – maji ynë i vitit 2020

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / mo.Disk HapësirëForativaVendetNe Uebfaqe
siteground2 3.95 € (60% Zbritje) 10 GB Databaza e Rrufetë e shpejtë në Londër, e përballueshme, 30 ditë garanci për kthimin e parave, e rekomanduar zyrtarisht nga WordPress = Fitim! Rishikimi i sitit rrethues
GreengeeksLogo 3.95 USD (Zbritje Ekskluzive e MangoMatter – poshtë nga 9,95 $) i pakufizuar Mbajtje super e gjelbër, servera në Evropë dhe hapësirë ​​disku të pakufizuar në disk, në mbarë botën! Rishikimi i GreenGeeks
A2HostingLogo 3,92 USD (ishte $ 7,99) i pakufizuar Hapësirë ​​e lirë + e pakufizuar në diskut! Rishikimi i Hosting A2
myhostlogo 5,99 € 10 GB 10+ vjet përvojë në pritje. Rishikimi i MyHost
wpengine 35 dollarë amerikanë 10 GB WordPress hosting përsosur. Rishikimi i motorit WP

Nuk është e thjeshtë të gjesh një pritës të përshtatshëm në internet që është në të vërtetë i përballueshëm, dhe nëse nuk je një magjistar i Excel-it, mund të marrësh paksa dërrmuese duke krahasuar të gjitha tiparet e ndryshme të pritjes (si kosto vs bandwidth, hapësira në disk, përdorshmëria, mbështetja, rishikimet, etj.) ). Për ta lënë mendjen të qetë, në të vërtetë ekzistojnë kompani të shkëlqyera atje që nuk ngarkojnë çmime absurde të pritjes, por prapë kanë performancën për të ekzekutuar ndonjë uebfaqe që dëshironi.

5 në vijim janë të preferuarat tona personale, 4 të parat janë me të vërtetë të përballueshme (5-të do të ishin për nevojat tuaja premium të pritjes së WordPress-it), dhe të gjithë ofrojnë performancë të shkëlqyeshme & mbështetur. Ne kemi përdorur kriteret e mëposhtme për të renditur hostet kryesorë të uebit: Lehtësia e përdorimit, përballueshmëria dhe performanca / fuqia. gëzojnë!

1. SiteGround

Kjo është ndërmarrja jonë e preferuar gjithëpërfshirëse e pritjes, ato janë të lira, kanë serverë shumë të fuqishëm dhe më e rëndësishmja, mbështetja është e nivelit të lartë.

Ata gjithashtu vijnë rekomanduar për WordPress, nga WordPress (shumë pak kompani pritëse mund ta pretendojnë këtë! Ata, natyrisht, mund të trajtojnë çdo CMS që ju hedhin mbi to). oh, + ata kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore! Pothuajse shumë pa interes për këdo që kërkon një host të përballueshëm por me cilësi të internetit!

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm 3,95 € / muaj (60% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

siteground2

  Fituesi – 9.6 / 10

Lehtësinë e përdorimit

97%

përballueshmërinë

92%

Performanca / Fuqia

95%

2. GreenGeeks

GreenGeeks është një nga kompanitë që ju thjesht e dini se po bën gjithçka në rregull, ata kanë parë një rritje masive që kur ata shkuan live në vitin 2008. Arsyet e suksesit të tyre janë mjaft të qarta kur të filloni të punoni me ta, është kombinim i arritjes globale (të shumta qendrat e të dhënave akros në botë), performancë e jashtëzakonshme, mbështetje e shkëlqyeshme dhe mjaft e shpejtë, dhe e fundit, por jo më pak e rëndësishme, ata po e rikthejnë 3 herë konsumin e energjisë në rrjet përmes energjisë së erës, gjë që është mjaft e mahnitshme!

Sa i përket karakteristikave specifike, ato ofrojnë hapësirë ​​të pakufizuar në disk edhe në planin e tyre më themelor, kanë mbështetje 24/7, dhe ashtu si SiteGround, një garanci për 30 ditë kthim parash nëse nuk jeni të kënaqur! Një numër 2 i fortë në listën tonë!

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm 3,95 USD / muaj (Zbritje Ekskluzive e MangoMatter – zbritur nga 9,95 $)

Lehtësinë e përdorimit

94%

përballueshmërinë

92%

Performanca / Fuqia

90%

3. A2 Hosting

A2 Hosting është në të njëjtën kohë me SiteGround, ata gjithashtu kanë një shumëllojshmëri të serverëve të shpejtë të ndezur në të gjithë botën + kanë një mbështetje të madhe. Ndërsa ata nuk kanë rekomandimin zyrtar të WordPress, performanca e tyre me faqet WP është e mahnitshme.

Dhe të kesh hapësirë ​​të pakufizuar në disk është mjaft e zoti!

Ata gjithashtu ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj).

Lehtësinë e përdorimit

87%

përballueshmërinë

92%

Performanca / Fuqia

80%

4. Myhost.ie

Me qendër në jug-perëndimin e Irlandës, ata filluan fillimisht në 2002, që do të thotë se ata kanë mbi një dekadë përvojë duke i mbështetur ato.

Përveç hostimit të cilësisë së re, ato gjithashtu ofrojnë mbajtjen e postës elektronike, regjistrimin e domain, & mjaft shërbime të lidhura me sigurinë.

Plani i tyre më i lirë fillon nga 5,99 € / muaj

Lehtësinë e përdorimit

85%

përballueshmërinë

85%

Performanca / Fuqia

85%

5. Motori WP

Nëse në të vërtetë po kërkoni për hostimin WordPress të menaxhuar me cilësi të lartë të lartë për Irlandën, WP Engine është ajo që ju nevojitet! Ata janë udhëheqësi i tregut kur bëhet fjalë për pritjen e faqeve të WordPress, dhe me një arsye të mirë (megjithëse janë shumë të shtrenjta). Ata kanë një sistem të fshehtë të fshehtë të ndërtuar në shtëpi për t’i shërbyer faqeve super të shpejtë (të quajtur EverCache), dhe të kombinuara me CDN-në e tyre, ato janë ndërmarrja më e shpejtë e WordPress hosting rreth e rrotull!

Mbështetja e tyre 24/7 padyshim e specializuar në WordPress, duke u mundësuar atyre të rregullojnë çdo problem pa vështirësi. Për më tepër, ata gjithashtu kujdesen për çdo azhurnim thelbësor të WordPress, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për këtë. Dhe kur është një azhurnim i madh, ata në të vërtetë e testojnë faqen e parë para se të azhurnojnë për tu siguruar që asgjë nuk prishet, shërbim i nivelit të lartë. Ata gjithashtu kanë një zbulim të drejtpërdrejtë të kërcënimit në kohë reale, bllokojnë në mënyrë aktive sulmet DDOS, dhe madje do të rregullojnë faqen tuaj falas nëse do të hakohet …

Të gjitha këto më lart sesa justifikojnë vlerën e çmimit! Të interesuar për paqe mendore dhe mund të kursejnë buxhetin?

Plani i tyre më i lirë fillon me 35 dollarë në muaj

Lehtësinë e përdorimit

85%

përballueshmërinë

65%

Performanca / Fuqia

95%

Mbështetje teknologjike në IrlandëWeb Hosting Irlandë: Në kërkim të thellë

Me sa ka përparuar teknologjia në disa dekadat e kaluara, dhe me ritmin që ajo vazhdon të bëjë hapa të mëdhenj të përparimit me secilin vit që kalon, interneti është bërë një aspekt i pashmangshëm i jetës sonë të përditshme për shumë njerëz. Prandaj, duke rezultuar nga këto zhvillime, është bërë gati e pamundur për çdo biznes të mbijetojë nëse nuk ka një uebfaqe të mirë-funksionuar dhe prani në internet për të ndihmuar në tërheqjen e klientëve dhe konsumatorëve të rinj me kalimin e kohës.

Nëse po përpiqeni të arrini një audiencë në internet për t’i dhënë biznesit tuaj të vogël një mënyrë për t’u lidhur me klientët dhe konsumatorët, nëse përpiqeni të filloni një blog, nëse po përpiqeni të krijoni një platformë për çdo lloj projekti, ose cilido qoftë arsyeja, faqet e internetit janë një medium i gjithanshëm dhe i larmishëm që mund të arrijë mjaft gjëra. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për krijimin e një faqe në internet, një nga gjërat që ju do të duhet të shikoni është lloji i web hosting që dëshironi dhe ofruesi të cilit do të mbështeteni, për t’ju siguruar një shërbim të besueshëm dhe të besueshëm në Irlandë . Kur përpiqeni të gjeni paketën dhe ofruesin e duhur të web hosting-it në Irlandë, vendimi mund të ketë efekte mjaft të gjera, kështu që dëshironi të siguroheni që të bëni thirrjen e duhur (aluzion, SiteGround është mjaft i mrekullueshëm). Këtu do të gjeni gjithçka që ju duhet të dini për t’ju ndihmuar të merrni vendimin që i përshtatet më së miri faqes në internet që keni në mendje.

Llojet e Web Hosting për Irlandën

Ndarja e përbashkët

Pritja e përbashkët është një nga metodat më të lira të pritjes, duke e bërë atë një mundësi të preferuar për shumë njerëz që nuk po kërkojnë të ndërtojnë një faqe në internet që do të trajtojë sasi masive të trafikut dhe mendojnë se faqja e internetit e tyre do të ishte e përshtatshme për një audiencë më të vogël. Pritja e përbashkët është një mundësi e shkëlqyeshme për faqet e internetit personale, bloget dhe bizneset e vogla sepse ofron të gjitha burimet për ato projekte në shumicën e rasteve, të gjitha me një çmim më të përballueshëm sesa shumë alternativa të disponueshme në treg. Karakteristikat themelore duhet të përfshijnë gjëra të tilla si instaluesit me 1 klik për CMS-të më të njohura si WordPress, Joomla, etj. Të flasim për mbajtjen e WordPress, ndërsa pritja e përbashkët është zakonisht e mjaftueshme për të pritur një faqe themelore të WordPress, nëse po kërkoni të krijoni një komplekse mjaft Faqja e WordPress, ju mund të dëshironi të rritni buxhetin dhe të shkoni për hostimin e menaxhuar të WordPress (WP Engine vjen në mendje).

VPS Hosting

Pritja e serverit privat virtual, ose mbajtja e VPS, lejon që faqja e internetit të ketë pjesën e vet private të një serveri që është i ndarë me shumë faqe të tjera të internetit. VPS hosting është një hap përpara nga pritja e përbashkët sepse pjesa e serverit që përdoret është izoluar plotësisht nga faqet e internetit të tjera që janë duke u pritur përmes këtij serveri. Shtë një mundësi e shkëlqyeshme për një pronar të faqes në internet që do të preferonte një server të dedikuar për server, por po kërkon përfitimet e këtij privaciteti në një pikë çmimi shumë më të ulët.

Server i përkushtuar i serverëve

Ata që kërkojnë serverë me performancë të lartë mund të dëshirojnë të provojnë diçka me aftësi më të larta, siç është pritja e dedikuar e serverëve. Këta serverë janë idealë për ata që kërkojnë në web hosting Irlandën që mund të trajtojë vëllime më të larta të trafikut dhe karakteristika të tjera. Sidoqoftë, ato janë më të shtrenjta, duke i bërë ato më të rezervuar për projekte më të mëdha që kërkojnë rritjen e besueshmërisë dhe mbështetjes. Nëse është në buxhetin tuaj, është një mundësi e shkëlqyer e mbajtjes në internet për faqet e internetit të Irlandës.

Rezervimi në re

Të gjithë po flasin për re kohët e fundit! Ndërsa është një mënyrë e shkëlqyeshme për të ruajtur skedarët, është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për mbajtjen në internet. Cloud hosting është një teknologji në të cilën disa makina funksionojnë si një sistem njëjës. Kjo teknologji e përparuar është jashtëzakonisht e fuqishme dhe nuk vendos kufizime në atë që mund të bëni me të. Ju mund të shkallëzoni nevojat e faqes tuaj lart dhe poshtë sipas nevojës, duke e bërë atë një mundësi jashtëzakonisht të gjithanshme për çdo projekt me madhësi.

Reseller Hosting

Reseller hosting host është jashtëzakonisht popullor për ata që janë të interesuar në krijimin e faqes në internet. Ky shërbim u lejon klientëve të blejnë pritjen me shumicë dhe ta shesin atë tek klientët e tyre, nga ana tjetër, duke i dhënë projektuesit të faqes së internetit kontroll të shtuar mbi faqet e internetit që po krijojnë. Kjo praktikë është standarde në mesin e stilistëve në internet, kështu që nëse kjo tingëllon si ajo që po kërkoni, atëherë pritja e shitësit mund të jetë basti më i mirë për ju.

Web Hosting Irlandë: tofarë duhet të kërkoni

Nëse po përpiqeni të vendosni për llojin e web hosting që është i duhuri për ju dhe nevojat tuaja, si dhe nevojat e faqes në internet që po kërkoni të merrni së shpejti live në internet, llojin e web hosting për Irlandën që do të të duhet të jesh në vëzhgim për të nuk është e vetmja gjë që duhet të marrësh në konsideratë (btw, ne gjithashtu bëmë të njëjtin hulumtim për web-in më të mirë në Australi, hosting në Kanada, mbajtjen në internet të NZ, hosting në Mbretërinë e Bashkuar, & web hosting në Singapor). Pasi të vendosni midis llojeve të ndryshme të mbajtjes në internet të detajuar më lart, do të jetë koha për të zgjedhur ofruesin të cilit do t’i besoni me faqen tuaj të internetit. Këtu janë disa faktorë që duhet të merren parasysh kur krahasoni ofruesit që ndihmojnë në marrjen e vendimit të lehtë për ju.

Vendndodhja e serverit

Vendndodhja e serverit tuaj do të ketë shumë lidhje me kohën e ngarkimit që përdoruesit do të përjetojnë kur vizitojnë uebfaqen tuaj. Sa më afër serverit të jetë gjeografikisht, aq më shumë shanse ka që koha e ngarkimit të zvogëlohet. Sidoqoftë, kjo nuk do të thotë që do të dëshironi të zgjidhni thjesht serverin më të afërt për ju në Irlandë. Do të dëshironi gjithashtu të siguroheni që të merrni parasysh fuqinë e serverit në fjalë; nëse është një server me energji relativisht të ulët, ju mund të jeni më mirë me një pak më larg.

ruajtje

Do të dëshironi të merrni në konsideratë se sa ruajtje do të keni nevojë për faqen tuaj të internetit, bazuar në sa përmbajtje jeni duke planifikuar t’i shtoni asaj. Në mënyrë tipike, sa më shumë të paguani për mbajtjen në internet, aq më shumë hapësirë ​​do të vijë me të. Kjo gjithashtu ka shumë të bëjë me llojin e hostit që ju zgjidhni; për shembull, pritja e përbashkët do të vijë me më pak depozitë sepse po e ndani hapësirën e serverit me kaq shumë përdorues të tjerë. Konsideroni hapësirën e ruajtjes për të cilën besoni se faqja juaj e internetit do të kërkojë dhe do ta merrni parasysh kur krahasoni ofruesit.

uptime

Pavarësisht nëse po drejtoni një blog të vogël me vetëm disa lexues të përjavshëm, ose faqe në internet të biznesit që mund të marrin qindra apo ndoshta edhe mijëra vizita në ditë, do të dëshironi të zvogëloni kohën e humbjes së faqes suaj të internetit sa më shumë që të jetë e mundur. Kontrolloni kohën e duhur të çdo ofruesi që po konsideroni considering shumica e premtimeve deri në 99.9% të garantuara me kohë. Megjithatë, vetëm sepse ata thonë se nuk e bëjnë të vërtetë; kontrolloni rekomandimet e klientëve të tyre dhe bëni detyrat e shtëpisë tuaj përpara se të merrni fjalën e tyre për të, dhe shikoni se cila ka qenë përvoja e tyre në kohën e duhur për njerëzit që kanë përdorur shërbimin e tyre.

mbështetje

Mbështetja është një aspekt i rëndësishëm i çdo shërbimi që blini, veçanërisht shërbimet e mbajtjes në internet. Nëse nuk jeni me përvojë në drejtimin e një faqe në internet, do të doni shërbimin e mirë të klientit në dispozicion — natyrisht, kjo është diçka që ju do të dëshironi në asnjë mënyrë. Shikoni një ofrues që ofron chat live dhe mbështetje telefonike!

backups

Rikthimi i të dhënave është jashtëzakonisht i rëndësishëm dhe mund t’ju shpëtojë nga humbja e informacionit të vlefshëm dhe kalimi i tragjedisë. Prandaj, kur zgjedhni ofruesin e mbajtjes së faqes në internet me të cilin dëshironi të presni faqen tuaj të internetit, duhet të vlerësoni se sa shpesh ata rezervojnë skedarët, si dhe sa shumë kopje rezervë ata mbajnë. Një gjë tjetër për të parë është sistemi që ata përdorin për të rivendosur të dhënat nëse humbasin.

Bandwidth

Sasia e gjerësisë së bandës që ju lejohet në serverin tuaj është një gjë thelbësore për t’u marrë parasysh, veçanërisht nëse faqja e internetit që po drejtoni është një më e madhe që do të shohë pak më shumë trafik. Për shumicën e projekteve më të vogla, gjerësia e brezit me gjasë nuk do të jetë shqetësuese; megjithatë, faqet e internetit me madhësi të mesme ose më të vogla duhet të marrin parasysh këtë kur kërkojnë një ofrues për mbajtjen e tyre në internet në Irlandë.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Kjo ka të ngjarë të mos jetë problem nëse planifikoni vetëm të presni një uebsajt, por shumë përdorues mund të kërkojnë të kenë më shumë se një uebfaqe të pritur në shërbimin e mbajtjes së faqes në internet me të cilin zgjedhin të fillojnë. Itsshtë një ide e mirë për të marrë parasysh sa fusha ju lejohen të përdorni me shërbimin dhe ofruesin për të cilin po mendoni, edhe nëse mendoni se do të dëshironi vetëm një faqe në internet – është gjithmonë mirë të keni lirinë për një tjetër në rast se ndryshoni mendja juaj.

Dhe kjo është kjo, mund të duket mbizotëruese për të mbuluar të gjitha pikat, por vetëm t’i hidhni një hap në një kohë. Ndoshta edhe të krijoni një spreadsheet dhe të regjistroni të gjitha specifikimet për ofruesit e web hosting-it për Irlandën, kështu që ju keni një përmbledhje të lehtë.

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author