Ofruesit e Hosting cPanel për Australinë

Pra, ju jeni duke kërkuar për hostë në internet që punojnë me cPanel (në vend të një sistemi të tmerrshëm pronar), zgjedhje e mirë! cPanel është standardi në industrinë e web hosting, dhe me një arsye të mirë. Për ta bërë më të lehtë hulumtimin e atyre më të mirë për ju, ne kemi përpiluar një listë të hosteve të preferuara të Australisë që ofrojnë host cPanel. Me llogari aktive të pritjes me mbi 30 kompani, ne jemi mjaft të sigurt në zgjedhjet tona. gëzojnë!

CPanel Best Hosting Australia: Krahasimi ynë i Top 5 – Maj 2020

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i përgjithshëm Pmimi / mo.Disk Hapësirë ​​Hapësinat në Uebfaqe
siteground2 9.3 / 10 AUD $ 4,95 (Ulje e përkohshme 67%, nga 14,95 $) 10GB E fuqishme + e përballueshme = Fito!
A2HostingLogo 9/10 3.92 dollarë amerikanë (rreth 5.22 dollarë AUD) i pakufizuar Hapësirë ​​e Pafund Disk!!!
PanthurLogo 8.7 / 10 5 AUD $ 1GB Performancë e shkëlqyer, Shumë zgjedhje.
DigitalPacificLogo 8.5 / 10 AUD 4,90 dollarë 1GB Me përvojë, të besueshme.

Përveç përmbledhjes sonë të tabelës më lart, ne kemi krijuar gjithashtu një top 5 më të detajuar të ofruesve më të mirë të mbajtjes në internet të cpanel për Australinë. Ne i kemi renditur duke përdorur kriteret e mëposhtme: Lehtësia e përdorimit, përballueshmëria dhe performanca / fuqia. 

Ofruesit Australianë të cPanel Hosting Web: 5 Detajet tona të Mëdha

1. Web hosting i SiteGround

SiteGround mbetet kampioni ynë absolut. Kur është fjala për mbajtjen në internet, ata e kanë përsosur atë! Me një kohë të jashtëzakonshme të besueshme, mbështetje të shpejtë, rekomandojnë zyrtarisht nga WordPress, konfigurimin e lehtë dhe çmimet shumë konkurruese, ju vërtet nuk mund të gaboni këtu. oh, + ata kanë një garanci të kthimit të parave 30 ditë!

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm 4,95 $ / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

siteground2

Lehtësinë e përdorimit

90%

përballueshmërinë

84%

Performanca / Fuqia

85%

2. A2 Web hosting

Një sekondë shumë e ngushtë në listë, ato janë pothuajse aq të mira sa SiteGround, megjithëse nuk janë një host zyrtar i rekomanduar nga WP (por kjo është me të vërtetë e rrallë gjithsesi, dhe ata e shkatërrojnë me të vërtetë në WP & çdo CMS tjetër e madhe).

Plani i tyre më i lirë fillon vetëm USD $ 3.92 / muaj (rreth AUD $ 5.22 / muaj).

A2Hosting

Lehtësinë e përdorimit

87%

përballueshmërinë

79%

Performanca / Fuqia

80%

3. Panthur web hosting

Panthur është hosti ynë i parë i vërtetë në internet Aussie, ndërsa ata janë më të shtrenjtë se SG dhe A2, performanca e serverëve të tyre është absolutisht e nivelit të lartë. Ka një fuqi serioze për të luajtur këtu, dhe mbështetja e tyre është jashtëzakonisht e shpejtë!

Plani i tyre më i lirë fillon me 5 dollarë në muaj (megjithëse ne rekomandojmë të shkoni me planin e tyre të biznesit të bronzit për atë bilanc të vlerës së përsosur / kosto).

PanthurLogo

Lehtësinë e përdorimit

85%

përballueshmërinë

80%

Performanca / Fuqia

87%

4. Web hosting Digital Pacific

Paqësori dixhital ka qenë rreth e rrotull, dhe tregon. Super e besueshme, mbështetje e mirë, vendi i merituar i 4-të.

Planet e tyre fillojnë vetëm $ 4.90 / mo.

digpacific

Lehtësinë e përdorimit

80%

përballueshmërinë

85%

Performanca / Fuqia

75%

cPanel Hosting për Australinë

Farë është cPanel?

cPanel është një panel kontrolli web hosting i përdorur nga fillestarët tek përdoruesit e përparuar për të thjeshtuar procesin e ndërtimit, dizajnimit dhe mbajtjes së një faqe në internet. Wasshtë zhvilluar në 1997, nga John Nick Koston, i cili tani është Drejtori i Përgjithshëm i cPanel, Inc Kryesisht i shkruar në Perl, cPanel ka evoluar në një nga panelet e kontrollit më të zakonshëm dhe të besueshëm të mbajtjes së faqes në internet. Hasshtë përmirësuar ndjeshëm me kalimin e viteve, duke adresuar nevojat e konsumatorit dhe duke u bërë një burim i shkëlqyeshëm për këdo në procesin e ndërtimit ose ri-dizajnimit të faqes së internetit të tyre.

Pse e përdorin të gjithë?

Përgjigja e thjeshtë për këtë pyetje është se cPanel u zhvillua nga një ekip zhvilluesish me arsim të lartë, duke e bërë atë të lehtë për t’u përdorur dhe të arritshëm për të gjitha nivelet e ekspertizës. Duke gjykuar nga përfitimet e cPanel, nuk është për tu habitur që ky panel kontrolli i mbajtjes së faqeve në internet është në kërkesë të lartë. cPanel shkon më lart dhe përtej pritjeve, i përbërë nga një gamë e gjerë karakteristikash fantastike që e bëjnë të thjeshtë krijimin ose ri-hartimin e një faqe në internet. Shtë i besueshëm, ka një ekip mbështetës fantastik dhe ofron migrim falas. cPanel është burimi ideal për t’u përdorur dhe është shumë i zakonshëm për ofruesit e pritjes së faqeve në internet si SiteGround, nuk ka rëndësi se cili lloj i pritjes, mund të përdoret për një pritje të përbashkët, pritje të dedikuar, gjatë gjithë rrugës për të rishitur hostimin dhe mbajtjen e WordPress (mbani në mend që ofruesit më premium të Hosted WordPress Hosting zakonisht përdorin fundin e tyre, sesa cPanel).

Paneli i kontrollit cPanel lejon administratorin të kontrollojë të gjitha pjesët e faqes së tyre brenda vetë panelit të kontrollit. Nuk ka nevojë të përdorni softuer shtesë për të kryer detyra të tilla si ngarkimi i skedarëve. cPanel ngarkon skedarë, rezervon faqen tuaj të internetit, lidh emrat e domain me hostin tuaj, vendos email për faqen tuaj dhe shumë më tepër. Për shkak të cilësisë së lartë të këtij hosti, cPanel i jep përdoruesit kontroll të plotë mbi faqen e tij të internetit, duke e mbajtur atë të thjeshtë, miqësor për përdoruesit dhe për tu mirëmbajtur. cPanel gjithashtu e bën shumë të thjeshtë transferimin e të gjitha llogarive në një host tjetër të pajtueshëm me cPanel. Panele të tjera nuk ofrojnë mundësinë e migrimit falas, duke bërë që ata të humbasin përmbajtjen e faqes, bazën e të dhënave, kutitë postare dhe preferencat. Me cPanel, hostet gjithashtu mund të transferohen te hostet e tjerë të pajtueshëm të cPanel në një mënyrë të shpejtë, efektive, me një rrezik shumë të ulët të humbjes së të dhënave.

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme që cPanel ka është aftësia për të lejuar përdoruesit të rregullojnë ndërfaqen e lëmuar nga kompania e mbajtjes së faqes në internet. Përdoruesit mund të rregullojnë ndërfaqen për t’iu përshtatur nevojave të tyre dhe ta bëjnë atë më të këndshëm estetikisht. Shumë ofrues të pritjes së pritjes ofrojnë një cPanel për pronarët e faqeve të internetit, duke i lejuar ata të menaxhojnë uebfaqet e tyre nga një ndërfaqe e bazuar në ueb (bashkëveprimi midis një përdoruesi dhe softveri që funksionon në një server në Web).

Të sigurt në produktet dhe shërbimet e tyre, cPanel, Inc., ofron një provë falas 15-ditore falas për të gjithë konsumatorët e interesuar. Gjyqi falas përfshin qasje të plotë në të gjitha tiparet e cPanel dhe do t’i ndihmojë përdoruesit të përcaktojnë nëse cPanel është i duhuri për ta dhe nevojat e tyre. Një anëtar i ekipit cPanel do të kujdeset për instalimin, plotësisht falas dhe postat elektronike do të dërgohen në email në skedar duke njoftuar përdoruesin kur prova e tyre falas do të përfundojë. Përditësimet në lidhje me promovimet e ardhshme dhe zbritjet gjithashtu do t’i dërgohen përdoruesit për t’i ndihmuar ata të përfitojnë sa më shumë nga paratë e tyre.

Pse të mos përdorni panelet e kontrollit me porosi?

Ka shumë opsione të panelit të kontrollit të disponueshëm për përdoruesit. Ato mund të ndryshojnë në aspektin e ndërfaqes dhe karakteristikave të ofruara, por ajo që i bën ata më të dallueshëm është aksesueshmëria që ata sjellin. Një disavantazh i paneleve të kontrollit me porosi përfshin nivelin e vështirësisë në përdorimin e tyre. Panelet e kontrollit me porosi mund të kenë mungesë të veçorive specifike duke i bërë ato një panel kontrolli të pasuksesshëm ose jo të besueshëm. Ato mund të mos jenë miqësore për përdoruesit, të dizajnuara mirë, efikase, ose ato mund të mos ofrojnë migrim falas, duke shkaktuar humbjen e një numri të konsiderueshëm të të dhënave kur përpiqeni t’i transferoni ato në një host tjetër. Panelet e kontrollit me porosi nuk janë të këqija, për sa kohë që ato janë të shkathët, miqësore ndaj përdoruesve dhe të zhvilluara mirë. Ndërsa është çështje e preferencës personale, cPanel është i vendosur mirë dhe ka një ndërfaqe të ndërtuar plotësisht me karakteristika të shkëlqyera që do t’u lejojë përdoruesve të krijojnë faqe në internet në një mënyrë të lehtë dhe të sigurt.

cPanel Pyetjet e bëra më shpesh

Farë është cPanel?

cPanel është një panel kontrolli web hosting i përdorur nga përdoruesit e rinj, të ndërmjetëm ose të avancuar për të thjeshtuar procesin e ndërtimit, dizajnimit dhe pritjes së një faqe në internet.

Cshtë cPanel falas?

Jo, nga ju kërkohet të keni një licencë cPanel. Ndërsa cPanel nuk është falas, cPanel, Inc ofron një provë 15-ditore falas, në mënyrë që ta provoni vetë dhe të përcaktoni nëse është e përshtatshme për ju. Ata gjithashtu ofrojnë licenca speciale me zbritje për jofitimprurësit dhe institucionet arsimore. Në planet e përbashkëta të pritjes, ju mund të mos keni nevojë të paguani shtesë për të, por në VPS dhe planet e dedikuara të serverëve, mund t’ju kërkohet të mbuloni vetë koston e licencës..

Farë mund të bëni me cPanel?

Përfitimet dhe përdorimet e cPanel sillen nga ngarkimi i skedarëve, rezervimi i faqes suaj të internetit, lidhja e emrave të domain në hostin tuaj, vendosja e postave elektronike për faqen tuaj, dhe shumë më tepër. cPanel është një panel kontrolli i besueshëm, i përbërë nga një ekip mbështetës i mahnitshëm i cili është atje për t’ju përgjigjur çdo pyetjeje dhe t’ju ecë përgjatë procesit të ndërtimit të faqes tuaj të internetit..

A është cPanel i lehtë për t’u përdorur?

Po, cPanel është shumë miqësor. Isshtë ndërtuar me një ndërfaqe të lehtë për t’u lundruar që lejon përdoruesin që ta rregulloje për t’iu përshtatur stilit dhe nevojave të tyre. Ajo gjithashtu ka një ndihmë të integruar për t’ju ndaluar të bëni gjithçka që nuk duhet të bëni.

Si ndryshon cPanel nga hostet e tjerë?

cPanel ka rreth 15 vjet dhe është një nga panelet e kontrollit më të njohura. Ai ndryshon nga hostet e tjerë duke ofruar karakteristika miqësore për përdoruesit, të besueshëm, si dhe migracionin falas, ndërsa hostet e tjerë mund të jenë të vështira për t’u përdorur, jo të besueshëm dhe nuk sigurojnë migrim falas. cPanel është burimi ideal për tu përdorur kur harton një uebfaqe për herë të parë dhe gjithashtu përdoret zakonisht në mesin e ofruesve ekzistues të hostimit në internet.

Si e krahason cPanel me Plesk?

Ndërsa të dyja cPanel dhe Plesk bëjnë praktikisht të njëjtën gjë, është e gjitha çështje e preferencës personale, veçanërisht sepse të dy panelet e kontrollit duken shumë të ndryshëm. Një tjetër ndryshim midis të dyve përfshin që Plesk është në dispozicion për Windows dhe Linux, ndërsa cPanel është i bazuar në Linux. Gjithashtu, nuk mund të eksportoni përmbajtje nga Plesk në cPanel, ose anasjelltas.

Si e krahason cPanel me DirectAdmin?

DirectAdmin është një panel kontrolli për serverat Linux. Megjithëse cPanel është më i zakonshëm dhe më i njohur, DirectAdmin është më i lehtë dhe më pak i kushtueshëm se cPanel. Në fund të fundit, DirectAdmin i mungojnë shumë prej veçorive dhe mjeteve në cPanel.

Pse është cPanel kaq popullor?

cPanel është shumë i lartë në kërkesë sepse është miqësor për përdoruesit, i thjeshtë, i besueshëm dhe ofron migrim falas. Ajo u zhvillua nga një ekip zhvilluesish me arsim të lartë duke e bërë atë të arritshëm për të gjitha nivelet e ekspertizës.

A ka ndonjë disavantazh në përdorimin e cPanel?

Ndërsa është gjithçka preferencë, disa administratorë e konsiderojnë cPanel si themelor për të bërë gjithçka që duan të bëjnë. Përveç kësaj, pengesa më e madhe është se cPanel nuk është në përputhje me llogaritë e Windows hosting.

Kush zhvillon dhe zotëron programin cPanel?

Softueri cPanel është zhvilluar në 1997, nga John Nick Koston, i cili tani është Drejtori Ekzekutiv i cPanel, Inc. Kjo kompani është e bazuar në Houston, Texas dhe është pronë private..

Farë është Perl?

Perl është gjuha nga e cila përbëhet cPanel. Shtë një gjuhë programuese shumë e aftë me zhvillim mbi 29 vjet.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author