Hosting NZ më i mirë NZ

Si një agjenci dixhitale me shumë llogari pritëse (kemi shumë projekte anësore dhe duam të eksperimentojmë), kemi një ide mjaft të mirë të asaj që përcakton një host të mirë në internet. Cilësia e ofruesit tuaj të mbajtjes në internet mund të ketë një ndikim masiv në suksesin tuaj të mundshëm.

Le të marrim shpejtësinë e faqes në internet për shembull, a e dini se një vonesë 1 sekondë do të thotë që shikimet e faqeve të ulen me 11%, kjo do të thotë se mbi 1/10 e vizitorëve thjesht do të largohen për çdo sekondë faqja juaj është akoma duke u ngarkuar … kjo është arsyeja pse një ueb i mirë pritësi është jetik!

Bazuar në hulumtimet tona dhe rishikimet e hostimit, këto janë 7 shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për Zelandën e Re:

 1. SiteGround – Pritësi më i mirë i përgjithshëm në internet
 2. A2 Hosting – Shitësi më i mirë i Shitësit i Internetit
 3. Panthur – Pritësi më i mirë i Web-it më të afërt
 4. GreenGeeks – Pritësi më i mirë i Gjelbër në Gjelbër
 5. Bluehost – Host i Madh i Uebit për Bloggerët
 6. Cloudways – Pritja më e mirë në Cloud
 7. Digital Pacific – Web i Madh me përvojë të shkëlqyeshme

Ne kemi bërë analizat, rishikimet në web hosting & krahasime në mënyrë që të mos ju duhet, duke rezultuar në një listë të kompanive më të mira të mbajtjes së faqeve në internet për Zelandën e Re.

Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të dobishme të – për mendimin tonë – 5 hostet kryesorë të faqes në internet, të renditura sipas vlerësimit, duke detajuar koston / muajin, & karakteristikat e tyre më të mira. ��

Kompania e Web-Hosting Vlerësimi i Përgjithshëm rmimi / mo.Servers në mbarë botënDiskutimi i HapësirësKërkesatKërkimeShfaqja
siteground2 3,95 dollarë dollarë (Zbritje e përkohshme 67%, nga 11,95 $) 10 GB

 • Rrufeja e shpejtë
 • Rekomanduar zyrtarisht nga WordPress
 • Affordable
 • Mbështetje e madhe
 • 30 ditë garanci për kthimin e parave = Fito!

Rishikimi i sitit rrethues
A2HostingLogo 3,92 USD (ishte $ 7,99) i pakufizuar
 • Lirë
 • Hapësirë ​​e Pafund Disk!
Rishikimi i Hosting A2
PanthurLogo 5 AUD $ 1 GB
 • Serverë të fuqishëm
 • mbështetje e shpejtë!
Rishikimi Panthur
Logo GreenGeeks 2,95 dollarë amerikanë i pakufizuar
 • Eko-miqësore
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
Rishikimi i GreenGeeks
logo bluehost 3,95 dollarë dollarë 50 GB
 • Shumë hapësirë ​​në disk
 • me përvojë
Rishikimi Bluehost

7 Shqyrtimet më të mira të mbajtjes së faqeve në internet për Zelandën e Re 2020

1. SiteGround – Pritësi më i mirë i përgjithshëm i faqes në internet

Logoja e faqes së faqes
Website: www.siteground.com
Mimi: 3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 10 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Kjo është ndërmarrja jonë e preferuar e pritjes gjatë gjithë kohës, ato janë të përballueshme, kanë serverë shumë të fuqishëm (Singapori është ai që duhet të përdorni për faqet tuaja të Zelandës së Re), dhe më e rëndësishmja, mbështetja është në nivelin më të lartë me një mesatare prej 10 minutash koha e përgjigjes në biletat mbështetëse.

Ata gjithashtu vijnë të rekomanduar për WordPress, nga WordPress (shumë pak kompani pritëse mund ta pretendojnë këtë! Ata natyrisht që mund të trajtojnë çdo CMS që ju hedhin në to). Sa i përket performancës, ata madje kanë ndërtuar plugin e tyre të memorjes për të rritur shpejtësinë dhe për të minimizuar kohën e ngarkimit. oh, + ata kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore! Me të vërtetë një njeri pa mend në librat tanë.

Ata kanë 3 plane pritjeje, plani i tyre më i përballueshëm fillon vetëm USD 3,95 $ / muaj (67% zbritje nga çmimi i zakonshëm)! 

rekuizitë

 • I lehtë në përdorim
 • Karakteristikat mbresëlënëse të sigurisë
 • Qendra të shumta të të dhënave në të gjithë botën
 • Rekomanduar nga WordPress
 • Performancë e shkëlqyer
 • CDN Falas, SSL Falas, dhe shumë më tepër

Cons

 • N / A

2. A2 Hosting – Pritësi më i mirë i Shitësit i Internetit

Logoja e hostimit A2
Website: www.a2hosting.com
Mimi: 3,92 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

A2 Hosting është në të njëjtën kohë me SiteGround, ata gjithashtu kanë një server të shpejtë të ndezur në Singapor + kanë një mbështetje të madhe. Ndërsa ata nuk kanë rekomandimin zyrtar të WordPress, performanca e tyre me faqet WP është e mahnitshme. + Të kesh hapësirë ​​të pakufizuar në disk është mjaft e zoti!

Ata gjithashtu ofrojnë 3 pako pritjeje, plani i tyre më i lirë fillon vetëm USD $ 3.92 / muaj (fillimisht ishte 7,99 $ / muaj).

rekuizitë

 • Serverat në SH.B.A., Evropë dhe Singapor (SG është i shkëlqyeshëm për faqet NZ)
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Cons

 • N / A

3. Panthur – Pritësi më i mirë i internetit më i afërt

Logo Panthur
Website: www.panthur.com.au
Mimi: 5 dollarë (AUD)
Hapësira e diskut: 10 GB
Mbështetje: Telefon, Biletat
Arritja globale: Jo

Panthur është nikoqiri ynë i preferuar Australian, ne i përdorim ato për shumë projekte anësore. Ndërsa ata janë pak më të shtrenjtë se SiteGround ose A2, ata patjetër se kanë përparësi kur bëhet fjalë për energji të papërpunuar.

Performanca e serverëve të tyre na mahnit, dhe një kohë pritjeje prej 20 minutash për një përgjigje mbështetëse është shumë e shpejtë. Rekomandohet përfundimisht.

Plani i tyre më i lirë fillon me 5 dollarë në muaj

rekuizitë

 • Performanca është mbresëlënëse
 • Mbështetje e denjë
 • 3 qendra të të dhënave në Australi (mirë të jesh afër NZ)

Cons

 • Asnjë server global
 • Vetëm 2 GB hapësirë ​​e diskut në planin e tyre themelor

4. GreenGeeks – Pritësi më i mirë i Gjelbër në Gjelbër

Logo GreenGeeks
Uebsajti: www.greengeeks.com
Mimi: 2,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: Pafund
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Gjëja më e rëndësishme për të ditur në lidhje me GreenGeeks është se ata po rikthejnë 300% të energjisë që përdorin përsëri në rrjet, gjë që është shumë mbresëlënëse. Për më tepër se kaq, ata ofrojnë goxha të njëjta me shumicën e kompanive të tjera të mbajtjes në internet, por shërbimet dhe mbështetja janë me cilësi më të lartë.

Ne gjithashtu na pëlqen vërtet se si ata trajtojnë sigurinë, ata në fakt kanë ndërtuar me porosi sistemet e tyre të sigurisë për t’i mbajtur të gjithë serverët super të pastër dhe që funksionojnë pa probleme. E vetmja dobësi këtu është se ata nuk kanë asnjë server në ose afër Zelandës së Re, kështu që duhet të përdorni CloudFlare ose një CDN tjetër për të maksimalizuar shpejtësinë.

GreenGeeks ofron një pritje të përbashkët në internet, host të shitësit, serverë të dedikuar, host WordPress dhe host VPS. Ata kanë një garanci të kthimit të parave 30-ditore vetëm në rast se nuk ju pëlqejnë ata.

rekuizitë

 • Eko-miqësore
 • Mbështetje e mirë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • Asnjë server afër Zelanda e Re (ende)

5. Bluehost – Pritësi më i mirë në ueb për Bloggerët

Logo Bluehost
Website: www.bluehost.com
Mimi: 3,95 $ (USD)
Hapësira e diskut: 50 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Bluehost është mikpritës shumë i njohur. Ata dikur ishin më të mirët nga më të mirët, dhe së bashku me HostGator, ishin një nga kompanitë më të mëdha pritëse në botë. Por më pas ata u blenë nga EIG (siç bëri edhe HostGator), dhe cilësia e mbështetjes + shkoi drejt greminës… shpejt.

Fatmirësisht, kohët e fundit ata kanë punuar shumë për të përmirësuar imazhin e tyre, cilësinë e shërbimit të tyre dhe mbështetjen e tyre. Ata janë duke u rikthyer në pikën ku ne jemi të kënaqur duke i rekomanduar ata. Sa për opsionet e pritjes, ato ofrojnë pritje të përbashkët, pritje në cloud, host WP, VPS, dhe host të dedikuar. Plani i tyre më i lirë fillon me 3,95 $ / muaj.

Ata nuk kanë asnjë server në ose afër Zelanda e Re, kështu që orët e ngarkimit do të jenë më të ngadalta nëse nuk përdorni CloudFlare ose një CDN tjetër për të shpejtuar shpërndarjen e sitit.

rekuizitë

 • Shumë hapësirë ​​në disk

Cons

 • Asnjë server afër NZ
 • Reputacioni shkëmbor

6. Cloudways – Pritja më e mirë në Cloud

Logoja e cloud
Website: www.cloudways.com
Mimi: 10 dollarë (USD)
Hapësira e diskut: 25 GB
Mbështetje: Telefon, Chat Live, Bileta
Arritja globale: Po

Nëse jeni duke kërkuar të shkallëzohen në nivel global, dhe jeni pak teknik, ose jeni të gatshëm të mësoni pak më shumë sesa Joe mesatare që përpiqet të marrë biznesin ose blogun e tyre në internet, atëherë Cloudways mund të ju përshtatet thjesht. Ata janë më shumë të një burri të mesëm, duke përdorur servera të kompanive të tjerë (Amazon, Digital Ocean, Vultr, etj) dhe duke ju mundësuar që të vendosni / menaxhoni aplikacionet / sitet në ata serverë.

Performanca që mund të merrni është e jashtëzakonshme! Dhe kombinoni që me një CDN të mirëfilltë, faqja juaj do të fluturojë pa marrë parasysh se nga vijnë vizitorët tuaj. Vendosja e tyre lejon gjithashtu një fleksibilitet të madh kur dëshironi të shkallëzoni lart ose poshtë.

Kjo funksionon shumë për aplikacionet dhe faqet e internetit me intensitet të burimeve … si forume të mëdha ose faqet e tregtisë elektronike.

rekuizitë

 • Pritja me performancë të lartë
 • Shumë e shkallëzueshme

Cons

 • Më e vështirë për t’u zotëruar

7. Paqësori Digjital – Pritësi i Madh me përvojë në Web

Logoja dixhitale e Paqësorit
Website: www.digitalpacific.com.au
Mimi: 6,90 dollarë
Hapësira e diskut: 1 GB
Mbështetje: Telefon, Biletat
Arritja globale: Jo

Digital Pacific ka qenë rreth vitit 2000, ata janë shumë të njohur në Australi, dhe megjithëse nuk janë një host i keq, performanca e tyre nuk është aq e mirë në krahasim me disa nga konkursi (të paktën në testet jashtë <- ato mund të ishin përmirësuar që nga atëherë). Mbështetja nga ana tjetër, ishte shumë e mirë, super e shpejtë dhe e dobishme.

Ata janë gjithashtu mjaft të gjelbër (si në eko-miqësor), dhe u pëlqen t’i kthejnë komunitetit me projekte të ndryshme. Ne gjithashtu na pëlqen shumë mënyra e zgjedhjeve që ata kanë kur zgjedhin paketën tuaj të pritjes, duket se ato kanë diçka për të gjithë.

rekuizitë

 • me përvojë
 • Shumë zgjedhje

Cons

 • Pak e shtrenjtë
 • Performanca (mund të përmirësohet që nga testi ynë i fundit)

Web Hosting në Zelandën e Re: The Nitty Gritty

Grafiku i laptopëve të mbajtjes në internet NZ

Krijimi dhe nisja e një faqe interneti nga e para për biznesin ose blogun tuaj është një hap i madh për shumicën e njerëzve (dhe atje një numër i madh i njerëzve që ndërtojnë faqe interneti këto ditë, kontrolloni faqen tonë të statistikave në internet për më shumë informacion mbi numrat e saktë), ka shumë detaje dhe zgjedhjet për t’u marrë parasysh përpara se të përcaktoni se çfarë do të funksionojë më mirë. Sidoqoftë, detajet dhe zgjedhjet e panumërta nuk mbarojnë me krijimin e uebfaqes – prapëseprapë duhet të zgjidhni një web host për faqen tuaj (pa marrë parasysh CMS që përdorni, megjithëse ka hostues të specializuar të WordPress atje nëse keni nevojë për një të tillë), e cila është po aq e rëndësishme për hartimin e vetë uebfaqes.

Ekzistojnë një mori e kompanive të mbajtjes së faqeve në internet NZ dhe llojet e shërbimeve atje, dhe zgjedhja e një që nuk përshtatet me qëllimet tuaja mund të shfuqizojë në thelb të gjitha tiparet dhe planet mbresëlënëse që keni për faqen tuaj të internetit.

Pra, për t’ju ndihmuar të lundroni në sferën e web hosting Zelandës së Re, ne kemi një përmbledhje të shkurtër të llojeve të ndryshme të web hosting, si dhe çfarë të kërkoni kur kërkoni për hostin e duhur për ju. Të armatosur me këtë informacion, duhet të jeni të gatshëm të zgjidhni host-in e internetit që do t’ju shërbejë më së miri nevojave tuaja.

Llojet e web hosting në NZ

Ekzistojnë një larmi e llojeve të hosteve, secila me të mirat, të këqijat dhe specialitetet e tyre. Madhësia dhe kompleksiteti i faqes suaj të internetit, sasia e trafikut që e parashikoni atë duke prodhuar, dhe nëse jeni intelerant teknik apo teknik, të gjithë do të ndihmojnë në përcaktimin se cili opsion do të funksionojë më mirë për ju.

Ndarja e përbashkët:

Pritja e përbashkët është ajo ku një server përdoret për të pritur shumë faqe në internet (ndoshta deri në 100 faqe të tjera, në varësi të ofruesit). Kur uebfaqja juaj fillon përmes pritjes së përbashkët, ju po ndani serverin me uebfaqe të tjera. Ka, natyrisht, të dyja rreziqet dhe dobësitë e këtij lloji të pritjes.

Pro-të e hostit të përbashkët:

 • Mundësia e përballimit: meqenëse po ndani një server me shumë faqe të tjera të internetit, ajo ul ndjeshëm të kostos.
 • Pa ngurrim: përsëri, sepse po e ndani serverin me të tjerët, vetë serveri është në pronësi dhe mirëmbahet nga ofruesi i hostit. Kjo do të thotë që nuk keni pse të shqetësoheni nëse keni kursim të teknologjisë (ose të punësoni kursimin e teknologjisë) për të mirëmbajtur dhe rregulluar serverin kur ka probleme.
 • Lehtësia e përdorimit: fundi teknik i fillimit dhe drejtimit të faqes tuaj është trajtuar nga hosti, do të thotë që nuk keni nevojë të keni njohuri super teknike për të ekzekutuar faqen tuaj të internetit. Ju mund të qëndroni të përqendruar në ato që ju interesojnë më shumë – modelin dhe përmbajtjen e faqes tuaj që merr mesazhin tuaj atje.

Kundërvajtjet e pritjes së përbashkët:

 • Performanca e dobët: për shkak të natyrës së ndarjes së serverit me të tjerët, kjo nënkupton ndarjen e të gjitha burimeve të tij (hapësira e ruajtjes, gjerësia e bandës, etj). Si pasojë, nëse një nga përdoruesit e tjerë të serverit tuaj përdor më shumë burime për faqen e tij të saj, ajo lë më pak që faqet e internetit të tjera në server të funksionojnë, duke rezultuar në cilësi të dobët të performancës.
 • Koha e ngadaltë e ngarkimit: në varësi të sa faqeve të tjera të internetit ka, serveri mund të tatohet tepër dhe do të funksionojë më ngadalë, duke çuar në kohë të ngadalta të ngarkimit.
 • Siguria më e dobët: sepse serveri është i ndarë, ai ju lë më të ndjeshëm ndaj kërcënimeve të sigurisë, pavarësisht nëse bëni diçka të gabuar.

Bazuar në këto të mirat dhe të këqijat, pritja e përbashkët zakonisht është një përshtatje e shkëlqyeshme për bizneset e vogla ose blogerët. Ka funksionalitet të lehtë, nuk kërkon një ton vëmendje për ta ekzekutuar ose mirëmbajtur atë, dhe është shumë i përballueshëm (me SiteGround që është i preferuari ynë gjatë gjithë kohës).

VPS Hosting:

VPS (Virtual Private Server) Hosting ofron një kombinim të llojeve të serverëve të përbashkët dhe të dedikuar. Kjo për shkak se një VPS Hosting përdor vetëm një server, por e ndan atë në seksione të izoluara, secila prej të cilave është plotësisht e dedikuar për një uebfaqe / sistem operativ të veçantë. Eachdo seksion i izoluar i serverit funksionon kështu si një server mini i dedikuar.

Ekzistojnë dy lloje të VPS hosting: Vetë-menaxhuar dhe Menaxhuar. Vetë-menaxhuar ju lë me të gjithë kontrollin e serverit, që do të thotë edhe fundi teknik i tij. Menaxhuar do të thotë se kompania pritëse kujdeset për fundin teknik, në mënyrë që të mund të përqendroheni në fundin e biznesit tuaj të bazuar në Zelanda e Re.

Mirat e VPS Hosting:

 • Vlera: VPS hosting ofron pothuajse të gjitha përfitimet që bën një server i dedikuar, por për shumë më pak.
 • Performanca: performancë shumë më e mirë se një server i vërtetë i përbashkët dhe pa rrezikun e një “fqinji” të përdorë të gjitha burimet e serverit, pasi serveri është i ndarë.
 • Kontrolli: më shumë kontroll dhe akses në server sesa opsioni i serverit të përbashkët.

Kundër të VPS Hosting:

 • Hedhja e çmimeve: ndërsa është më pak e kushtueshme se një server i dedikuar, është më i kushtueshëm se një server i përbashkët.
 • Njohuri teknike të kërkuara: ndërsa ju lejon të keni më shumë kontroll, për rrjedhojë kërkon njohuri dhe përpjekje më të mëdha të teknologjisë. Nëse nuk keni njohuri të teknologjisë për ta menaxhuar atë, do të duhet të punësoni dikë që bën për të menaxhuar atë për ju.

Server i përkushtuar i serverit:

Me një server të dedikuar, ju keni plotësisht web serverin tuaj. Kjo do të thotë që të gjitha burimet e saj janë të rezervuara vetëm në faqen tuaj të internetit dhe tuajat. Le të shohim të mirat dhe të këqijat:

Pro për serverin e dedikuar të serverit:

 • Performanca optimale: Të gjitha burimet e serverit janë të rezervuara për faqen tuaj të internetit së bashku, duke rritur shpejtësinë dhe performancën e tij në mënyrë eksponenciale, që do të thotë që faqja juaj e internetit mund të bëjë dhe të përmbajë më shumë.
 • Siguria: Pasja e një serveri juaj ekskluziv gjithashtu rrit ndjeshëm sigurinë e faqes në internet.

Kundërvajtjet e pritjes së serverit të dedikuar:

 • Kostoja: Një server i dedikuar është dukshëm më i kushtueshëm sesa pritja e përbashkët. Ndërsa është relativisht e lehtë të gjesh një server të përbashkët për nën 10 dollarë në muaj, serveri i dedikuar zakonisht fillon me 100 dollarë në muaj dhe shpejt rritet prej andej.

Për shkak të çmimit dhe fuqisë së këtyre llojeve të serverëve, ato janë më të përshtatshmet për kompanitë e mëdha në Zelandën e Re që kanë nevojë për performancë të lartë dhe siguri dhe besueshmëri maksimale për faqet e internetit të ndërlikuara, të ngarkuara dhe aplikacionet në internet.

Reseller Hosting:

Pritësit e shitësit janë zakonisht agjensi në internet dhe / ose projektues të cilët dëshirojnë të ofrojnë shërbime pritëse edhe për klientët e tyre. Rishitësit blejnë hosting pjesa më e madhe dhe ia shesin klientëve të tyre, gjë që u lejon atyre të kenë më shumë kontroll mbi faqet e internetit që ata hartojnë. Për klientin, kjo rezulton në një opsion më të shtrenjtë dhe të kufizuar të pritjes, megjithëse kërkon më pak vëmendje nga duart.

Cloud Hosting:

Me pritjen në re, një rrjet makinerish përdoret për të funksionuar si një sistem i vetëm, ndërsa pritja e përbashkët dhe e përkushtuar mbështetet vetëm në një server. Për shkak të kësaj, pritja në cloud mund të ofrojë të njëjtat burime dhe fuqi si hostimi i dedikuar, ndërsa ende funksionon si host i përbashkët. Ajo gjithashtu siguron një qëndrueshmëri të shtuar për të ditur që nëse njëra prej makinave zbret, të tjerët plotësojnë dhe kapin njollën. Në një situatë të përbashkët ose të dedikuar të pritjes, megjithatë, nëse serveri bie poshtë, ekziston një rrezik i madh për të dhënat e humbura.

Menaxhuar WordPress Hosting:

Pritja e menaxhuar e WordPress është në të vërtetë host i përbashkët, por i krijuar posaçërisht për faqet e internetit të WordPress. Kur përdorni këtë lloj hosti, nuk do të keni nevojë të menaxhoni asnjë prej elementëve të teknologjisë pas funksionimit ose mirëmbajtjes së uebfaqes. Sidoqoftë, kjo gjithashtu nënkupton që ju keni më pak kontroll si përdorues dhe se po paguani më shumë (mjaft më shumë) për të pasur që dikush tjetër ta kontrollojë atë për ju. Për rrjedhojë, është një mundësi e mirë për bizneset e mesme dhe të mëdha që nuk kanë njohuri të teknikës për të mirëmbajtur dhe menaxhuar një faqe interneti më të madhe.

Web hosting NZ: çfarë të kërkoni!

Ndërsa vendoseni në llojin e shërbimit të pritjes që dëshironi të përdorni, mos harroni të pyesni / konsideroni karakteristikat e mëposhtme, ne përdorim të njëjtat kategori për të bërë hulumtimet tona të hostimit (kjo përfshin listat tona të tjera më të mira të mbajtjes së faqeve si web-i më i mirë që pret në Australi , web hosting Singapor, Irlandë që pret, Web në Mbretërinë e Bashkuar, uebfaqe që pret India & Web në internet Kanadez):

Vendndodhja e serverit

Në fakt ka rëndësi se ku ndodhet hosti i serverit. Shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet të vendosura në, ose afër Zelandës së Re do ta drejtojnë faqen tuaj në mënyrë më të qetë, ndërsa zgjedhja e një hosti në internet nga SH.B.A., për shembull, do të rrisë kohërat e vonesës dhe vonesat e ndryshme. Nëse doni performancë të mirë, rekomandohet zgjedhja e një hosti që ka serverë brenda ose afër NZ (si SiteGround ose A2 Hosting, ata kanë serverë të shpejtë në Singapor -> shiko faqen tonë A2 Hosting vs SiteGround për një krahasim më të detajuar të 2).

ruajtje

Ju do të dëshironi të zbuloni se sa ruajtje mund të ju ofrojë ofruesi juaj i host-it. Magazinimi përcakton madhësinë (gigabajt) dhe numrin e skedarëve që mund të ngarkoni në server. Sigurohuni që të zgjidhni një host të uebit që ju ofron hapësirë ​​të mjaftueshme ruajtjeje në server për përmbajtjen që dëshironi të keni në faqen tuaj të internetit.

uptime

Uptime i referohet kohës që serveri (dhe për këtë arsye uebsajti) është funksional. Shumica e hostëve në internet do të premtojnë afro 100% në kohën e duhur. Sidoqoftë, do të ishte e mençur të kontrolloni vlerësimet dhe rekomandimet e klientit për të zbuluar nëse premtimi i hostit është i saktë apo jo. Ne filluam të gjurmojmë të dy kohëzgjatjen e përgjithshme, dhe kohët e reagimit për kompanitë kryesore pritëse në faqen tonë të ndjekjes së hostit në internet.

mbështetje

Mbështetja cilësore e klientit është thelbësore, megjithëse shumë prej tyre kanë tendencë të anashkalojnë rëndësinë e saj. Shumë hostë të uebit ofrojnë disponueshmëri 24/7, mbështetje telefonike dhe mundësi chat live. Sigurohuni që të zgjidhni një mori që ofron mbështetje të shpejtë dhe cilësore. Përsëri, mund të jetë e mençur të hulumtoni vlerësimet e klientëve për të ndihmuar në përcaktimin se si funksionon hosti i faqes në të vërtetë.

backups

Kjo është një veçori tjetër që shumë priren ta anashkalojnë. Shtë thelbësore që të bëni rregullisht kopje rezervë të faqes tuaj, dhe do të dëshironi të siguroheni që hosti në internet që ju zgjidhni gjithashtu kryen kopje rezervë të rregullt. Gjithashtu do të ishte e këshillueshme të zbuloni nëse ato ofrojnë shërbime restaurimi, nëse diçka humbet.

Bandwidth

Bandwidth i referohet sasisë së informacionit që mund të përpunohet në një periudhë të caktuar kohe përmes internetit. Sa më i madh të jetë brezi, aq më shumë të dhëna mund të përpunohen / transferohen përmes rrjetit me një ritëm më të shpejtë. Prandaj, sasia e gjerësisë së bandës që ju ofron pritësi juaj në internet do të ndikojë seriozisht në cilësinë e performancës së faqes suaj të internetit.

Numri i fushave / vendeve të lejuara

Nëse po shpresoni të krijoni më shumë se një faqe në internet me të njëjtin host, duhet të siguroheni që ofruesi juaj i pritësit të uebit të lejojë faqet e internetit / fushat e shumta. Shumë nga planet e përbashkëta të pritjes janë të kufizuara në vetëm një faqe në internet.

Nëse keni probleme me prerjet e të gjitha këtyre kualifikuesve për të gjetur ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet për Zelandën e Re, thjesht përdorni hulumtimin tonë & shiko 5 top-et tona.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author