Hosting mirë shitës

Për shkak se shumica e njerëzve që janë në këtë faqe janë dizajnues të uebit në procesin e shkallëzimit të biznesit të tyre përmes hostimit të shitësit, ne do të vijmë nga ai kënd.

Ndërsa ne jemi vetë një agjenci në internet me një numër të madh llogarish pritëse (ne kemi shumë projekte anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), ne kemi bërë tashmë hulumtimin dhe kemi zgjedhur 5 kryesorët tanë të ndërmarrjeve më të mira të shitësit për të SHBA (dhe më gjerë).

Ne kryesisht jemi përqendruar në host-et e internetit që ofrojnë llogari të shitësit që përfshijnë të dy cPanel dhe WHM (por më shumë për këtë më vonë).

Shënim anësor: Nr. 1 ynë ka një zbritje mjaft të përkohshme të përkohshme, kapeni atë derisa të zgjasë!

Ne kemi bërë analizat, rishikimet e hosteve të rishitësit & krahasime në mënyrë që të mos keni nevojë, duke rezultuar në një listë të ofruesve më të mirë të presë për shitje për Sh.B.A. Tabela më poshtë ju jep një përmbledhje të dobishme të – sipas mendimit tonë – 5 hostet kryesore të shitësit, të renditura sipas vlerësimit, duke detajuar koston / muajin, & karakteristikat e tyre më të mira.

Kompania e Pritjes së UebitVlerësimi i Përgjithshëm .mimi / muaji.Përfaqësimet Hapësira e rrezikut # e llogarive në Uebfaqe
Logoja e lëvizjes 13.99 $ (50% Zbritje) Llogaritë e pakufizuara, 80 GB hapësira në diskut, IP e përkushtuar, program falas i faturimit! 80GB i pakufizuar
A2HostingLogo $ 13.19 Garancia e kthimit të parave të çdo kohë, serverët pa SSL + në të gjithë botën. 30GB 40
logoja e faqes në sit 17.5 dollarë për 5 kredi / llogari Performancë e shkëlqyeshme, instalimi falas me një klikim SSL me një klikim, sistemi global i bazuar në kredi, i cili disa nuk e pëlqejnë. 10 GB për kredi 5
Logoja e Greengeeks $ 19,95 Super jeshile, hapësirë ​​e pakufizuar në disk, qendra e të dhënave në Amsterdam i pakufizuar 10
Logoja e motorit WP 290 dollarë (N / A në vend për programin e Agjencisë) Mbështetje e ekspertëve WP, servera super të nivelit të lartë, shumë të shpejtë. i pakufizuar 15

“Me kaq shumë kompani pritëse për të zgjedhur, gjetja e një të mirëfilltë që i përshtatet nevojave tuaja mund të jetë shumë kohë, veçanërisht pasi të gjithë ata duket se ofrojnë të njëjtat karakteristika në pika pak të ndryshme të çmimeve, duke lënë shumicën e njerëzve të pyesin se ku qëndron ndryshimi …

Pra, përveç përmbledhjes sonë të tabelës më lart, ne kemi krijuar gjithashtu një top 5 pak më të detajuar më poshtë. Ne kemi përdorur kriteret e mëposhtme për të renditur hostet kryesorë të uebit: Mbështetje, përballueshmëri dhe Performancë / Fuqi. Gëzojnë! “

Matthew Rogers
Redaktori pritës

Rishitesi më i mirë Hosting USA – Shqyrtime maj 2020

1. Pritja për lëvizje

Faqja e internetit: www.inmotionhosting.com
Çmimi:
$ 13.99
Hapësira e diskut: 80GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Sporting një garanci të kthimit të parave 90-ditore, më shumë hapësirë ​​në disk se shumica e hosteve të tjerë të shitësit, dhe llogari të pakufizuara për madje planin më themelor të shitësit … InMotion e di se si të tregtojë shërbimet e tyre të shitësit. Zakonisht janë të njohur për planet e tyre të biznesit të përqendruara në biznesin më të lartë, por prapa kostove të larta të paketave normale të mbajtjes në internet, ne gjejmë një ofertë çuditërisht të përballueshme të shërbimeve të shitësit.

Të gjitha planet përfshijnë një domen të lirë, llogari të pakufizuara, malware & Mbrojtje DDoS për sigurinë maksimale, softuer falas të faturimit, rezervë dhe shumë më tepër. Kombinoni të gjitha ato me një zbritje 50% që ata po ekzekutojnë për momentin, dhe ata me të vërtetë meritojnë vendin e parë # 1!

Plani i tyre më i lirë i shitësit fillon vetëm 13.99 $ (50% zbritje) 

2. A2 Hosting

Faqja e internetit: www.a2hosting.com
Çmimi:
$ 13.19
Hapësira e diskut: 30GB
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e hostimit A2

A2 Hosting është një host tjetër që e di se çfarë po bëjnë kur bëhet fjalë për mbajtësin e shitësit. Ndërsa ata ofrojnë më pak për një çmim të ngjashëm, ata gjithashtu ofrojnë serverë super të shpejtë në vendet e tjera të botës, duke u dhënë klientëve tuaj një arritje globale nëse është e nevojshme. Ajo që ne me të vërtetë na pëlqen në lidhje me A2 në krahasim me InMotion është përkushtimi i tyre për ta bërë platformën sa më të mirë që të jetë e mundur WordPress. WP funksionon super i qetë në serverat e tyre.

Kombinoni atë me një garanci në çdo kohë kthim parash, dhe ata lehtësisht marrin vendin tonë # 2.

Planet e tyre të shitësit të shitësit fillojnë me vetëm 13,19 dollarë për 40 llogari dhe 30 GB ruajtje.

3. SiteGround

Faqja e internetit: www.siteground.com
Çmimi:
£ 11.25
Hapësira e diskut: 10 GB për llogari
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e SiteGround

Ndërsa SiteGround është i njohur për performancën e tyre epike me WordPress (ata, në fund të fundit, rekomandohen nga vetë WordPress, gjë që është shumë mbresëlënëse), për planet e shitësit preferojmë InMotion ose A2. Nuk është se performanca e tyre nuk është e mrekullueshme, sepse është. Njësoj me mbështetjen dhe gjithçka tjetër që prisni nga një host i mrekullueshëm në internet si SG.

Shtë se si ata i çmojnë planet e tyre të pritjes së shitësit, SiteGround punon me një sistem krediti në vend të parave më të drejta përpara për # e llogarive / hapësirës në disk (të cilat mund të marrin pak konfuze, ne patjetër preferojmë sistemin tjetër). Planet e tyre fillojnë me minimum 5 kredi të kërkuara = 5x 42 $ / vit – kjo është 17.5 $ / muaj

4. GreenGeeks

Faqja e internetit: www.greengeeks.com
Çmimi:
$ 19.95 / mo
Hapësira e diskut: i pakufizuar
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logo GreenGeeks

GreenGeeks nuk është padyshim më e lirë, por ato vijnë me performancë të mahnitshme, qendra globale të të dhënave, dhe ata po sjellin 300% të energjisë që konsumojnë përsëri në rrjet! Ata janë gjithashtu shumë të shkallëzuar, ju japin një licencë WHMCS për menaxhimin e faturimit, keni disa karakteristika të shkëlqyera sigurie, DHE ofroni migrime falas nëse ju nevojitet.

Plani i tyre i shitësit më të lirë fillon me 19,95 $ / muaj për 10 llogari.

5. Motori WP

Faqja e internetit: wpengine.com
Çmimi:
 N / A
Hapësira e diskut: N / A
mbështetur: Telefon, Chat Live, Bileta

Logoja e motorit WP

WP Engine ka qenë standardi për menaxhimin e cilësisë së lartë të menaxhuar WP për mjaft kohë tani, prandaj po i përmendim ato në listë. Unë nuk do të filloj të rendit të gjitha tiparet që vijnë me shërbimet e tyre pasi ne do të jemi këtu pak kohë … por ai përfshin shumë gjithçka që mund të mendoni, nga SSL deri te instalimet e shpejta të serverëve, CDN, mbështetja e ekspertëve WP, për siguri të madhe, azhurnime të automatizuara dhe shumë më tepër.

Kjo do të thuhet, ajo që i mban ata padyshim për shitësit është çmimi i tyre … nuk ka një të tillë. Ju duhet të aplikoni për programin e tyre të Agjencisë për të marrë informacionin për planet e tyre të hostimit të rishitësit.

Nëse kontrolloni çmimet e tyre të rregullta jashtë programit të agjencisë, është 290 $ / muaj për 15 site, që është shumë e kushtueshme, por përsëri, ata janë shumë mirë në ato që bëjnë.

Rishites amerikane që pret studiuesit

Strehimi i Shitësit të Sh.B.A-së: Gërmimi më i thellë

Tofarë duhet të kërkoni kur Hulumtoni Reseller Reseller Hosting në SH.B.A..

Tani më shumë se kurrë, është një ide fantastike për të filluar bizneset në internet. Bizneset amerikane mund të përfitojnë posaçërisht nga 95% e amerikanëve që kanë bërë blerje në internet gjatë jetës së tyre, gjysma e të cilave preferojnë të blejnë në internet.

Një metodë e re dhe popullore për të përfituar nga tregtia elektronike dhe webmasterët e rinj, në përgjithësi, po bëhet një host i shitësit. Kur bëheni një host shitës, ju shesni hapësirë ​​pritëse për bizneset, agjensitë në internet, webmasterët e rinj, etj. Kjo është e bazuar në pajtim, kështu që mund t’ju sjellë disa fitime vërtet të mira.

Zgjedhja e shitësit më të mirë të shitësit për biznesin tuaj ose do të jetë një proces i qetë që çon në të ardhura, ose një dhimbje koke masive dhe humbje të fitimeve për shkak të vështirësive teknike dhe mbështetjes së keqe.

Shtë e rëndësishme të hulumtoni disa opsione për hostet në internet që ofrojnë plane të përballueshme në mënyrë që të zgjidhni një plan të besueshëm. Nëse shkoni me opsionin e parë që gjeni, mund të vendoseni për një shërbim që nuk është më i miri për biznesin tuaj.

Për të ditur se çfarë e bën një host të madh shitës, duhet të dini se çfarë karakteristike bëjnë për një shërbim të shkëlqyeshëm. Këto janë disa gjëra për të parë kur hulumtoni hostet e shitësit në Shtetet e Bashkuara, dhe këshilla se si të dini nëse po merrni shërbimin më të mirë. Btw, ne gjithashtu krijuam krahasime për shitësin e shitësit në Australi dhe hostin e shitësit në Mbretërinë e Bashkuar.

Isfarë është Reseller Hosting?

Për ata që janë akoma të pasigurt në lidhje me saktësisht se çfarë është host hosting i shitësit, mund të jetë pak konfuze nëse nuk jeni të qartë për marrëdhëniet e sakta të biznesit. Ky është një shërbim i ofruar nga hostet në internet të SHBA, për individë, biznese dhe organizata.

Fillon duke blerë hapësirë ​​në internet nga një server më i madh dhe duke shitur atë hapësirë ​​për bizneset që duan një uebfaqe të dizajnuar (nga vetë ata, ose një agjenci në internet), dhe të menaxhuara nga hosti i shitësit. Pritësit e shitësit shpesh do të hartojnë faqen e internetit ose faqen e biznesit për ta, do të ofrojnë informacion të azhurnuar në faqet dhe trajtimin e shërbimit të klientit. Sidoqoftë, këto detaje bazohen në të gjitha ato që ofron shërbimi kryesor i hostit për hostet e shitjes me të cilat punojnë.

Shitësit e shitësit të shitësit janë një mënyrë e përkryer për zhvilluesit e faqeve në internet që të zgjerojnë praktikën e tyre, të zgjerojnë rrjetin e tyre dhe të rrisin të ardhurat e tyre.

Jini të paralajmëruar që bizneset presin shërbim profesional nga hostet: ata vendosin shumë besim në menaxhimin dhe funksionalitetin e faqeve të tyre, kështu që ju takon juve të siguroni që hosti kryesor që ju zgjidhni është cilësia. Përndryshe, ju do të humbni shumë para për shkak të mosbesueshmërisë. Shtë e rëndësishme të vlerësoni se çfarë ofrojnë disa hoste të mundshëm bazuar në disa komponentë të rëndësishëm.

kosto

Do të jetë e vështirë të llogarisni se sa mund të përballoni financiarisht të shpenzoni në një shërbim të presë për rishitje. Ju nuk dini kush janë klientët tuaj të ardhshëm ose sa hapësirë ​​do të kërkojnë të paguajnë, si dhe sa klientë do të keni. Pavarësisht, do të doni një plan të përballueshëm që do të funksionojë akoma siç duhet dhe profesionalisht. Ju do të duhet të llogaritni një buxhet të përafërt dhe vlerësimin e hapësirës që dëshironi të ndani për secilin klient dhe të zgjidhni një plan që ju lejon të rregulloni në përputhje me rrethanat.

Në varësi të secilit klient, ju gjithashtu duhet të jeni në gjendje të krijoni plane të ndryshme sipas nevojave të tyre. Një klient mund të ketë 1gb hapësirë, një tjetër 3Gb, apo edhe 10gb. Ndërsa mund të jetë e ndërlikuar të përgatitni hapësirë ​​për klientët, mbani mend se gjithmonë mund të përshtateni ose të ofroni disa plane.

Edhe në Amerikë, kurrë mos prisni të gjeni një shërbim falas të mbajtjes së faqes në internet. Ju duhet të shmangni madje planet tepër të lira, pasi ato ndoshta janë shumë të mira për të qenë të vërtetë dhe ka shumë të ngjarë të prirur për të përplasur.

Gjerësia e bandës / Hapësira e diskut

Gjithmonë kontrolloni dyfish kufijtë e gjerësisë së bandës dhe hapësirat e diskut, pasi ato do të përcaktojnë se sa të mëdha mund të marrin faqet e klientëve tuaj, dhe sa të dhëna që lejohen të përdorin çdo muaj.

cPanel / WHM Në dispozicion

Në Shtetet e Bashkuara, cPanel është standardi i industrisë për mbajtjen në internet. Ajo siguron ndërfaqe grafike dhe mjete automatizimi në formën e një paneli kontrolli që bëjnë të mundur që hostet dhe klientët e tyre të menaxhojnë me lehtësi faqet e tyre. Për shkak të cPanel, nuk keni nevojë të kuptoni program kompjuterik të komplikuar dhe kodimin për të qenë një host i shitësit.

WHM (Web Host Manager) është një sistem që lejon përdoruesit të menaxhojnë me lehtësi llogaritë e tyre cPanel për të gjithë klientët. Ata shkojnë paralelisht, dhe ju do të ofroni një shërbim shumë më të lehtë dhe të dallueshëm për klientët nëse plani juaj mirëmbahet nga WHM dhe cPanel. Do të keni mundësi të vendosni pako dhe plane, të shikoni statistikat dhe llogari të shumëfishta azhurnimesh / downgrade. Shtë e rrallë që edhe ndërmarrjet më të lira të shitësit të presë nuk do të kishin WHM, por kurrë nuk ju dhemb kontrolli i dyfishtë.

Vendndodhjet e serverëve

Ky është një nga artikujt më të rëndësishëm dhe të anashkaluar në këtë listë! Gjithmonë sigurohuni që serveri juaj është në të vërtetë në Shtetet e Bashkuara. Shtë e thjeshtë të supozohet se sepse ne mund të përdorim faqet në internet globalisht që ne mund të presim nga kudo. Nëse vendosni të zgjeroni tregun tuaj jashtë shtetit, CloudFlare do të zvogëlojë vonesat.

uptime

Sigurohuni që ndonjë pretendim që një server të shet për ju, të tilla si 99% në kohë, se ata mund të rezervojnë pikën e tyre të shitjes. Lexoni komente nëse është e mundur për të parë nëse të tjerët kanë përjetuar vonesa përpara se të investoni.

Ndihma për klientët

Shtë kritike që serveri juaj të lejojë komunikim të plotë midis klientëve me 24/7 mbështetje ose ose bisedë live. Konsumatorët do të ndërpresin planet e tyre nëse mendojnë se mund të marrin një sistem mbështetjeje më të mirë diku tjetër dhe që çdo problem me sitin do të rregullohet menjëherë.

Numri i llogarive të lejuara

Ky është një kujtesë e rëndësishme kur shikoni gjerësinë e brezit të një serveri dhe opsionet e hapësirës. Ajo përcakton se sa biznes mund të marrësh dhe të ardhurat e tua të mundshme. Ju dëshironi të siguroheni që nuk keni shumë llogari në dispozicion, përndryshe, kjo do të kompromentojë kapacitetin dhe gjerësinë e brezit të të gjithëve. Mundohuni të mbani ekuilibrin në biznesin tuaj, në mënyrë që askush të mos ndjehet i shartuar.

Karakteristikat e tjera / Specat Teknike

Gjëra të tjera që duhet të merren parasysh janë optimizimi i shpejtësisë (A ofrojnë ata ruajtje të SSD, apo LiteSpeed?), RAM (Kujtesa e Rastësishme e Hyrjes prej 1 GB është e mjaftueshme), Disk IO (Rreth 2mb), rezervë ditor, certifikata SSL (duhet të jetë falas), e pakufizuar gjerësia e bandës dhe CPU (Sa bërthamë janë në dispozicion?).

Do t’ju sjellë dobi gjithashtu të instaloni aplikacione shkrimi me një klik të instaluar si WordPress ose Joomla, të cilat janë standarde me cPanel.

Nëse jeni të mbingarkuar me gjithçka për të marrë në konsideratë, mbani mend që kërkimi juaj do të paguhet kur të keni mundësi të fitoni të ardhura shtesë si një host i shitësit!

OR

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author