Hosting Best Reseller Hosting për Australi

Për shkak se shumica e njerëzve që janë në këtë faqe janë dizajnues të uebit në procesin e shkallëzimit të biznesit të tyre përmes hostimit të shitësit, ne do të vijmë nga ai kënd.

Ndërsa ne jemi vetë një agjenci në internet me një numër të llogarive pritëse (+ kemi shumë projekte anësore dhe dëshirojmë të eksperimentojmë), ne kemi bërë tashmë studimin dhe kemi rishikuar kompanitë më të mira të shitësit për Australi.

Ne kryesisht jemi përqendruar në host-et e internetit që ofrojnë llogari të shitësit që përfshijnë të dy cPanel dhe WHM (por më shumë për këtë më vonë).

PS: Nr. 1 ynë ka një zbritje mjaft të madhe, kapeni atë ndërsa zgjat!

Disa nga faqet që na janë shfaqur në:

E preferuar në faqet e internetit

Ne i dimë gjërat tona, një shembull i vogël i shumë dëshmive tona:

Tom është pasionant dhe i kupton shpejt nevojat e klientëve të tij. Unë e kam vlerësuar me të vërtetë gatishmërinë e tij për të shkëmbyer njohuri dhe më aftësuar në mënyrën e përdorimit të faqes sime të re. Faleminderit Tom!

Sally Mac
Tabelat e përmbajtjes

MangoMatter e bëri atë aq të lehtë për të hartuar faqen tonë të internetit aktuale. Tom ishte personalisht i përfshirë nga konsultimi i parë deri në përfundim, dhe ai është akoma i disponueshëm për çdo ndryshim që mund të jetë i nevojshëm!

Demitrios Lecatsas
Flokë të freskët

Ne zgjodhëm Tom për të hartuar faqen tonë të internetit sepse na pëlqeu stili i faqeve të tjera të internetit që ai kishte krijuar. I gjithë procesi ishte pa stres. Tomi ishte aq i dobishëm dhe asnjë nga kërkesat tona të shumëfishta nuk pati telashe shumë. Tom është një kënaqësi për të punuar me të. Ne e duam uebfaqen që ai ka bërë për ne, është kaq e thjeshtë për t’u përdorur dhe duket fantastike.

Carl Olive
pranverë!

Përvoja jonë me Mango Matter ishte fantastike! Tom është shumë i thjeshtë për tu punuar, pozitiv, efikas dhe padyshim i shkëlqyeshëm në atë që bën. Shumë e rekomanduar.

Lucy Reeves
Mjetet me të cilën

Ne e angazhuam Tomin për të zhvilluar faqen e internetit të kompanisë sonë të re dhe u kënaqëm me rezultatin. Ai ishte në gjendje jo vetëm të na jepte shkurtimisht, por të ofronte disa ide të shkëlqyera për të cilat nuk do t’i kishim menduar kurrë. Më e mira nga të gjitha, Tomi është bujar me kohën e tij dhe vazhdon të jetë në dispozicion për të dhënë këshilla dhe mbështetje.

Neil Mackenzie
Enventive

Whatfarë përvoje e lehtë dhe e qetë ka punuar me MangoMatter! Tom e kuptoi saktësisht se çfarë ishim pas, dhe jemi jashtëzakonisht të mahnitur me produktin përfundimtar. Unë nuk do të hezitoja të zgjedh përsëri MangoMatter në të ardhmen.

Tyson King
Zgjidhje Drejtori / Plumbrite

Tom nga MangoMatter ka qenë mbështetje jashtëzakonisht e dobishme, profesionale dhe e shkëlqyeshme për krijimin e Uebsajtit tim, ai është një pasuri dijesh dhe shumë efikase. Unë nuk kam asnjë hezitim në rekomandimin e MangoMatter dhe e kam bërë tashmë atë.

Michelle Watson
Ifix

Side-note: Ne besojmë plotësisht se ju mund të merrni mundësi më të mira dhe më të përballueshme nëse shikoni në internet pronë të SHBA btw. Për sa kohë që ata kanë serverë në ose afër Australisë (p.sh. Singapori <- tejkalon shumë nga hostet e bazuara në Australi), ata zakonisht janë zgjidhja më e mirë (si p.sh. # 1, A2 Hosting ynë i mrekullueshëm)!

Kompania e Pritjes së UebitOverall Vlerësimi rmimi / muaji.ParimetDiskutimi Hapësira # e llogariveServersët në mbarë botënOptimizuar për WordPressWebsite
A2HostingLogo 9,80 dollarë amerikanë (ishte 19,99 dollarë)
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë!
 • SSL falas
 • Serverë në Singapor (Shpejtësi e madhe për faqet Aussie)
 • Super e përballueshme
30GB 40
siteground2 AUD 14,95 dollarë
 • Performancë e shkëlqyer
 • Instalim falas me 1 klikim SSL
 • Arritja globale
 • Llogari të pakufizuara
 • Kostot e larta të rinovimit me 39,95 $ pse
30 GB i pakufizuar
Panthur 30 AUD $
 • Ndërmarrja lokale
 • Serverat lokalë
 • megjithëse nuk ka qendra globale të të dhënave.
20GB 10

Rishitesi më i mirë Hosting Australia 2020: Shqyrtime

1. A2 Hosting

Logoja e hostimit A2

Faqja e internetit

www.a2hosting.com

çmim

9,80 USD / muaj për 40 llogari

Hapësira e diskut

30 GB

mbështetje

Telefon, Chat Live, Bileta

shpejtësi

8.5 / 10

Arritja globale

po

A2 Hosting është padyshim mbreti këtu. Ata janë një kompani me bazë në SH.B.A. por kanë serverë të shpejtë të ndezur në Singapor, gjë që e bën shpejtësinë një problem jo të madh për faqet Aussie (madje fryn shumë nga konkurrenca e bazuar në Aussie nga uji)!

Si shitës, ju gjithashtu merrni siguri të madhe, mbështetje prioritare, mbrojtje DDOS dhe integrim të lehtë në Cloudflare.

Shtoni në atë një garanci të kthimit të parave në çdo kohë, mbështetje 24/7/365, dhe migrime falas në sit… Ata janë periudha më e mirë!

Planet e tyre fillojnë vetëm $ 9,80 USD / muaj (ishte 19,99 $) për 40 llogari dhe 30 GB ruajtje!

rekuizitë

 • 4 servera në të gjithë botën
 • Mbështetje e përgjegjshme
 • 40 llogari!!
 • Garancia e kthimit të parave në çdo kohë

Cons

 • Kostot në USD

2. SiteGround

Logoja e sitit

Faqja e internetit

www.siteground.com

çmim

AUD 14,95 dollarë për llogari të pakufizuara

Hapësira e diskut

30 GB

mbështetje

Telefon, Chat Live, Bileta

shpejtësi

9/10

Arritja globale

po

Ndërsa nuk janë teknikisht në Australi, ata kanë një qendër të mrekullueshme të të dhënave në Singapor.

SiteGround është gjithashtu i vetmi zyrtar zyrtar i rekomanduar i WordPress në listë, që do të thotë se ato rekomandohen për WordPress, nga WordPress (goxha mbresëlënëse! – Ata natyrisht që mund të trajtojnë çdo faqe & CMS si një shef)

Kjo është ajo ku A2 Hosting është më i mirë, Ndërsa Siteground nuk ju jep llogari të pakufizuar, llogaria juaj e prindërve ka vetëm kaq shumë burime serveri për të shkuar rreth e rrotull, kështu që sa më shumë llogari të vendosni atje, aq më ngadalë do të marrin të gjitha faqet… edhe pse në këtë pikë , ne nuk e dimë se cili është kufiri i saktë ku do ta vini re këtë ngadalësim.

Kostot e rinovimit të tyre janë gjithashtu mjaft të larta. Sidoqoftë, kjo është thënë, ata janë të njohur për pritjen me cilësi të lartë dhe mbështetje të madhe.

rekuizitë

 • Siguri e ngurte
 • Qendra të shumta të të dhënave
 • Rekomanduar nga WordPress
 • Sistemi i mbajtjes në shtëpi

Cons

 • Kostot e larta të rinovimit

3. Panthur

Logo Panthur

Faqja e internetit

www.panthur.com.au

çmim

AUD $ 30 / muaj për 10 llogari

Hapësira e diskut

20 GB

mbështetje

Telefon, bileta

shpejtësi

8/10

Arritja globale

jo

Panthur është një kompani lokale (-sh, pasi kompania e tyre mëmë është me qendër në SHBA) e cila është e shkëlqyeshme për klientët Aussie, por ata janë padyshim pak më të kushtueshëm se A2 për shembull. Kjo do të thuhet, performanca është e dukshme dhe mbështetja është mjaft e përgjegjshme.

Ata ofrojnë 4 pako për të zgjedhur.

Planet e tyre fillojnë me 30 dollarë në muaj për 20 gb hapësirë.

rekuizitë

 • Pritës lokal në internet
 • Performancë e mirë
 • 3 qendra të të dhënave në Australi

Cons

 • Nuk ka serverë të huaj
 • Pak i kushtueshëm

4. GreenGeeks

Logo GreenGeeks

Faqja e internetit

www.greengeeks.com

çmim

19,95 $ / muaj për 10 llogari

Hapësira e diskut

i pakufizuar

mbështetje

Telefon, Chat Live, Bileta

shpejtësi

8/10

Arritja globale

po

GreenGeeks është padyshim një host tjetër që duhet të marrë në konsideratë për nevojat tuaja të shitësit. Ndërsa ata nuk kanë ndonjë server në ose afër Australisë, një integrim i shpejtë i CloudFlare duhet të zgjidhë atë problem. Ekzistojnë 3 arsye që na pëlqejnë ata, e para është angazhimi i tyre ndaj mjedisit. Ata po kthejnë 300% të energjisë që përdorin përsëri në rrjet. Atëherë është çmimi, është shumë i përballueshëm, madje edhe në USD, dhe vjen me hapësirë ​​të pakufizuar në disk! Dhe së fundi, na pëlqen se si ata i ndërtuan sistemet e tyre të sigurisë për t’i mbajtur serverët e tyre super të pastër.

Ata gjithashtu kanë 24/7 mbështetje, e cila është mjaft e përgjegjshme, dhe ofrojnë një garanci të kthimit të parave 30-ditore nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimet e tyre.

Plani i shitësit më të lirë fillon me 19,95 $ / muaj për 10 llogari.

rekuizitë

 • Eko-miqësore
 • Lirë
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk

Cons

 • Asnjë server afër Australisë (ende)

5. Rrugë në re

Logoja e cloud

Faqja e internetit

www.cloudways.com

çmim

10 dollarë amerikanë

Hapësira e diskut

25 GB

mbështetje

Telefon, Chat Live, Bileta

shpejtësi

9/10

Arritja globale

po

Cloudways, siç sugjeron emri, ka të bëjë me mbajtjen e cloud, duke përdorur serverët e ofruesve të tjerë dhe t’ju lejojë të vendosni, menaxhoni dhe monitoroni aplikacionet dhe faqet e internetit në ata serverë, duke prerë njeriun e zakonshëm që pret në internet. Me ofruesit si Digital Ocean, Vultr, Amazon AWS, dhe më shumë… performanca nuk është kurrë çështje. Dhe për shkak se është pritja në re, shkallueshmëria është forca thelbësore këtu. Cloudways mund të përdoret për të menaxhuar site masive, me forume dhe dyqane të mëdha të tregtisë elektronike.

Vendosja dhe UI është e ndryshme dhe ka një kurbë të mësimit më të shpejtë në krahasim me ofruesit tuaj të zakonshëm të pritjes, por nëse jeni të gatshëm të mësoni, ia vlen! Ata madje kanë CDN e tyre për të maksimizuar kohën e ngarkimit në të gjithë botën.

Prmimet janë të ndërlikuara për të shpjeguar, kontrolloni faqen e tyre

rekuizitë

 • Serverë të fuqishëm
 • Ekstremisht i shkallëzueshëm

Cons

 • Më shumë për teknikët

Rishitesi duke pritur harten e Australise

Si te zgjidhni hostellin me te mire shitës për nevojat tuaja?

Zgjedhja e planit të duhur të pritjes së shitësit australian për biznesin tuaj ose do t’ju japë të ardhura lundrimesh të qetë dhe të ardhura pasive përmes serverëve të shkëlqyeshëm & mbështetje, ose… dhimbje koke & humbur fitime për shkak të mbështetjes së keqe, ndërprerjes së shpeshtë, serverëve të hakuar, etj. Ju mund të zgjidhni një kompani nga 5 kryesorët tanë për paqen e menjëhershme të mendjes, ose mund të filloni të hulumtoni hostet e ndryshëm të internetit që ofrojnë planet më të lira të shitësit në Australi (ne gjithashtu bëri një krahasim të shitësit të Britanisë së Madhe dhe listën e pritësve të Shitësit të Sh.B.A-së, në rast se ju nevojitet). Në rast se ju shkoni në këtë rrugë, këto janë specifikat për të parë kur zgjidhni një host, kënaquni! Ky është i njëjti proces që kemi përdorur në rishikimin tonë të SiteGround për shembull.

Kostoja: Planet e shitësit të hostimit në internet

Përcaktimi se sa ju mund të shpenzoni në hosting shitës është zakonisht pjesa më e ndërlikuar, shumica prej jush janë duke kërkuar për një plan mjaft të lirë të shitësit të shitësit, nëse jeni vetëm duke filluar (kurrë mos merrni kurrë një plan të lirë të mbajtjes së faqes në internet të varietetit të përbashkët të pritjes për të pritur klientët tuaj, ju do të duhet t’i zhvendosni ata më vonë kur të merrni një llogari të mirë të shitësit sidoqoftë – dhe jo, nuk do të gjeni patjetër se do të gjeni një vend të mirë pa pritje të hostit për klientin pritës). Kjo gjë varet nga një sërë faktorësh nga sasia e klientëve fillestarë, nga sa planifikoni të ngarkoni / klientin dhe sa hapësirë ​​dëshironi të ndani / klienti. Do të duhet ta përpunoni këtë së pari! Shtë e dobishme të vendosni plane të ndryshme për klientë të ndryshëm, me ato të vegjël që kanë 1gb hapësirë, ato të mesme 3gb, dhe klientë të mëdhenj ndoshta edhe 10gb. Kufizimet e brezit për fat të mirë janë zakonisht një çështje më e vogël se hapësira, e cila na çon në pikën tjetër.

Gjerësia e bandës / Kufizimet e hapësirës

Ndërsa shumica e kompanive pritëse ofrojnë shumë bandwidth për të luajtur me të, hapësira është zakonisht ajo për të parë, përveç # e llogarive të lejuara, kjo do të jetë ajo që do të vendosë se sa klientë mund të vendosni në shitësin tuaj të shitësit. plan.

Cpanel / WHM që pret në Australi

Unë gjithmonë sigurohem që hostet e mia të shitësit Australianë kanë WHM. Siç jeni me siguri të vetëdijshëm, Cpanel është pothuajse shumë standardi i industrisë në panelet e kontrollit. WHM (Web Host Manager) është një sistem i menaxhimit të llogarisë që ju mundëson të krijoni & menaxhoni llogaritë individuale të Cpanel për klientët tuaj. Ju mund të vendosni paketat, të vendosni kufizime, të shikoni statistikat e përdorimit, llogaritë më të reja për të përmirësuar / zbritur dhe shumë më tepër. Sigurohuni që kushdo që keni zgjedhur përdor WHM, kjo e bën menaxhimin e llogarive të klientëve super të lehtë. (Edhe kompanitë pritëse të lira të shitësit duhet të kenë WHM).

Vendndodhja e serverit

Nëse klientët tuaj janë të bazuar në Australi, sigurohuni që serveri është në të vërtetë afër, ose në Australi, mos e rrëzoni këtë (e njëjta gjë vlen edhe për audiencat e tjera të synuara natyrisht, ne në fakt kemi bërë një web hosting top 3 për vendet në vijim: Zelanda e Re, Mbretëria e Bashkuar, Kanada, Irlandë, & Singapore). Nëse ndodh që të merrni një klient jashtë shtetit, mund të përdorni CloudFlare për të zvogëluar çdo vonesë të mundshme.

uptime

Thjesht drejt përpara, nëse pretendojnë 99.9% në kohën e duhur, sigurohuni që ata mund ta mbështesin atë, çdo mikpritës në internet në 5-in më të mirë bën një punë të shkëlqyeshme.

Ndihma për klientët

Në mënyrë të pashmangshme, do të keni çështje, kështu që të keni mbështetje të mirë në fundin tuaj është një domosdoshmëri! Ju me të vërtetë nuk doni të mbani klientët duke pritur vetëm sepse shitësi që keni zgjedhur nuk ka mbështetje 24/7. Pra, shikoni opsionet e tyre dhe sigurohuni që ata kanë mbështetje telefonike, chat live & Mbështetje 24/7. Natyrisht, nëse po shkoni me ndërmarrjen më të lirë të shitësit që mund të gjeni, mbështetja do të mungojë.

Numri i Llogarive

Pikë mjaft e rëndësishme për tu mbajtur në mend, sa klientë mund të vendosni? Nëse shtoni numrat, sa hapësirë ​​do të merrte secili klient? A do të ishte më mirë nëse plani i shitësit të lejojë më shumë klientë sepse mund të largoheni nga ofrimi i më pak hapësirë ​​/ klient? Për shembull, nëse plani lejon hapësirë ​​50Gb, dhe maksimum 25 llogari, secili klient merr 2gb. Ne u siguruam që çdo mikpritës i faqes në 3 top -et tona të ketë një ekuilibër të bukur të hapësirës së lejuar kundrejt numrit të llogarive.

Karakteristika të tjera / syze të teknologjisë

Pika të tjera për të parë në sy janë RAM (1gb është mjaft i mirë, në minimum 500mb), Disk IO (2mb / s është i mirë), shpejtësia e serverit (SSD? LiteSpeed?), CPU (sa bërthama), rezervime ditore, etj. Ajo që është gjithashtu e dobishme është aftësia për të instaluar WordPress, Joomla, etj. Me skriptet e instalimit me 1 klik, por këto duhet të vijnë standarde me Cpanel. Dhe nëse keni shumë para, shikoni në një VPS të fuqishëm, ose një server të dedikuar edhe më të fuqishëm!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author