9 Ofruesit më të mirë të hostimit të cPanel në Kanada në vitin 2020

Pavarësisht nëse jeni një webmaster fillestar ose veteran, cPanel është një ndër ndërfaqet më të fuqishme për administrimin e faqes tuaj. Ndërsa përfshin një ndërfaqe pikë-dhe-klikuese, cPanel është çelësi për një përvojë të qetë dhe të lehtë.

Kjo e bën lundrimin nëpër shumicën e gjërave në faqen tuaj lumturi të pastër. Në të gjithë industrinë, cPanel është bërë pothuajse një standard i industrisë. Në këtë artikull, ne shqyrtojmë 9 nga ofruesit më të mirë të mbajtjes së cPanel në Kanada.

Pse cPanel? Bazat e cPanel

imazh vektori cpanel hostingSidoqoftë, para se të hidheni në ushtritë e ndryshme, një përcaktim është sigurisht në rregull. Një cPanel është një qendër gjithëpërfshirëse që ofron një sasi fuqie befasuese, pa newbies tepër dërrmuese.

Ndërfaqja e tij po kujton një plan urbanistik të pastër dhe të bazuar në ikonë për kontrollin e faqes tuaj, duke e bërë atë një përvojë krejtësisht intuitive. Shumica e njerëzve shpesh ngatërrojnë cPanel për një shkurtim të thjeshtë për “panelin e kontrollit”.

Ndërsa kjo është e vërtetë, cPanel është një produkt aktual. Lehtësia e tij e përdorimit e veçon atë nga paneli më i mirë i kontrollit për mbajtjen në internet. Ta themi thjesht, cPanel është mënyra më e mirë për të menaxhuar faqen tuaj nën kapuç. Ajo funksionon në Linux, do të thotë se shumica e serverëve mund ta ekzekutojnë atë, ofron një bollëk të pushtetit, dhe përfundon tërë suita lart në një ndërfaqe e lehtë për t’u përdorur.

Nëse nuk keni kontrolluar ende shqyrtimet tona kryesore të shërbimet më të mira të mbajtjes në internet për Kanadezët, ju lutemi bëni përpara se të lexoni këtë udhëzues.

Ofruesit më të mirë të hostimit të cPanel në Kanada – Shqyrtime të vitit 2020

1. SiteGround – Një që dëshironi

SiteGround është një kafshë e jashtëzakonshme, një perlë e fshehur në tregun e web hosting – dhe një kemi qenë me fat për të zbuluar vite më parë. Ajo ka një angazhim të pakrahasueshëm për inovacionin duke e bërë atë ofruesin e mbajtjes së programeve të cPanel për bizneset e vogla.

Në fakt, shumë pronarë të afarizmave argumentojnë se është opsioni më i mirë atje për shërbimet e mbajtjes së cPanel. E dhënë që është pak më e shtrenjtë se disa nga ofruesit e tjerë të pritjes cPanel, por ia vlen çdo qindarkë e vetme.

Për më tepër, shërbimet pritëse përfshijnë përfitimet e mëposhtme:

Mban gjurmët e dobësive të përditshme të faqes tuaj

Koncepti i përdorimit të Internetit për shpërndarjen e informacionit ndonjëherë mund të sjellë me vete një numër të madh rreziqesh.

Në krye të listës është ndjeshmëria.

Me SiteGround, ju mund të siguroheni se do të keni siguri të madhe sa herë që jeni duke lundruar nëpër faqen tuaj.

Extremelyshtë jashtëzakonisht e shpejtë

Everydo host ka të ngjarë të guxojë të jetë jashtëzakonisht i shpejtë dhe është mirë nëse është e vërtetë. Por le të qëllojmë drejt – nëse nuk mendoni se ata janë asgjë më shumë se shitës të poshtër, disa pretendime nuk ia vlen letra për të cilën janë shkruar.

Në fakt, shumica e pretendimeve janë vetëm se: pretendimet. Epo, SiteGround e kupton se nuk ju duhen mjete shtesë për të rritur listën e pajtimeve tuaja në mënyrë që ata të sigurojnë që të kënaqeni shpejtësi të jashtëzakonshme (dhe në kohën e duhur) rreth orës.

Ofron kënaqësi të jashtëzakonshme të klientit

Nëse SiteGround nuk do të ishte gjysma e mirë me mbështetjen e klientit, ata me siguri nuk do të kishin marrë çmime të shumta për mbështetjen e klientëve ndër vite. Nga të qenit jashtëzakonisht i shpejtë në zgjidhjen e problemeve teknike për të ndihmuar në zgjidhjen e çështjes menjëherë, pothuajse gjithçka është rregulluar mirë për të siguruar një rrjedhë të qetë.

Sidoqoftë, përveç se të qenit i shpejtë, megjithatë, stafi i tyre mbështetës është gjithashtu shumë miqësor. Pra, gjithmonë do të ndjeheni sikur bisedoni me një mik. Dallimi i vetëm është se ky mik në të vërtetë kujdeset për ju duke optimizuar aftësitë e faqes tuaj po aq sa ju.

Besueshmëria 99.5% në kohë

Një host i mirë cPanel ka joproduktive shumë pak. Besueshmëria shpesh merret parasysh, por mund të shkaktojë çështje madhore të biznesit tuaj.

Unë nuk po them se ju jeni plotësisht në prizë për sa i përket kohës së prishjes, por SiteGround siguron që të merrni njoftim të avancuar në ato kohë kur faqja juaj ka përvojë joproduktive.

Për këto arsye (dhe shumë të tjerë të përfshirë në rishikimin tonë të SiteGround), ne kemi qenë klientë të lumtur për vite me rradhë – dhe nuk e shoh që ndryshon çdo kohë së shpejti!

2. A2 Hosting

A2 Hosting është akoma një ofrues i shkëlqyeshëm i hostimit cPanel. Nëse nuk jeni një argëtim i madh i Site Ground, A2 Hosting është një zgjedhje tjetër solide. Ajo përmban një vështrim më të sinqertë në cPanel, duke përfshirë shumë pak dizajnin e parashikuar.

Dizajni mbledh një ton informacioni në një hapësirë ​​të vogël pa u tepruar, gjë që është mjaft e rëndësishme. Përkundër procesit pak të ngathët, shqyrtimi i A2 Hosting na tregon se ato kanë një zbatim të shkëlqyeshëm të cPanel.

Dhe pjesa më e mirë: ajo performon mirë në Kanada. Në fakt, unë do të them se performon jashtëzakonisht mirë, duke e marrë parasysh atë kushton më pak se SiteGround, do të thotë që do të paguani një çmim më të ulët për thelb të gjitha tiparet e njëjta dhe përfitimet që do të merrni me SiteGround.

Dhe, për të siguruar që kurrë nuk duhet të shqetësoheni nëse faqja juaj shfaq saktë, A2 Hosting ka siguruar që faqja juaj të vijë e hostuar në serverë ultra të besueshëm.

3. Hosting Dinamik

Ne do të arrijmë drejt pikës: Hosting Dinamik nuk është saktësisht një zgjedhje kryesore, por nuk është saktësisht as keq.

Në fakt, unë do të them që është sigurisht një host që tejkalon pritjet. Duke qenë në industri që nga viti 1999, ata e dinë pritjen brenda dhe që njohuritë tregojnë në cilësinë e shërbimeve të tyre.

Ajo që na pëlqen më shumë për këtë host është që përveç sigurimit Mbështetje 24/7, ata gjithashtu bëjnë një përcjellje brenda një ore për të siguruar që ju jeni të kënaqur.

Pranimi dinamik siguron që të merrni:

Besueshmëria 100% e rrjetit

Dynamic Hosting ka një ekip mbështetës të besueshëm që mban një vëmendje vigjilente në të gjithë serverët tuaj për të siguruar që ju të merrni kohën e pandërprerë.

Përgjigje e menjëhershme

Dinamik Hosting e di se sa nuk ju pëlqen të prisni për një përgjigje kur gjërat ngadalë po shkatërrohen. Pra, ata kanë ekspertë të gatshëm të cilët janë gjithmonë në dispozicion 24 orë në ditë për të siguruar një përgjigje të menjëhershme.

Lessshtë e panevojshme të thuhet, ata gjithashtu do të shkojnë lart e më tej për të rikthyer një kopje rezervë dhe për të gjetur një zgjidhje për çdo problem të konfigurimit që lindin.

Skanimi i sigurisë dhe heqja e malware

Shumica e ofruesve të pritjes së cPanel do t’ju premtojnë parajsë dhe tokë dhe t’ju sigurojnë se do të mbroheni absolutisht çdo herë.

Sidoqoftë, pothuajse gjithmonë do të ndiheni sikur po ecni në akull të hollë. Dynamic Hosting siguron që të kënaqeni 100% siguri kur të duhej. Mos u shqeteso. Pa sherr.

30-ditë garanci 100% kthim parash

Ju mund të pyesni veten pse ne do të sjellim një garanci për kthimin e parave dhe prapë Dynamic Hosting në mënyrë ideale duhet të jetë një nga ofruesit më të mirë të mbajtjes së cPanel rreth.

Po, është një nga më të mirët.

Fatkeqësisht, mund të mos plotësojë çdo nevojë. Gjithashtu, nëse thjesht po e provoni nikoqirin jashtë, është mirë ta dini këtë ju mund t’i merrni paratë tuaja nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin.

4. GreenGeeks

Për të qenë i drejtë, ndërsa ne kërkojmë vëmendje rreth faqes së Gardës, duhet të pranoj se ka shumë më shumë hoste të cPanel që janë të mbushur me karakteristika të mahnitshme. Në krye të listës është Geeks gjelbër.

Ofron mbështetje eksperte 24 orë në ditë, 99.9% garanci në kohë dhe 30 ditë garanci për kthimin e parave vetëm në rast se nuk ju pëlqen aq shumë.

GreenGeeks ju bën të ndjeheni ekstazë për fillimin e një faqe në internet. Kompania miqësore me mjedisin është në një klasë të vetën. është të shpejtë, të shkallëzueshëm dhe përmban një pritje eko-miqësore që disa kompani të tjera madje i përmendin.

Pjesa me e mire? Përdor gjithashtu cPanel. Administrata është në të vërtetë mjaft e datuar, me ikona me rezolucion më të ulët që zbulojnë moshën e saj. Sidoqoftë, pamja është ndoshta më e lehtë për t’u përdorur. Ikonat dalin më shumë me guxim në faqe, në vend që të përputhet me një skemë universale të ngjyrave.

Sshtë një vështrim themelor cPanel dhe, në krahasim me redesigns nga HostGator, ajo bie ca shkurt. Sidoqoftë, është ende thjeshtësia në të mirën e saj, duke ju dhënë një ndërfaqe të pastër në të cilën mund të menaxhoni faqen tuaj.

5. HostGator

E marr Ju ndoshta po pyesni se çfarë kanë të bëjnë gatorët me mbajtjen e cPanel. Uroj të kisha një përgjigje…

Por ndërsa jemi këtu, le të shohim se çfarë Hostgator ndoshta mund të duhet të ofrojë kur është fjala për cPanel hosting. Për fillestarët, është zgjedhja pritëse për mijëra biznese dhe bloge në internet.

Duke e bërë atë padyshim opsionin tjetër më të mirë. Ne veçanërisht e pëlqejmë këtë host sepse ofron besueshmëri e shkëlqyer e kohës dhe të gjitha për një çmim dukshëm të ulët.

Alsoshtë gjithashtu lehtësisht e shkallëzueshme dhe ka një ekip mbështetës jashtëzakonisht të besueshëm që është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë kur jeni duke përjetuar probleme.

HostGator ka investuar burime masive për ta bërë cPanel edhe më të mirë. Ajo përmban një dizajn unik, pronësor në cPanel duke përdorur ndërfaqen që ne njohim dhe duam, dhe rindërtimin e tij. Certainlyshtë padyshim një nga më të mirat në këtë ligë duke marrë një dizajn tashmë super-duper dhe duke e rritur atë.

Ndërfaqja cPanel është shumë e ngjashme me çdo cPanel tjetër. Ajo ka seksione të grumbulluara mbi njëra-tjetrën duke shfaqur ikona të shkëlqyera të vendosura strategjikisht për opsione të ndryshme.

Sidoqoftë, është interesante për HostGator është se ato përmbajnë një shirit kërkimi sipër cPanel dhe një shirit tjetër kërkimi në anën e sipërme të gjithë faqes, ku mund të kërkoni bazën e njohurive të HostGator nëse nuk mund të gjeni atë që po kërkoni. Isshtë një ndryshim i vogël, po, por ai që e bën cPanel të HostGator më miqësor se përdoruesit e tjerë të cPanel.

Një element tjetër që na pëlqen shumë në lidhje me cPanel të HG është që ato lidhen me tregun e MOJO, duke paraqitur një seksion të vendosur në opsionet e anës së majtë që ju lejon të lundroni në treg pa e hapur domosdoshmërisht një skedë tjetër.

Kjo veçori ju lejon të shfletoni produkte të tilla si tema dhe shtojca brenda cPanel tuaj.

6. Motori WP

Ne do të përsërisim se gjetja e një të shkëlqyeshme ofruesi i hostit cPanel është çelësi për të optimizuar aftësitë e faqes suaj.

mirë, Motori WP është një tjetër host i mahnitshëm për t’ju ndihmuar të arrini të gjitha qëllimet e faqes tuaj. Nëse jeni duke kërkuar për një host me kosto më të efektshme dhe të përballueshme, WP Engine nuk është përfundimisht aq i lirë, por është lideri i tregut kur bëhet fjalë për mbajtjen e cPanel.

Plus, është kompani më e shpejtë pritëse në Kanada, asnjë bar WP Engine gjithashtu ka zbulim të kërcënimit në kohë reale i cili në mënyrë aktive bllokon çdo kërcënim vetëm në rast se faqja juaj bëhet e hakuar nëse ndonjëherë bëhet e hakuar.

Pra, ndërsa nuk është më e lira në qytet, çmimi i çmimeve është i garantuar duke marrë parasysh gjithçka që do të merrni. Plus, ajo gjithashtu krenohet me shpejtësi të jashtëzakonshme dhe kohën e duhur gjatë gjithë kohës përveç nëse, sigurisht, kompania ka komunikuar ndryshe.

7. HostPapa

Nëse jeni duke kërkuar për një host me kosto efektive cPanel, HostPapa është një nga opsionet më të mira në dispozicion.

Bitshtë paksa e dobët në krahasim me disa nga hostet e tjerë që kemi përmendur por nuk është as e tmerrshme. Siguron që nuk ka absolutisht asnjë ndërprerje kur ka shumë rëndësi.

Ky host gjithashtu siguron mbështetje të ekspertëve në rast se ndonjë gjë nuk shkon mirë ose në rast se ka një kohë të prishur për të ndihmuar gjërat të funksionojnë mirë.

Për më tepër, ajo siguron mbrojtje të intimitetit të domain-it për të siguruar që informacioni juaj të ruhet i sigurt dhe i shëndoshë.

8. HostUpon

Tjetra është HostUpon. Gjë që përcakton HostUpon përveç host-eve të tjerë të cPanel është që kompania ofron mundësi të ndryshme për të marrë mbështetje. Kjo përfshin mbështetjen telefonike, bisedën live në internet, dorëzimin e biletave dhe statusin e rrjetit 24-orësh.

Shtë gjithashtu mjaft e qartë që ata kanë qenë duke pritur për një kohë dhe kështu që ju mund të jeni i sigurt që po merrni më të mirën absolute nga ekspertë me përvojë në lojë. Shtojeni atë në shpejtësi të jashtëzakonshme dhe të mbyllura në çmime, dhe do të shihni që HostUpon është padyshim një fitues.

9. Web Hosting Canada

Me seli në Montreal, WHC.ca ka ofruar shërbime të mbajtjes së cPanel për rreth një dekadë tani.

Me kaq shumë përvojë, ju mund të siguroheni se në thelb po merrni një shërbim të besueshëm nga një host që është praktikisht i mirë në lojën e tyre.

Ky host siguron 24/7 mbështetje e ekspertëve për klientët për të siguruar që të jeni të mbuluar gjatë gjithë kohës dhe keni qendra të të dhënave në Vancouver dhe Montreal që do të thotë shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit.

Plus, është gjithashtu jashtëzakonisht e lirë.

Kriteret tona të Zgjedhjes së Hosting cPanel

Vendndodhja e serverit

vektori i listës së kontrollitVendndodhja e serverit shpërfillet shumicën e kohës, por ndikon në kohën e ngarkesës në mënyrë të konsiderueshme. Sa më i afërt të jetë serveri me përdoruesit, aq më i shpejtë është dërgimi ose marrja e ndonjë informacioni.

uptime

Nëse nuk doni të humbni fytyrën me klientët tuaj për shkak të joproduktive, atëherë besueshmëria në kohë duhet të jetë patjetër në kartat kur jeni duke zgjedhur një ofrues të pritës të cPanel.

mbështetje

Tjetra, do të duhet të konsideroni mbështetje. Mbështetja është ideale këtu sepse përderisa mund të keni kontraktuar hostin më të mirë në qytet, nuk mund të kontrolloni me të vërtetë eventualitetet e problemeve që shfaqen çdo herë pas here.

Sidoqoftë, nëse ofruesi i hostit cPanel ka një ekip të shkëlqyeshëm mbështetës, ju jeni të sigurt se do të merrni ndihmë sa herë që ju nevojitet.

Çmimeve

Prettyshtë shumë e qartë që hostet cPanel kushtojnë një qindarkë të bukur. Dhe nëse jeni me një buxhet, mund të mos jeni të gatshëm të paguani aq sa kërkojnë shumica e ofruesve. Si i tillë, do të shikoni për opsionin më të lirë përreth.

Sidoqoftë, përderisa mund të kurseni një dy ose dy, ju gjithashtu do të duhet të luftoni me çështjet e rrjetit dhe dobësinë ndaj shkeljeve dhe spam.

Siç thonë ata, ju merrni atë që paguani. Për të siguruar që ju të merrni një shërbim cilësor dhe akoma të qëndroni brenda mundësive tuaja, kemi përfshirë edhe disa hoste jo aq shumë të shtrenjtë. Në atë mënyrë, do të jetë akoma një situatë fituese për ju.

Duke përfunduar

’Shtë kjo, njerëz! Nëntë prej ofruesit më të mirë të mbajtjes së cPanel do të zbuloni atje Kjo është një shumë e ushtrive për të menduar …

Por mos bëni gabim – ata do të punojnë çudira për sa i përket optimizmit të aftësive të faqeve tuaja.

Fat i mirë në zhvillimin e biznesit tuaj dhe optimizimin e faqes tuaj!

Referenca dhe kredi për imazh:

  • iStockPhoto.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author