4 nikoqirët më të mirë të përkushtuar në vitin 2020 (Uptime më e besueshme dhe Shpejtësia)

Për blogerin mesatar ose pronarin e biznesit të vogël, përmirësimi në një server të kushtueshëm të kushtueshëm është ushtrimi i fundit i kotësisë.

’Shtë si të bësh një rezolutë të vitit të ri për të marrë në formë të mahnitshme, pastaj të anulosh anëtarësimin në palestër në shkurt dhe të fryesh 2,000 dollarë mbi shtesat e fundit të rritjes së muskujve ose humbjeve të yndyrës. ��

Ju nuk do të bëni ndonjë përparim dhe thjesht do të humbni një grumbull parash në proces.

Sidoqoftë, nëse keni një uebsajt që gjeneron një sasi të konsiderueshme trafiku (thonë më shumë se 50,000 pamje unike / muaj) një shërbim i dedikuar pritës mund të jetë ndryshimi midis drejtimit të një vetëtima të shpejta, miqësore për përdoruesin dhe faqet me fitimprurëse… Ose vuani nga kaq shumë çështje me kohën dhe sigurinë e ngarkuar në faqen tuaj, sa që përdoruesit tuaj kërcejnë më shpejt një yll të filmit me një ftesë në njërën nga partitë e Harvey Weinstein (shumë shpejt?)

Nëse keni një uebfaqe biznesi shumë të trafikut, atëherë pritja e dedikuar nuk është thjesht një ide e mirë, është gjithçka, por e detyrueshme.

Shërbimi i duhur i dedikuar i pritjes do të sigurojë që faqja juaj e internetit të mbetet e sigurt nga hakerat dhe të garantojë që shikuesit tuaj të jenë në gjendje të hyjnë në përmbajtjen që u nevojiten me kohë.

(Për ata prej jush që sapo kanë filluar dhe janë në kërkim të blerjes së nivelit të hyrjes në faqen tuaj për blogun tuaj ose faqen e internetit të pavarur, ju mund të shikoni rekomandimet tona për shërbimet më të larta të kostove të ulët të mbajtjes në internet.)

Do të bëj disa minuta për të shpjeguar se si i shqyrtuam këta host dhe çfarë ju duhet të shikoni për një shërbim të dedikuar pritës, por para se ta bëj, këtu është një PSA e shpejtë për ata nga ju me nxitim …

E marr.

I rrituri mesatar tani ka një kohëzgjatje të vëmendjes që është rreth 8 sekonda (më pak se ai i një peshku të artë) dhe ju ndoshta keni vendet që të jini dhe Tweets to twit (ose megjithatë fëmijët thonë se këto ditë) kështu që unë thjesht do të shkurtoj në ndjekje.

Nëse jeni duke kërkuar për më i mirë shërbim i dedikuar për mbajtjen në internet, atëherë do të doni të shkoni me Kinsta. Shërbimi është vendosur në Google Cloud Platform i cili lejon shpejtësi të flakërueshme dhe optimizim absurd. Kjo është për pronarët e bizneseve që duan më të mirën për kompaninë e tyre.

Nëse dëshironi të kurseni disa dollarë, opsioni më i mirë është SiteGround. Arsyeja është e thjeshtë, ata kanë qendrat më të shpejta të të dhënave, një ngarkesë metrike e azhurnimeve falas që mund të ju kursejnë më shumë se 300 dollarë në vit në krahasim me hostet e tjerë, mbështetje të patëmetë 24/7, dhe Transferime FALAS, rezervë, çertifikata SSL, dhe mbrojtje nga hacking.

SI SHQYRTUAR HOSTET TONA

Ne provojmë plotësisht secilën kompani pritëse, duke parë gjithçka nga shpejtësia deri te shpejtësia deri te siguria për të mbështetur. Për të marrë një kuptim të procesit tonë të testimit nga lart-poshtë, shikoni pjesën tjetër të tonë Shqyrtime kanadeze në internet.

Për t’ju dhënë versionin Cliff Note, ne kemi një ekip zhvillimi që ndërton dhe mirëmban faqet e internetit të klientëve dhe, gjatë dekadës së fundit apo më shumë, ne kemi ndërtuar më shumë se 900 faqe në internet për të cilën ne ende arrijmë të presim sot.

Me jetëgjatësinë e projekteve tona, ne kemi qasje unike në të dhëna dhe regjistrime në kohë për një larmi të gjerë të hostëve që shumica e kompanive të rishikimit thjesht nuk kanë. Ju mund ta shihni përcjelljen live këtu. Lexoni më shumë rreth procesit të hulumtimit tonë me 4 hapa këtu.

Magjistarët e matematikës këtu kanë qenë mjaft të sjellshëm për të bashkuar disa grafikë dhe analiza statistikore për ne, në mënyrë që ne të mund të ndajmë të gjithë atë informacion me ju për t’ju ndihmuar të vendosni përfundimisht për shërbimin e duhur të pritjes për nevojat tuaja.

FAR TO DUHET T FOR BNI N A SHICERBIMIN E MIR T D PRKUAR HOSTING

Pavarësisht nëse drejtoni një blog me kohë të plotë, dyqan të madh eCommerce ose një uebfaqe të biznesit me trafik të lartë, shenjat e një shërbimi të mirë të dedikuar për pritjen janë të njëjtat (për të mos u shqetësuar, të gjitha rekomandimet tona i kalojnë këto kritere me ngjyra fluturuese)

Përkatësisht, ju doni të kërkoni një host me:

 • SS SSL Falas (shtresa e sigurt fole)
 • Back Rezervime falas
 • Pt Uptime të forta dhe joproduktive të ulëta
 • / 24/7 Mbështetja e Klientit
 • Features Karakteristikat dhe Bonuset e Sigurisë

Do të zhyten shkurtimisht në secilën prej këtyre dhe do t’i shpjegoj në detaje në fund të rishikimit.

Pritësit më të mirë të Dedikuar në Kanada

1. KINSTA

Opsioni më i mirë PREMIUM HOSTING P FORR MIR N SHPENZIMIN E KLASS ($ 30-60 / muaj)

siteground-logoKoha e ngarkesës: 520Ms
uptime: 99.9%
kosto: $ 600.00 / mo
mbështetur: Biseda live

 • SPEED

  Kinsta është e fiksuar pas krijimit të arkitekturës më të shpejtë të pritjes për klientët e tyre. Ata përdorin teknologji të nivelit të lartë për t’u siguruar që faqja juaj e internetit ngarkon me ritme qesharake.
  Ata përdorin një infrastrukturë të gjeneratës tjetër – nga hardueri i serverit deri te programi që përdorin.

  Platforma Google Cloud fuqizon tërë operacionin dhe ato kanë 19 qendra të të dhënave në të gjithë botën. Gjithçka është në rrjetin e tyre premium i cili është krijuar posaçërisht për të minimizuar distancën dhe hops.

 • NUK KA NGJARJE PUNE

  Gjëja më e mirë në lidhje me Kinsta përveç shpejtësisë së tyre janë proceset e tyre qesharake të sigurisë. Ata kontrollojnë statusin e secilit në faqet e tyre të internetit çdo dy minuta. Uebfaqja juaj do të kontrollohet 720 herë çdo ditë të vetme për të siguruar që ajo funksionon.

  Kinsta rezervon faqen tuaj të internetit çdo ditë të vetme dhe ka aftësinë të mbështesë faqen tuaj të internetit çdo gjashtë orë. Ata gjithashtu kanë një garanci hack me monitorim të vazhdueshëm. Nëse ndodh ndonjë sulm ata garantojnë një rregullim me përparësi të menjëhershme.

MBUPSHTETJEN E KLIENTIT

Kur paguani për një shërbim premium, më mirë merrni mbështetje premium. Kinsta jep deri në ekstrem me 24/7 mbështetje pa marrë parasysh se ku jeni, ekspertë të WordPress, një normë 100% zgjidhje dhe herë të shpejtë të përgjigjes.

Kinsta përdor Intercom e cila është platforma më e mirë mbështetëse për të siguruar që të merrni ndihmë me atë për të cilën keni nevojë për ndihmë. Nëse faqja juaj e internetit është poshtë për çfarëdo arsye, ata madje mund ta kenë atë rezervë dhe duke funksionuar deri në momentin kur futni mesazhin.

2. SITEGROUND

HOSTING MBI I MIR PR MIMI / SPEED / UPTIME & MB SSHTETJE E PAVARUR (269,00 $ / muaj)

siteground-logoKoha e ngarkesës: 475Ms
uptime: 99.99%
kosto: $ 269.00 / mo
mbështetur: Biseda live

Nëse keni shqyrtuar disa nga rishikimet e tjera në faqen tonë, ju me siguri e dini se ne jemi tifozë të mëdhenj të SiteGround.

Ne i kemi përdorur ato për më shumë se 7 vjet dhe gjatë asaj kohe, ne kemi qenë dëshmitarë të evolucionit të kompanisë nga ndërmarrja juaj mesatare e pritjes “ho-hum” në një nga shërbimet e nivelit më të lartë në treg.

Për dallim nga disa nga emrat më të njohur (kollë Bluehost), ata nuk qëndrojnë te dafinat e tyre dhe janë një nga kompanitë e vetme që rregullojnë rregullisht databazat dhe serverat e tyre për të siguruar nivelet më të larta të shpejtësisë dhe sigurisë.

 • UPTIMI I MADH: 99,95%

  Duke u nxehtë me një kohë të gjatë 99,95%, SiteGround do të sigurojë që uebfaqja juaj të qëndrojë dhe të funksionojë (pothuajse) çdo minutë të vitit.

 • SSL DHE BACKUPS FALAS

  Një shpërblim i shkëlqyeshëm që do t’ju ​​kursejë 60 dollarë / vit (minimale) dhe të siguroni që të mund të jeni të lehtë duke ditur që faqja juaj e internetit është plotësisht e sigurt dhe e mbështetur rregullisht në rastet e pamundura të një shkelje.

MBUPSHTETJE E MALLRAVE TB PAVARUR T C KLIENTIT

Në një industri që është famëkeqe për ofrimin e shërbimit të klientëve të shkathët dhe mbështetje gjysëm të vlerësuar, SiteGround qëndron kokat dhe supet mbi kompanitë e tjera pritëse, duke ofruar disa nga shërbimet më të përgjegjshme dhe të efektshme të klientit në planet.

Seriozisht… Ne nuk na bën përshtypje shumë, por ndihma ndaj klientit të SiteGround afër shpërtheu çorapët.

3. A2 HOSTING

Vlerë e mahnitshme për çmimin që ju paguani (141 $ / muaj)

A2 HostingKoha e ngarkesës: 601Ms
uptime: 99.99%
kosto: $ 141.00 / mo
mbështetur: Biseda live

 • SUPPORT

  Pasi dërguam një mori biletash të ndërlikuara mbështetjesh dhe pyetjesh, ne u mahnitëm (për të thënë të paktën) nga sa shpejt dhe me efikasitet mbështetja e klientëve të A2 ishte në gjendje të merrte “çështjet” tona.

  Ndërsa nuk janë aq të përgjegjshëm sa SiteGround, ndryshimi është nominal (mund t’ju marrë një maksimum 20 minuta shtesë) dhe mbështetja e tyre është e nivelit të lartë.

 • SIGURI I MADH & SSL FALAS

  Ashtu si SiteGround, hosting A2 vjen i armatosur në dhëmbë me një bollëk të veçorive të sigurisë dhe (natyrisht) një certifikatë falas SSL.

  Me një CDN falas të Cloudflare, Rregullimin e Monitorimit të Serverit të Ri Relic dhe Security Sigurinë e Përjetshme ’, do të shtypeni fort për të gjetur një shërbim më të pasur me programe të pasura për çmimin që paguani.

UPTIME E MADH & LEHTNSIT QENDRAVE T DHNA TAST FUNDIT

Me 99.91% uptime dhe 601ms shpejtësi site, A2 Hosting ofron disa nga Shërbimet e pritjes më të shpejtë dhe më të besueshëm të dedikuar me çmime më të përballueshme. Pritja e përkushtuar është e shtrenjtë, nuk ka asnjë mohim i tij.

Por me vetëm 141 dollarë në muaj (më shumë se $ 1,200 / vit më pak se SiteGround) A2 ofron disa nga zhurmat më të mira për kokën tuaj. Shpejtësitë dhe kohëzgjatjet e tyre nuk janë aq mbresëlënëse sa SiteGround; megjithatë, duke marrë parasysh çmimin që po paguani, do të shtypeni shumë për të gjetur një ofrues që ofron më shumë vlerë.

4. HOSTGATOR

Shërbim super i përballueshëm me Karakteristika dhe Uptimes të shkëlqyera

HostgatorKoha e ngarkesës: 601Ms
uptime: 99.99%
kosto: $ 119.00 / mo
mbështetur: Biseda live

 • UPTIMI I MADH, SHUM FAST

  Si me çdo host që ju kemi rekomanduar deri më tani, HostGator u ofron klientëve kohëzgjatje 99,99% e patëmetë me shpejtësi të shpejta të ngarkuara. Me vetëm 119 dollarë në muaj, ato janë, shërbimi më i lirë (me cilësi të lartë) të dedikuar për pritje në treg dhe ato do të sigurojnë që ju të merrni vlerën më të madhe për investimin tuaj.

 • SIGURI I MIR & SSL FALAS

  Edhe pse ato nuk kanë aq shumë gjëra të mira dhe veçori falas si SiteGround ose A2, HostGator ende ofron një mori karakteristikash të përparuara të sigurisë, duke përfshirë: një SSL falas (duh), mbrojtje DDoS, një rrjet plotësisht të tepërt dhe 3-5 IPv4 të dedikuar IPS.

SUPPORT

Ashtu si sitet e SiteGround dhe A2, HostGator ofron disa nga ndihmat më të mira të klientit në biznes. Edhe kur i rishikuam shërbimet e tyre më themelore të pritjes (të cilat mund t’i shikoni këtu) mbështetja e klientit ishte e nivelit të lartë.

Por me një paketë të dedikuar pritëse, mbështetja e tyre ndaj klientit është niveli tjetër. Në rast të pamundur që të keni ndonjë problem me shërbimin tuaj, ekipi i tyre efektiv i ndihmës do t’ju ndihmojë të riktheheni dhe të vraponi në asnjë kohë të sheshtë.

SSL – MBROJTJEN E shtresave të SIGURIS S SOCKET

Unë e di se kjo tingëllon si disa futuriste Rruga e Yllit mut por një SSL është në të vërtetë një koncept mjaft i thjeshtë.

Një SSL, ose një shtresë e sigurt fole, krijon dhe kodon “tunelin” nga kompjuteri i vizitorit tuaj në serverin tuaj. Brenda këtij tuneli, të gjitha komunikimet dhe të dhënat janë të mbrojtura në mënyrë të sigurt dhe të lira nga sytë prying.

Shtë një lloj si të shkruash një letër në një gjuhë të koduar përpara se t’ia dërgosh një shoku.

Nëse e keni shkruar letrën në anglisht të thjeshtë, kushdo që ka përgjuar mesazhin mund ta shihte dhe të përdorte me lehtësi atë që ke shkruar. Sidoqoftë, duke “koduar” letrën tuaj, ju garantoni që askush nga jashtë nuk do të jetë në gjendje të dekriptojë dhe kuptojë mesazhin tuaj.

Me azhurnimet e fundit të Google, këto certifikata janë të gjitha, por të detyrueshme nëse doni të keni ndonjë shans për të renditur faqen tuaj në internet për fjalë kyçe konkurruese. Dhe nëse përpunoni pagesa në faqen tuaj të internetit, ky është një DUHET absolute (shumica e përpunuesve me reputacion nuk pranojnë as pagesa pa një certifikatë aktive SSL).

Për fat të mirë, me një host të një cilësie të lartë (të dedikuar ose ndryshe) një certifikatë SSL vjen falas. Nëse një kompani përpiqet të ju paguajë për çertifikatën tuaj (si GoDaddy i diskutueshëm), atëherë duhet të kandidoni për kodra.

Nuk është absolutisht asnjë nevojë për të paguar për një certifikatë SSL dhe çdo kompani që pretendon se ndryshe po ju heq si një bandaid. Të gjitha kompanitë e mira të mbajtjes së faqes në internet do të ofrojnë për të ngritur SSL tuaj falas duke përdorur një shërbim të quajtur Encrypt të Let.

KUJTET FALAS

Sulmet në internet janë në rritje dhe ato nuk do të ngadalësohen në çdo kohë së shpejti.

Sidoqoftë, duke përdorur një host të internetit që ofrojnë kopje rezervë të përditshme, ju mund të siguroheni që, edhe nëse faqja juaj e internetit është në shënjestër të një sulmi shpërblyes, do të jeni në gjendje ta merrni shpejt përmbajtjen tuaj përsëri në internet pa humbur ndonjë mundje. (Na besoni, ju NUK dëshironi të kopjoni me dorë faqen tuaj të internetit çdo ditë.)

UPTIME DHE SHPRNDARJES

Uptime, siç nënkupton edhe emri, është thjesht një matje e sasisë së kohës që faqja juaj e internetit është në internet. Abovedo gjë mbi 99% është e mirë, dhe, në mënyrë ideale, ju doni një shërbim pritës që mund të sigurojë 99,95% në kohë ose më mirë.

Koha e ndërprerjes (përsëri, siç nënkupton emri) është një matje e sasisë së kohës që në faqen tuaj të internetit është poshtë ose nuk mund të arrihet.

Nëse dëshironi të mbani një pamje profesionale me përdoruesit tuaj, kjo është një nga gjërat më të mëdha që do të doni të shmangni. Për fat të mirë, nëse vendosni një nga shërbimet që ne do të rekomandojmë, kjo do të jetë një gjë e së kaluarës dhe ju mund të shijoni ndriçimin me shpejtësi të shpejtë, siguri të lartë, dhe joproduktive nominale.

QENDET E TAT DHNAVE

Qendrat e të dhënave janë vendndodhja fizike e serverit që do të përdorni. Sa më afër qendrave të të dhënave të jenë përdoruesit tuaj fundorë, aq më pak distanca do të duhet të udhëtojnë informacionet dhe aq më i shpejtë do të jetë faqja juaj e internetit.

Si i tillë, është e rëndësishme të siguroni që qendrat e të dhënave që do të përdorni janë afër përdoruesve tuaj të fundit (p.sh. në Toronto ose Montreal).

Qendrat më të mëdha të të dhënave në botë

SUPPORT

Në qoftë se nuk ndodh që të jeni një magjistar kodimi ose gjeni teknik, ju jeni duke shkuar të duhet mbështetje e mahnitshme për të siguruar që uebfaqja juaj të mbetet e funksionuar dhe të shmangë ndonjë hidhërim të mundshëm.

Për ata prej jush që nuk kanë 22 vjet për të krehur përmes FAQs ose për të parë video të gjata në YouTube, kjo do të thotë që do të dëshironi një shërbim pritës që ofron mbështetje të klientit me cilësi të lartë. Do të dëshironit të shmangni çdo kompani që transferon mbështetjen e tyre për Indinë ose që ofrojnë përdoruesve të tyre vetëm bileta online ose mbështetje me email.

Një server i dedikuar do t’ju kushtojë një qindarkë të bukur, kështu që dëshironi të siguroheni që të keni mundësinë e përdorimit të bisedës ose mbështetjes në telefon, në mënyrë që të merrni vlerën e parave tuaja.

SIGURIA

Nëse jeni lloji i personit që mendon se përdorimi i një larmi të fjalëkalimesh të forta për aktivitetet tuaja në internet është “i panevojshëm”, atëherë kjo pjesë nëse për ju.

Siguria e nivelit të serverit me cilësi të lartë do ulni në masë të madhe rrezikun që faqja juaj e internetit të shkelet nga një sulm i forcës DDoS ose me forcë dhe do t’ju ndihmojë të siguroheni që standardet tuaja personale të mungesës së sigurisë nuk sjellin shkatërrimin e tërë infrastrukturës suaj në internet.

Sigurohuni që të zgjidhni një host në internet që ju ofron mbrojtje DNS, monitorim aktiv të faqes në internet dhe veçori të tjera të përparuara të sigurisë.

Me gjithë këtë pa mbarim, le të zhyten në tre shërbimet e dedikuara më të mira të mbajtjes së vitit 2020…

Mendimet përfundimtare

Megjithëse pritja e dedikuar sigurisht nuk është për të gjithë, shërbimet e mësipërme do t’ju ndihmojnë të zgjasni buxhetin tuaj dhe të maksimalizoni investimin tuaj në mënyrë që të mund të jeni të thjeshtë duke e ditur që faqja juaj e internetit po funksionon me kapacitetin e pikut.

Ndërsa ka shumë hoste të tjerë të përkushtuar që janë “të mirë”, në Hosting Canada, ne preferojmë të rekomandojmë vetëm të mëdhenjtë.

Shpresojmë që ky udhëzues të ketë qenë i dobishëm dhe, si gjithmonë, nëse keni ndonjë pyetje, shqetësim ose vërejtje të zymtë (në të vërtetë, le ta lëmë këtë në faqet e rishikimit të pritjes amerikane ��)… Mos ngurroni t’i bini ato në pjesën e komenteve më poshtë!

FAQ

Cila është kompania më e mirë e dedikuar për mbajtjen e serverëve?

Kompania më e mirë e dedikuar për pritjen e serverëve është Kinsta për shkak të shpejtësive të tyre më të mira në klasë, si dhe sigurisë së tyre më të lartë dhe mbështetjes së klientit.

Isfarë është e dedikuar për mbajtjen në internet?

Pritja e përkushtuar është kur një server i kushtohet një uebsajti ose ndërmarrje të vetme. Kjo mundëson që të gjitha burimet e serverit të jenë të disponueshme për atë kompani.

Cili është ndryshimi midis serverëve të dedikuar dhe jo të dedikuar?

Një server pritjeje jo e dedikuar do të thotë që burimet në server ose serverët që kompania juaj po përdor janë të përbashkëta. Një server i dedikuar lejon që të gjitha burimet në një server të jenë të disponueshme për një kompani ose uebfaqe.

Ju gjithashtu mund të dëshironi:

 • Ndërtuesi më i mirë i faqes në internet

Referenca dhe kredi për imazh:

 • Snipcart.com
 • ComingSoonWP.com
 • WeeblyTutorials.com
 • Hpc-Asia.com
 • SiteSelection.com
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author