Kanada’daki En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşları (2019)

Bir web siteniz varsa veya bir web sitesi oluşturmayı düşünüyorsanız bir alan adına ihtiyacınız vardır. Alan adları, orada kaç seçeneğin olduğunu anlayana kadar yeterince basit görünen alan adı kayıt kuruluşları aracılığıyla satın alınır..

Buna girmeden önce, sadece insanların kafasını karıştıran bir noktayı açıklığa kavuşturmak istiyorum. Alan adı kaydı, barındırma ile aynı şey değildir. Dışarı çıkıp 1000 alan adına kayıt yaptırabilirim, onları çevrimiçi görebileceğiniz anlamına gelmez.

Bununla birlikte, bir alan adı satın almak istiyorsanız, muhtemelen şu üç gruptan birine girersiniz:

  1. Bir alan adını “Sadece arıyor” – > Namecheap cevabın mı.
  2. Alan adı ve barındırma arıyor – > Bluehost ikisini de verecek (ucuz).
  3. Aramak yabancı alan ve barındırma  -> GoDaddy ihtiyacın olan şey.

Umarım yardımcı olur. Şimdi gerisini en iyi şekilde inceleyelim…

En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi Seçenekleri

Aşağıda, en iyi alan adı kayıt kuruluşları için seçimlerimizi ekledik. Ayrıca, bu şirketlerin çoğu başka hizmetler ve destek türleri sunmaktadır. Fiyatlar, her şirketin çeşitli planlarına dahil edilenler gibi değişir.

Bugün en iyi alan adı kayıt şirketlerinden bazıları şunlardır:

1. Bluehost.com – Etki Alanları İçin İyi, Çok Barındırma için Harika

Bluehost 2003’ten beri faaliyette ve iki milyondan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. WordPress, Bluehost’u tercih ettiği web sunucusu olarak önerir. Öncelikle bir hosting firmasıdır ancak ek ürün ve hizmetler sunar.

Bluehost, alan adı kaydı, barındırma ve ortaya çıkan sorunlar için mükemmel bir seçimdir. Bluehost ile güvenilirlik ve tonlarca çevrimiçi yardım için ödeme yapıyorsunuz. 

Bluehost çalışan site sahipleri, her alan adıyla ücretsiz bir barındırma paketinin keyfini çıkarır ve paylaşılan, WordPress, VPS, özel veya bayi barındırma arasında seçim yapabilirsiniz.

Barındırma, güvenlik ve bir alan adı içeren, yılda 24 doların biraz altında bir maliyet.

2. Namecheap.com – Alanlar için En İyi Eller Aşağı, Hosting için Çok İyi Değil (Ücretsiz Gizlilik Koruması)

Namecheap, web sitesi sahiplerini bütçeye odakladı, ancak aynı zamanda alan adlarına sahip bir dizi hizmet sunuyor. Şirket 2000 yılında başladı ve bugün yedi milyondan fazla alanı yönetiyor. Lifehacker.com onlara 2010’un En İyi Alan Adı Kayıt Şirketi seçildi.

Pahalı ve ucuz alan adı kaydı istediğiniz şeyse, Namecheap sizin için iyidir. En iyi destek ve fiyatlandırma yapısına sahiptirler. Bulduğumuz tek sorun, sunucularının aynı düzeyde rekabet edememesi. 

Namecheap transferler, SSL sertifikaları, e-posta, uygulama entegrasyonu ve web barındırma hizmeti sunar. Ayrıca canlı sohbet veya e-posta bilet sistemi aracılığıyla müşteri desteği sağlarlar. Tüm bunlar yılda 9 dolardan az bir fiyat etiketi ile geliyor.

Ayrıca, ilk yıl için ücretsiz ve daha sonra yılda 3 doların biraz altında olan gizlilik korumasını da tercih edebilirsiniz..

3. GoDaddy.com – En Alan Seçimi, İyi Hosting, Biraz Pahalı

Muhtemelen en iyi reklamı yapılan alan adı kayıt şirketi olan GoDaddy neredeyse bir hane adıdır, ancak birçok kişi ne sunduğunu tam olarak anlayamayabilir..

Yeni bir alan adı kaydettirmek için sorunsuz ve gezinmesi kolay bir süreç arıyorsanız ve GoDaddy’den daha barındırılmasını istiyorsanız mükemmel bir seçimdir. 

GoDaddy 1997’den beri var, bu yüzden listemizdeki en deneyimli seçeneklerden biri. 17 milyondan fazla kişi web siteleri için GoDaddy’yi seçti ve bu da onları dünyanın en büyük alan adı kayıt şirketi yaptı.

GoDaddy, alan adı kaydı, alan adlarının transferi, profesyonel e-posta seçenekleri, web barındırma, güvenlik ve iş web siteniz için çeşitli pazarlama araçları sunar. Müşteri destek ekibi küresel yardım sağlar ve haftanın yedi günü, günün 24 saati telefonla erişilebilir ya da biriyle canlı sohbet yoluyla konuşabilirsiniz.

GoDaddy fiyatları ilk yıl için 0,99 ABD dolarından başlar ve ondan sonra .com alan adları için yıllık 14,99 ABD dolarına yükselir. .Net, .tech ve .co gibi diğer alan adları biraz daha pahalıdır. Gizlilik koruması da dahil olmak üzere diğer hizmetler nominal bir ücret karşılığında sunulur.

GoDaddy incelememizin tamamını buradan okuyun. 

4. Domain.com – Tamam Her Yerde, Hala Pahalı

Domain.com, adından da anlaşılacağı gibi, alan adları sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. 2000 yılından bu yana alan adları, barındırma planları, e-posta, VPS barındırma, SSL sertifikaları, çevrimiçi pazarlama ve web tasarımı sundular. Onlar aslında bir web sitesi başlatmak isteyenler için tek adres.

Site sahipleri VPS barındırma, WordPress barındırma veya paylaşılan barındırma planları arasında seçim yapabilir. Hepsi bir veya daha fazla ücretsiz alan adının yanı sıra SSL sertifikası, sınırsız disk alanı ve çeşitli pazarlama araçları ve e-ticaret çözümleriyle birlikte gelir.

Domain.com ile alan adı satın almak uygun fiyatlı – .com veya .net web siteleri için yılda 10 ABD dolarının biraz altında – ve 7/24 telefon desteği ve SSS alanına erişim ile birlikte geliyor.

5. Name.com – Başka Bir Kalite Seçeneği

Name.com 2003’ten beri faaliyette ve iki milyon alanı kontrol ediyor. Name.com ile alan adı aktarımları, SSL sertifikaları, uygulama entegrasyonu, bir oluşturucu, e-posta ve birkaç farklı barındırma seçeneği elde edersiniz.

Ücretsiz alan adları, bir barındırma planının satın alınmasıyla birlikte gelir. Başlangıç ​​Barındırma Planı adı verilen temel bir web sitesi planı veya 25 siteyi destekleyen daha kapsamlı Ad Oluşturucu Planı arasından seçim yapabilirsiniz. Unbelievable paketi sınırsız sayıda site sunuyor.

“Bilgi tabanı” olarak bilinen şeyi ve yardım için bilet göndermenizi sağlayan bir iletişim formu sunarlar. Ayrıca her gün 10:00 – 17:00 arasında sohbet desteğine veya Pazartesi-Cuma günleri 08:00 – 18:00 arasında telefonla destek hizmetlerine erişebilirsiniz..

Fiyatlandırma, bir .com sitesi için yılda yaklaşık 10 $ ile .host sitesi için yılda 110 $ arasında değişmektedir. Gizlilik koruması yılda 5 $ ek ücret karşılığında kullanılabilir, ancak tüm alan adı uzantıları için bir seçenek değildir.

6. HostGator.com – Büyük Ev Sahibi, Ortalama Domain Kaydı

HostGator 2002’den beri var ve yaygın olarak tanıtılan bir başka seçenektir. Şirket dokuz milyondan fazla alanı denetler ve öncelikle bir web barındırma sağlayıcısıdır.

Web, bulut, WordPress, VPS, bayi, adanmış, uygulama veya Windows barındırma arasında seçim yapabilirsiniz. HostGator, özellikle WordPress Cloud Hosting programını kullananlar için çalışma süresi ve yükleme hızlarıyla bilinir. Ayrıca canlı sohbet ve e-posta biletleme müşteri desteği ile video eğitimlerine ve forumlara erişim sağlar.

Bir .com web sitesinin maliyeti, yılda en az bir alan adı sağlayan 12,95 ABD dolarıdır. Business Cloud planı, Baby Cloud planı ve Hatchling Cloud planı dahil olmak üzere birçok farklı plan arasından seçim yapabilirsiniz. Mevcut HostGator müşterileri, yılda yalnızca 2,99 ABD doları tutarında bir .com sitesi alabilir. Gizlilik koruması yılda 14,95 $ ek ücrete tabidir..

7. 1&1

1&1 bu gruptaki en kıdemli kişidir ve 30 yıldan fazla süredir varlığını sürdürmektedir. Hala en tutarlı seçeneklerden biri. Bu Alman merkezli şirket için dünya çapında 7000’den fazla çalışan bulunmaktadır.

1 ile&1, alan adı transferi, web sitesi oluşturucu, web barındırma, çevrimiçi mağaza oluşturucu, WordPress barındırma, VPS barındırma, SSL sertifikaları, yönetilen bulut barındırma, iş e-posta yönetimi, iş e-posta hesapları ve daha fazlasını alabilirsiniz. Ayrıca çeşitli e-posta ve çevrimiçi pazarlama araçları sunar.

Müşteri desteği günün her saati telefon, canlı sohbet, e-posta veya sosyal medya aracılığıyla sağlanır.

Ayrıca web siteleri fiyatları yılda 1 $ daha az başlayan web siteleri ile en değer odaklı etki alanı kayıt seçenekleri biridir. Bir .biz sitesi yılda 15 $ daha az mal olacak. Ayrıca özel kayıt alanları için ücretsiz gizlilik koruması sunarlar.

8. Register.com

20 yıldan fazla bir süredir, Register.com etki alanları, web sitesi ve e-ticaret sitesi oluşturma, barındırma ve SSL seçenekleri, e-posta hizmetleri ve birkaç farklı çevrimiçi pazarlama aracı için transferler sundu. 2,5 milyondan fazla alan adıyla çalışıyorlar. Şirket ayrıca SEO, PPC, Facebook Boost ve daha fazlası dahil olmak üzere çeşitli yararlı pazarlama araçlarına erişmenizi sağlar..

Müşteri desteği, pazartesiden cumaya 09: 00-17: 00, Cumartesi ve Pazar günleri ise 09: 00-10: 00 arasında telefon veya e-posta ile sağlanır..

Bir web sitesi için ayda 5 $ en uygun fiyatlı hosting seçeneklerinden biridir. Fiyat, .com, .net, .org, .biz, .info ve .us siteleri için aynıdır. Gizlilik koruması yılda 11 $ ek ücret karşılığında sağlanmaktadır..

9. InMotion Hosting – Harika Hosting ve Alan Adı Kayıt Defteri

Bu şirket 2001 yılından beri faaliyet göstermektedir ve bir web hosting şirketi isteyebileceğiniz her şeyi sunuyor. Daha hızlı sunucular ve ortalamanın üzerinde çalışma süresinin yanı sıra iş, VPS, bayi ve WordPress barındırma hizmetlerine erişim elde edersiniz. Ayrıca web tasarım hizmetlerine ve kurumsal barındırma çözümlerine erişebilirsiniz. Bazı planlar ücretsiz alan adıyla gelir.

Müşteri hizmetleri canlı sohbet, telefon, Skype veya e-posta yoluyla 7/24 kullanılabilir.

.Com, .net, .org, .info veya .us alan adının maliyeti yılda 15 ABD dolarının biraz altındadır. Gizlilik koruması yılda ek 10 $ karşılığında mevcuttur.

InMotion ayrıca, hizmetlerini risksiz denemenizi ve sizin için uygun olmadığını öğrenirseniz başka bir şirkete geçmenizi sağlayan 90 günlük para iade garantisi sunar..

10. Alanlar.Google

Alanlar.Google 2015’ten beri var ama hala beta aşamasında.

Alan adları, ücretsiz özel kayıt, G Suite ile özel e-posta, en popüler web sitesi oluşturucularla kolay entegrasyon, özelleştirilmiş alt alan adları, yeni alan adı sonları, e-posta yönlendirme ve basit yönetim araçlarıyla birlikte gelir.

Müşteri hizmetleri Google Domains ABD Destek Ekibi tarafından haftanın her günü, günün 24 saati e-posta, telefon veya canlı sohbet yoluyla sunulmaktadır..

Google, yılda 12 ABD doları karşılığında otomatik olarak yenilenebilen bir .com web sitesi sunmaktadır. Etki alanları ayrıca 10 yıla kadar satın alınabilir, bu nedenle yıllık yenilenmeye gerek yoktur. Site özel kayıt için uygun olduğu sürece gizlilik koruması ücretsiz olarak sunulur.

Alan Adı Nedir?

Bir web sitesini işletmek istiyorsanız, bir etki alanı adı seçmeniz gerekir. İnternete giriş kapısı olarak kabul edilirler ve onlar olmadan, uzun, hatırlanması zor IP adreslerini her zaman girerek İnternet’te dolaşmamız gerekir. Birçok web adresini olduğu gibi hatırlamak yeterince zor, değil mi??

alan adı örneği

Bu nedenle, yalnızca bir blog veya web sitesi için bir fikre sahip olmak yeterli değildir; insanların sizi bulabilmesi için hatırlanması kolay bir alan adına ihtiyacınız olacaktır. En üst düzey alan adlarını (TLD’ler) elde etmek için bir alan adı kayıt şirketiyle çalışmanız gerekir. Bu şirketler alan adlarını yönetir ve web sitenizle yapmanız gereken birçok şeyi yapmanızı sağlar.

Her alan adı kayıt kuruluşu farklıdır, ancak birçoğu bir alan adı kaydettiğinizde temel ücretsiz alan adı, web sitesi oluşturucu, alan gizliliği veya iki faktörlü kimlik doğrulama gibi aynı temel özelliklerden bazılarını sunar. Her birinin kendi avantajları ve dezavantajları vardır, bu nedenle neye ihtiyacınız olduğunu bilmek, ihtiyaçlarınız için mükemmel TLD’leri bulmanız için doğru olanı seçmeyi çok daha kolay hale getirebilir.

En İyi Alan Adı Kayıt Kuruluşunu Seçme

Siteniz için en iyi alan adı kayıt kuruluşunu ve barındırma hizmetlerini bulmak zor olabilir, ancak birkaç önemli şeyi anlamak işlemi daha kolay hale getirebilir. İlk olarak, siteniz için hedeflere sahip olmanız, bir bütçe belirlemeniz ve sitenizi çalıştırmak için neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Bu faktörleri değerlendirmek, potansiyel alan adı kayıt şirketlerinin listesini yavaşlatmanıza ve koşullarınıza göre en iyi kararı vermenize yardımcı olacaktır..

liste vektörBugün var olan en popüler alan adı kayıt şirketlerinin bir listesini derledik. Temel kayıttan kişisel, iş veya e-ticaret web sitenizi tam olarak işletmenizi sağlayan kapsamlı paketlere kadar her şeyi sunarlar.

Fiyatlar TLD’ler için büyük farklılıklar göstermektedir, bu nedenle karar vermeden önce bir bütçeniz olması önemlidir. İlk bakışta, bir alan adı kaydettirmek biraz ucuz görünebilir (bazıları yılda 0,99 ABD doları kadar düşük), ancak çeşitli özellikleri göz önünde bulundurduğunuzda, hedeflerinize ulaşmanız gerekir, en ucuz seçenek bu şekilde kalmayabilir uzun koşu.

Müşteri hizmetlerini dikkate almak da önemlidir. Listemizdeki tüm seçenekler bir çeşit müşteri hizmeti sunmaktadır, ancak bazılarında diğerlerinden daha kapsamlı planlar bulunmaktadır. Geleneksel veya e-ticaret işletmeciliği yapıyorsanız, mümkün olan en iyi desteğe erişmeniz önemlidir. Sitenizle ilgili sorunları olabildiğince çabuk çözmek, gelirinizi kaybetmenizi önler ve müşteri hizmetlerine kolayca erişmeden bu mümkün olmayabilir.

Ayrıca, alan adı kayıt kuruluşunun yeterli barındırma sağlama ve web sitenizi çalışır durumda tutmaya ve ziyaretçi dostu tutmaya yönelik genel yeteneği hakkında düşünmek istersiniz. Bu, hızlı yükleme süreleri ve olabildiğince az kesinti süresi sunan bir şirketle çalışmak istediğiniz anlamına gelir. Listemizdeki tüm şirketler en az yeterli yükleme süresi ve çalışma süresi sunar, ancak bu şirketten şirkete değişir, bu nedenle seçiminizi sonuçlandırmadan önce araştırmanız da yapar.

web sitesi nasıl çalışır

Bazı durumlarda güvenlik de endişe vericidir. Herkes kimliğini ve iletişim bilgilerini korumak istemese de, etki alanı kayıt şirketinizin ve barındırma şirketinizin gizlilik koruması sunduğundan emin olmak istersiniz. Aşağıdaki listemizdeki tüm seçenekler mevcut olduğunda gizlilik korumasına erişim sağlar, ancak bazıları ücret almazken bazıları ücret almaz. Gizlilik koruması için ödeme yapmaya değip değmeyeceğini belirlemek için mevcut diğer özelliklere göre gizlilik için ödeme maliyetini tartın.

Son olarak, kurulmuş bir şirketle çalışmak isteyeceksiniz. Bu nedenle, bu alan adı kayıt şirketlerinin her birinin ne kadar süredir faaliyette olduğu hakkında bilgiler ekledik. En eski şirket sizin için en iyi seçenek olmayabilir, ancak “gece uçuyor” gibi görünen ya da yakın zamanda faaliyete geçen şirketlere şüpheyle yaklaşıyorsunuz. Onları yargılamak için bir sicile ihtiyacınız var.

Son Seçiminizi Yapma

Bir web sitesi oluşturmak ve kurmak hiç olmadığı kadar kolay. Bu özellikle bir web sitesi oluşturucu veya İçerik Yönetim Sistemi (CMS) kullandığınızda geçerlidir.

İşlem, en üst düzey alanlardan birine bir alan adı kaydettirmek ve siteyi başlatmadan önce sürecin arka ucunu işlemekle başlar..

Yukarıdaki bilgiler, tercihlerinizi daraltmanıza ve ihtiyaçlarınıza göre en iyi seçimi yapmanıza yardımcı olabilir..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author