Nejoblíbenější CMS podle podílu na trhu

Ať už chcete vytvořit web pro profesionální, škálovatelný podnik nebo kreativní blog zaměřený na design, je tu pro každého CMS. Ale v tak přeplněném průmyslu, kde začínáte?

Zde je náš průvodce k 10 nejoblíbenějším CMS na základě podílu na trhu.

Upozorňujeme, že údaje o podílu na trhu byly získány od W3techs a BuiltWith.

Contents

Co je systém pro správu obsahu (CMS)?

Systém správy obsahu (CMS) je software, který vám umožňuje spravovat, vytvářet a publikovat obsah včetně kopií a obrázků, aniž byste museli znát kód. Vážíme si CMS, protože zatímco někteří z nás se narodili pro kódování (Think Bill Gates a Dennis Ritchie), většina z nich nebyla.

Jednoduchost a přístupnost webových stránek bez kódu vyžaduje, aby byly přitažlivější pro netechnické techniky. Není divu, že z více než 1,7 miliardy webových stránek online téměř polovina používá CMS.

Co je podíl na trhu?

Podíl na trhu ukazuje, kolik lidí používá každý produkt nebo službu oproti svým konkurentům. Různorodý podíl na trhu je dobrý, protože pro spotřebitele znamená větší konkurenci.

Existují různé kategorie CMS?

Každý CMS má své vlastní výhody, vlastnosti a zvláštnosti, ale lze je obecně rozdělit do dvou typů: přizpůsobitelný, bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem jako WordPress a Drupal a efektivnější placené možnosti SaaS, jako je Squarespace a Wix.

Software s otevřeným zdrojovým kódem

Open-Source software poskytuje uživatelům plnou kontrolu nad jejich webovými stránkami a umožňuje vám upravovat, přizpůsobovat nebo rozšiřovat kód, jak si přejete.

Kromě toho, že je zdarma používat a stahovat, podle McKinsey&Společnost, open-source apeluje na společnosti, protože propaguje více kolaborativní, inovativní a specializovaná řešení.

Open-source umožňuje společnostem otevřít svou síť komunitě lidí, kteří pracují společně, včetně zákazníků, softwarových inženýrů a dodavatelů.

Řešení s otevřeným zdrojovým kódem nejsou pro nováčky obecně vhodná, protože vyžadují, abyste si zakoupili vlastní doménu, hostili svůj web sami, udržovali krok s průběžnou údržbou a neměli byste zákaznickou podporu.

To znamená, že pokud si myslíte, že by tato metoda vyhovovala nejlépe, vždy jsou k dispozici online průvodci a návody, které vám pomohou.

Software jako služba (SaaS)

Řešení Software-as-a-Service (SaaS) poskytují předdefinované šablony webových stránek a prvky drag-and-drop pro vytváření webových stránek.

Uživatelé platí měsíční poplatek za přístup na své stránky kdykoli a kdekoli a pomocí jakéhokoli zařízení s internetovým připojením.

Podle McKinsey&Společnost, více společností rychle přijímá platformy SaaS, protože je zbavuje odpovědnosti za přijímání bezpečnostních opatření a spouštění aplikací třetích stran.

SaaS je také levnější možností a pomáhá společnostem snížit provozní náklady tím, že poskytuje externí podpůrný tým, zvyšuje spolupráci po celém světě a poskytuje snadný přístup k datům.

10 nejoblíbenějších CMS od roku 2020

1. WordPress

 • Podíl na trhu CMS: 61,8%
 • Celkem webových stránek: 27 000 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 226 000+
 • Procento webů v horní 1m: 34,7%
 • Populární stránky: The Walt Disney Company, Sony Music, The Official Star Wars Blog, Tech Crunch, BBC America

Inovace rozlišuje mezi vůdcem a následovníkem.Steve Jobs, spoluzakladatel společnosti Apple

Pokud nejste nováčkem na internetu, pravděpodobně jste už slyšeli o WordPress.

WordPress je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem a je zdaleka nejoblíbenější mezi uživateli CMS s obrovským podílem na trhu 61,8%..

WordPress přichází s pěkným výběrem standardních funkcí a umožňuje vám povolit téměř jakoukoli funkci prostřednictvím tisíců vlastních motivů, widgetů a pluginů.

Co by firmy měly používat WordPress?

WordPress je skvělou volbou pro podniky a velké organizace.

Proč bych měl používat WordPress?

WordPress vám dává možnost vytvářet vlastní uživatelské role, které zajišťují, že web je snadný pro všechny, což je důležitý faktor pro velké organizace, které mají obecně mnoho různých týmů a partnerů, kteří k němu přistupují. Zajišťuje také, že obsah obstarává široké a rozmanité publikum.

Když společnost Network Rail potřebovala aktualizaci webových stránek, hledala řešení pro WordPress. Potřebovali, aby jejich webové stránky oslovily širokou zákaznickou základnu po celé Velké Británii a také jejich zaměstnance a obchodní partnery. To znamenalo, že použitelnost byla klíčovým zaměřením.

Řešení WordPress

Network Rail nastínil jejich personas personas a vytvořil vlastní šablonu založený na těchto. Vyvinuli také několik pluginů a widgetů, včetně:

 • Přizpůsobený plugin pro kariérní zavádění, který přitahuje nové příležitosti
 • Plugin zavaděče zdroje pro shromažďování a publikování článků od partnerů Network Rails
 • Vlastní widgety SiteOrigin, které editorům umožňují snadno přidávat do příspěvků konkrétní obsah ve stylu

Výsledek

Nové téma Network Rails usnadnilo používání webu pro zákazníky i interní týmy. Díky tomu je také citlivější na všech mobilních zařízeních.

Přehled

WordPress je zdaleka nejoblíbenější CMS, a to z dobrého důvodu. Je to bezplatný, open-source a můžete si vytvořit vlastní uživatelské role, widgety a pluginy, abyste zajistili snadné používání webu pro zaměstnance i návštěvníky webu.

Vezměte prosím na vědomí, že máme na mysli WordPress.org, nikoli WordPress.com, ale oba jsou skvělé pro hostování webových stránek s vysokým provozem.

2. Joomla!

 • Podíl na trhu CMS: 4,7%
 • Celkový počet živých webů: 1 600 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 17 000+
 • Procento webů v horní 1m: 1,71%
 • Weby používající Joomla: Peugeot, Ikea, Lipton Tea

Joomla má 4,7% podíl na trhu, což je druhý nejoblíbenější mezi uživateli CMS. Jedná se o bezplatné řešení s otevřeným zdrojovým kódem se značkami Ebay a Peugeot

Jaké podniky by měly používat Joomla?

Joomla je vhodný pro jakýkoli typ podnikání

Proč bych měl používat Joomlu?

Možnosti Joomly vidíme, když továrna na sýr ve Frossasco s názvem Caseificio Pezzana aktualizuje svůj starý a unavený web v souladu se značkou.

Chtěli, aby jejich webové stránky poskytovaly návštěvníkům lepší zážitek se zákazníky a odráželi značku nové společnosti; Chtěli místo, které bylo stejně vizuálně chutné jako jejich jídlo.

Joomla aktualizoval systém CMS, vylepšil jejich strategii SEO, použitelnost a schopnost reagovat.

Kromě toho agentura vytvořila animace a grafiku a optimalizovala web tak, aby dosáhla nejlepších výsledků. Patří sem:

 • Vícejazyčné funkce (italština, angličtina, němčina).
 • Citlivý design
 • Nová přizpůsobená šablona

To vše zajistilo konzistentnější a konkurenceschopnější vizuální značku napříč různými platformami.

Výsledek

Webová stránka Caseificio Pezzana zvýšila své hodnocení v organickém webu a zlepšila bezpečnostní aspekty. Nyní také odráží a vylepšuje značku Caseificio Pezzana a může agresivněji konkurovat konkurentům.

Úroveň dovedností: Není snadné

Joomla je o něco náročnější než vůdce CMS WordPress a protože je open-source, neexistuje zákaznická podpora. Tým Joomla však laskavě vytvořil podrobnou dokumentaci Joomla pro uživatele. Pokud chcete komunikovat s lidmi, můžete navštívit Joomla! Uživatelské fórum.

Rychlý přehled

Joomla! je pohotový, škálovatelný CMS, který lze snadno aktualizovat. Uspokojuje většinu typů firem, ale začátečníci by měli zůstat jasní, pokud nehledáte výzvu.

3. Shopify (1+ milion živých webových stránek)

 • Podíl na trhu: 3,2%
 • Celkový počet živých webů: 1 053 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 25 000+
 • Procento webových stránek v horní 1m: 2,94%
 • Stránky využívající službu Shopify: Knihy Budweiser, Neprůstřelné, Penguin Books

Pokud chcete začít s vlastním obchodem s elektronickým obchodem, pak je Shopify nejoblíbenější platformou zaměřenou na eCommerce s 3,2% z koláče.

Kanadská společnost, Shopify je model předplatného SaaS, kde uživatelé mohou snadno vytvářet webové stránky a přidávat, odesílat a spravovat produkty.

Jaké společnosti by měly používat Shopify?

Služba Shopify je určena pouze pro obchody s elektronickým obchodem.

Proč bych měl používat Shopify?

Služba Shopify pomáhá značkám rozšiřovat, spravovat zásoby a nabízí dobrý tým podpory.

Karolyn Fox, tvůrkyně šestimístné dámské oděvní značky Military Hippie, zahájila svou společnost plněním svých objednávek doma, dokud už nebyla schopna držet krok s poptávkou. Aby jí pomohla uspokojit poptávku, rozšířit a spravovat zásoby, vytvořila Karolyn účet Shopify Plus

Služba Shopify umožňuje týmu společnosti Karolyn sledovat, jak se podobné výrobky v minulosti prodávaly, předpovídat pravděpodobnou budoucí poptávku, a držet značné množství zásob před zahájením marketingového blitz.

Společnost také používá k optimalizaci svého nového skladu o rozloze 4 000 metrů čtverečních vícekanálový systém SKULabs.

Karolyn také těží z použití nakupujícího módy Shopify, který po celém světě vyhledává předměty, které lze rychle otestovat na Instagramu a nabídnout k prodeji.

Výsledky

Karolyn připisuje následující výsledky jak schopnosti rychle přizpůsobit svoji značku, tak nástrojům a týmu Shopify Plus:

 • Míra konverze se meziročně zvýšila o 32%
 • Návratnost zákazníků stoupla meziročně o 99% na 21,7%
 • Průměrná hodnota objednávky (AOV) vzrostla o 3% a překročila 79 $
 • Příjmy vzrostly v roce 2018 o 97% a je na dobré cestě dosáhnout 10 milionů dolarů

Úroveň dovedností: Kus C-C-Commerce

Zaměřte se na to, že se jedná o snadno použitelný web, ale pokud máte dotaz, máte po ruce tým podpory 24/7.

Přehled

Shopify je snadno použitelná platforma eCommerce s množstvím funkcí zaměřených na prodej a dobrou sítí podpory pro své uživatele.

4. Drupal

 • Podíl na trhu CMS: 3,0%
 • Celkový počet živých webů: 555 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 14 000+
 • Procento webových stránek v horní 1m: 2,83%
 • Weby používající Drupal: Tesla, Entertainment Weekly, Harvard University

Drupal jsou další bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem, ale na rozdíl od WordPress a Joomla se Drupal zaměřuje na napájení komplexních komunitních webů publikujících komunitu, které jsou obsahově náročné a obsahují velké databáze..

Jaké firmy by měly používat Drupal?

Drupal jsou dobrou volbou pro všechny typy podnikání, ale mějte na paměti, že některé podniky mohou vyžadovat další platformy a rozšíření Drupal. Zejména weby elektronického obchodování mohou používat Drupal Commerce nebo Ubercart.

Proč bych měl používat Drupal?

Drupal hrál klíčovou roli v přechodu The Economist z týdenního tištěného časopisu na denní publikační platformu.

Tým potřeboval online nástroj, ke kterému měli přístup kdekoli a kdykoli, aby každé ráno zveřejnil pět zpravodajských příběhů napříč Amerikou, Evropou a Asií.

Drupal umožnil redakčnímu týmu navrhnout pracovní postup vytváření obsahu a publikování. Rozhraní pro psaní obsahu bylo přizpůsobeno, aby se vyloučila možnost chyby při formátování a aby se autoři mohli soustředit na obsah.

Byl také vytvořen řídicí panel, který umožňuje editorům vytvářet a publikovat problémy denně; Poskytuje vizuální ukazatele stavu schválení, odpočítávací měřiče pro každou oblast a odkazy pro provádění úprav.

Úroveň dovedností: Není snadné

Drupal není pro začátečníky. S tímto provedením může být obtížné provádět změny designu a dokonce i aktualizace rozšíření.

Přehled

Drupal je bezplatný software s otevřeným zdrojovým kódem pro komplexní weby sociální komunity.

Drupal poskytuje použitelnost, přizpůsobení, škálovatelnost, tvorbu obsahu a funkce zabezpečení, ale může vyžadovat pomoc vývojáře k navigaci.

5. Čtvercový prostor

 • Podíl na trhu: 2,7%
 • Celkový počet živých webů: 1 900 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 66 000+
 • Procento webových stránek v horní 1m: 1,09%
 • Weby využívající Squarespace: Lumio, Egg Shop, Big Human

Squarespace je platforma pro vytváření webových stránek SaaS. Jedná se o značku zaměřenou na design s cílem umožnit lidem sdílet jejich příběh.

Jaký typ podnikání by měl používat čtvercový prostor?

Squarespace může používat jakýkoli typ firmy. ale díky zaměření na design je vhodnější pro kreativní značky, jako jsou fotografové.

Proč bych měl používat Squarespace ?

Idris Elba je vášnivým propagátorem Squarespace a letos s nimi dokonce spolupracovala na kampani. Na otázku, proč se rozhodl spolupracovat s Squarespace, řekl, že rád používá nástroje k rozšíření svých myšlenek, kreativity a podnikání.

Pro Elbu je to všechno o uživatelském prostředí. Chtěl, aby lidé navštívili jeho web a viděli přesně to, co nabízí, a měli velmi jednoduchý způsob, jak ho získat.

Chce, aby byl jeho web informativní a snadný pro oko. Elba dále říká: „Vybral jsem si Squarespace, protože chci, aby lidé navštívili 2hrset.com a řekli svým přátelům:“ Vypadají opravdu profesionálně. Měli byste je zkontrolovat. ““

Úroveň dovedností: Dostal jsi to

Squarespace je poměrně snadná platforma, na kterou si zvyknete, ale pokud si nejste jisti, můžete si prohlédnout několik videonávodů, které vám pomohou začít.

Ve srovnání s WordPress však nenabízí velkou flexibilitu ani přizpůsobení, takže pokud chcete provádět změny mimo šablonu motivů, musíte najmout vývojáře..

Přehled

Squarespace je značka zaměřená na design známá svými čistými moderními šablonami. Jejich cílem je vytvořit působivou, stylovou a snadno spravovatelnou online přítomnost a jsou zvláště vhodné pro kreativní průmyslová odvětví.

6. Wix

 • Podíl na trhu CMS: 2,3%
 • Živé webové stránky (globální): 3 800 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 705
 • Procento webových stránek v horní 1m: 0,75%
 • Weby používající Wix: Conqr, Copper Bay Svíčky, Tea Story

Wix je další designově řízená platforma SaaS, která nabízí bezplatné i prémiové předplatné.

Wix je přesvědčen, že každý by měl být schopen vytvořit krásný web a v posledních letech stoupat v popularitě. Může se pochlubit jmény celebrit včetně Adam Grant a Karlie Kloss.

Jaký typ firmy by měl používat Wix?

Na základě vlastních rukou při testování a kontrole je Wix skvělým startérem pro malé podniky.

Proč bych měl používat Wix?

Lidé se stěhují do Wixu kvůli své jednoduchosti. Jan Avellana, spisovatel a uživatel Wix, popisuje Wix jako zábavnou a snadno použitelnou, protože se jedná o „design a žádný kód“. Bezproblémově provozuje svou značku na celém svém webu, blogu a dalším zajištění se zaměřením na způsoby, jak vytvořit práci, která si všimne.

Uživatelé Wix si to užívají, protože se mohou soustředit na komunikaci bez obav z technické stránky věcí.

Úroveň dovedností: Je to pro každého

Wix je uživatelsky přívětivý, snadno ovladatelný a má funkci, která automaticky sestaví první koncept, pokud jste ve světě designu nový.

Přehled

Wix je designově zaměřená platforma pro začátečníky s více než 500 designovými šablonami, webovým editorem drag and drop, optimalizovaným mobilním zobrazením a širokou škálou SEO funkcí, které se snadno používají.

7. Blogger

 • Podíl na trhu: 1,5%
 • Celkový počet živých webů: 388 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 2300+
 • Procento webových stránek v horní 1m: 1,06%
 • Weby používající službu Blogger: Mommy’s Kitchen, Blog Leadership

Blogger je platforma Google pro blogování. Jedná se o bezplatný základní software s otevřeným zdrojovým kódem, který se zaměřuje na přístupnost a snadné použití pro nové nebo příležitostné spisovatele.

Blogger dostal špatné opakování. v průběhu let kvůli jeho nedostatečnému růstu a přizpůsobení. Zajímavé je, že Twitter vytvořil Evan Williams poté, co byl frustrován Bloggerem.

Má však své výhody a jeho jednoduchost je roztomilá.

Co by firmy měly používat Blogger?

Blogger není určen pro firmy – je určen pro příležitostné spisovatele, kteří chtějí za svou práci potenciálně začít dostávat odměnu.

Proč bych měl používat Blogger?

Dobře, buďme tady skuteční. Blogger je definice základní. Ale myslím si, že jeho jednoduchost je osvěžující a mnoho spisovatelů se vrací ke svým kořenům v Bloggeru, protože má minimální a minimalistickou strukturu.

Jakmile máte účet Google, nemusíte se k ničemu registrovat, stačí jít do Bloggeru a přihlásit se přes něj.

Blogger umožňuje provozovat jeden blog nebo spoustu blogů na minimalistickém rozhraní. Je také přátelský k SEO a ve skutečnosti běží celkem hladce.

Úroveň dovedností: Mam přátelský

Blogger je nejjednodušší použít CMS v tomto seznamu. Takže, pokud je to něco jednoduchého a příležitostného, ​​pak to zkuste.

Přehled

Blogger je krásně ve své jednoduchosti a zůstal přístupný a zdarma, ale není vhodný pro firmy.

8. Magento

 • Podíl na trhu: 1,5%
 • Živé webové stránky (globální): 265 000+
 • Živé webové stránky (USA): 84 000+
 • Procento webových stránek v horní 1m: 1,32%
 • Stránky využívající Magento: Hardware podpisu, Vizio, Smart Home

Magento je bezplatná a flexibilní platforma elektronického obchodování s otevřeným zdrojovým kódem, ale také nabízí jiná řešení v závislosti na velikosti vašeho podnikání, včetně SaaS..

Co by firmy měly používat Magento?

Magento se zaměřuje výhradně na elektronický obchod a dokáže zvládnout větší a podnikové podniky.

Proč bych měl používat Magento?

Magento je oblíbený pro svůj design a použitelnost.

Lladró, světová porcelánová společnost specializující se na ručně vyráběné figurky, se obrátila na Magento, když chtěla celosvětově rozšířit své podnikání a být schopna rychleji dodávat své výrobky.

Lladró potřebovala platformu zaměřenou na poskytování výjimečných online a mobilních zákaznických zkušeností.

Jejich nový web má nyní mnoho nových funkcí, včetně vylepšené galerie a produktových stránek a lepší tok pokladen, které zlepšily dojem zákazníků.

Marketingový tým Lladró nyní tráví méně času správou webu a jejich rutinní práce je nyní automatizovaná a zabírá méně času.

Lladro

Úroveň dovedností: Non-coders nemusí platit

Není to věda o raketách, ale neexistuje žádná možnost instalace jedním kliknutím pro Magento, takže může být obtížné nastavit online.

Přehled

Magento se prodávají opravdu dobře a přitahují každého, kdo chce začít s elektronickým obchodem. Jedná se o solidní platformu s funkcemi, jako je správa objednávek a obchodní inteligence. Toto je obtížné nastavení online, ale jakmile to uděláte, bude k dispozici dobrý tým podpory.

9. Bitrix (Bitrix24)

 • Podíl na trhu: 1,4%
 • Celkový počet živých webů (celosvětově): 210 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 77
 • Procento webových stránek v horní 1m: 0,95%
 • Weby používající bitrix: Promt, Goodhouse.ru, New.far.ru

Dobře, takže jsme skoro na dně, ale je to vzrušující, takže zůstaňte naladěni. Bitrix24 je kompletní nástroj pro spolupráci se SaaS, který nabízí kompletní balíček nástrojů pro spolupráci, komunikaci a správu pro vaše podnikání..

Bitrix24 tvrdí, že „do značné míry to dělá všechno, ale provozuje vaši společnost za vás“ a musím uznat, že to není daleko.

Jaké společnosti by měly používat bitrix24?

Bitrix24 se stará o více zavedené podniky od malých po podniky.

Proč bych měl používat Bitrix24?

Bitrix24 pomohl odvětvím postrádajícím technologii – jako je konstrukce -, které mají složité a dlouhé projekty, stát se více automatizovanými a transparentními.

Společnost RNR přijala bitrix24, protože umožnila jeho týmu naprogramovat všechny úkoly, které bylo třeba dokončit. Bylo jich 1800. Interpret a odpovědný byli přiděleni každému úkolu a poté je spojili do algoritmu.

Pro každou úlohu jsou nyní stanoveny termíny s filtry, které sledují všechny zpožděné lhůty, a proces lze nyní přímo řídit v systému. Rovněž byl zjednodušen proces plateb.

Úroveň dovedností: Nechte to na Technech

Bitrix24 je velmi komplexní software pro spolupráci se strmou křivkou učení.

Rychlý přehled

Bitrix24 je ideální pro pomoc zavedeným podnikům při automatizaci a průhlednosti.

10. Prestashop

 • Podíl na trhu: 1,2%
 • Celkový počet živých webů: 239 000+
 • Živé webové stránky (Kanada): 950
 • Procento webových stránek v horní 1m: 0,24%
 • Stránky využívající Prestashop: Cooltra, Charuca, Nos Courses Bio

Pokud jste to udělali tak daleko, jste skoro tam. 10. nejoblíbenější CMS je Prestashop. Podobně jako Magento je Prestashop spolehlivým, bezplatným řešením s otevřeným zdrojovým eCommerce pro malé a střední podniky.

Jaký typ firmy by měl používat Prestashop?

Prestashop je nejvhodnější pro malé a střední podniky elektronického obchodování

Proč používat Prestashop?

Funkce Prestashopu jsou ve srovnání s Magento poněkud omezené. Podnikání může zvládnout základy, včetně umožnění podnikům rychle a snadno vytvořit stránku.

Mohou vám také pomoci zvýšit prodej na osobu tím, že vám umožní vytvářet balíčky produktů. Můžete také přizpůsobit svou objednávku tím, že umožníte zákazníkům nahrávat obrázky svých preferovaných produktů ve stylu.

Z pohledu konfigurace mohou podniky nabídnout zákazníkům několik platebních metod, nákupních metod a provozovat geografické doručovací zóny a použít přepravce.

Prestashop Ready je hostovaná verze připravená k použití, kde si můžete vytvořit blog, přizpůsobit a automatizovat informační bulletiny za cenu 24,00 € / m.

Úroveň dovedností: Mohli byste to udělat, ale další podpora by byla pěkná

Prestashop je uživatelsky přívětivější než Magento, ale je poskytována omezená podpora. Pokud potřebujete někoho, kdo má záda, Magento je lepší volbou.

Přehled

Prestashop má omezené funkce a chybí mu podpora, ale provoz je levnější než Magento.

Závěr

WordPress je stále hlavním mistrem platforem CMS. Je to skvělé zejména pro velké podniky a podniky na úrovni podniků, protože vám umožňuje vytvářet vlastní uživatelské role pro zaměstnance a mimo jiné si vybrat z tisíců doplňků a widgetů..

Pokud jste začátečník a chtěli byste něco s minimálními problémy, pak Wix a Squarespace jsou dobré možnosti.

Kanadská společnost Shopify je současným králem elektronického obchodování s CMS se spoustou funkcí zaměřených na prodej. Prestashop je těsnou sekundou.

A v neposlední řadě můj osobní favorit: Bitrix24; nástroj pro spolupráci, komunikaci a správu typu vše v jednom, ideální pro podnikání vyžadující více automatizace a transparentnosti kolem jejich práce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author