Nejlepší hosting PHP: Porovnání a recenze

Jako webová agentura s velkým počtem hostitelských účtů (máme nespočet vedlejších projektů a rádi experimentujeme) máme docela dobrou představu o tom, co definuje skvělého webového hostitele. Toto jsou naši nejlepší poskytovatelé hostingu PHP, skutečný kvalitní webhosting bez porušení banky.

Web Hosting CompanyOverall RatingCena / mo.Disk SpaceFeaturesWebsite
siteground2 9,3 / 10 3,95 $ (dočasná sleva 67%) 10 GB Výkonná, rychlá, epická podpora, + 30denní záruka vrácení peněz! = Win!
hostgator 8,7/10 2,78 $ Neomezený Levné + neomezené místo na disku!
A2HostingLogo 8,5 / 10 3,92 $ (dolů z 7,99 $) Neomezený Neomezené místo na disku!
v pohybu 8,3 / 10 4,19 $ (40% sleva) Neomezený Zkušený, spolehlivý, o něco dražší.
Dreamhost 8/10 7,95 $ Neomezený Skvělý výkon & Podpěra, podpora

Nejlepší recenze PHP Hosting 2020

1. SiteGround

Logo SiteGround

Webová stránka: www.siteground.com
Cena: 3,95 $
Místo na disku: 10 GB

Myslíme nejlepším poskytovatelem hostování PHP je SiteGround. SiteGround je světovým lídrem, pokud jde o hosting webových stránek. Nabízí cloudový hosting, dedikovaný hosting, hosting WordPress a sdílený hosting (jeho nejoblíbenější služba). Pokud tedy pro svůj web hledáte nejlepšího poskytovatele hostingu, doporučujeme prozkoumat SiteGround a porovnat jeho funkce s ostatními poskytovateli hostingu.

SiteGround vám nabízí tři možnosti pro jejich plány sdíleného hostování – spuštění (jejich základní plán), GrowBig (jejich střední plán) a GoGeek (jejich nejvíce naplněný plán). Doporučujeme jít za jejich plánem GrowBig (zejména pokud máte i přesto plány na upgrade), protože přichází s nejpraktičtějšími funkcemi. I když vám plán StartUp poskytuje mnoho možností pro rozšíření vaší firmy, jste omezeni pouze na jeden web. Ale nebojte se – pokud se rozhodnete pro jejich nejzákladnější plán, vždy můžete upgradovat.

Kromě flexibilních plánů SiteGround se nám také líbí jejich zákaznická podpora. Mají podporu 24/7 prostřednictvím živého chatu, e-mailu a telefonu – víte, že tam jsou vždy lidé, kteří vám mohou pomoci (kdykoli během dne).

Opravdu byste se neměli bát zkontrolovat SiteGround, protože mají 30denní záruku vrácení peněz jen v případě, že se rozhodnete svůj plán zrušit. 30 dnů stačí na to, abyste se cítili v jejich službách – takže opravdu nemáte co ztratit.

Klady

 • Flexibilní hostingové plány
 • Dostupné ceny
 • Certifikát SSL zdarma

2. HostGator

Logo HostGator

Webová stránka: www.hostgator.com
Cena: 2,75 $
Místo na disku: Neomezený

Pokud hledáte vhodný sdílený hostingový plán pro vaše potřeby, podívejte se na plány HostGator. Jejich plán šrafování umožňuje pouze jeden web, ale přichází s neomezeným úložištěm a neměřenou šířkou pásma. Pokud si myslíte, že je to pro vás příliš omezující, pak jděte na jejich Baby plán (to je vlastně jejich nejoblíbenější plán). Plán Baby vám umožňuje mít neomezený počet webů – takže je to velké plus. Důrazně však doporučujeme získat obchodní plán, pokud již podnikáte (a je to také nejlepší plán pro elektronický obchod)..

Plánujete převod svého webu do hostGator? Pokud ano, víte, že nabízejí bezplatnou pomoc při migraci, ale je to pouze pro jeden web. Pokud máte mnoho webů, budete muset za své služby zaplatit (za ostatní)..

Pokud máte stále pochybnosti o tom, zda je pro vás HostGator, můžete využít jejich 45denní zásady pro vrácení peněz. To vám dává možnost zrušit svůj plán, dokud je v uvedeném období milosti.

Jedním z důvodů, proč je HostGator pro jeho uživatele oblíbený, je jeho snadné použití. Ať už jste začátečník nebo profesionální webdesignér, určitě oceníte jeho uživatelsky přívětivý cPanel.

Klady

 • Snadné použití
 • Dobrý zákaznický servis (24/7 telefon, live chat, e-mail)
 • Spolehlivá dostupnost

Nevýhody

 • Není dovoleno zvolit umístění vašich datových serverů
 • Bezplatná migrace se vztahuje pouze na jeden web
 • Pro některé lidi je obtížné orientovat se v jejich znalostní základně

3. A2 Hosting

Logo hostování A2

Webová stránka: www.a2hosting.com
Cena: 3,92 $
Místo na disku: Neomezený

Při porovnávání webhostingových společností nezapomeňte vyzkoušet také hosting A2. Je to jeden z nejlepších tam a mohl by být pro vás tím správným poskytovatelem hostingu.

Na rozdíl od jiných webových hostitelů nabízí A2 Hosting svým uživatelům neomezené úložiště a neomezenou šířku pásma i na svém nejlevnějším plánu. Takže, pokud vše, co potřebujete, je základní web, jejich Lite plán vám pravděpodobně vyhovuje dobře (jeho jediné skutečné omezení je, že přichází pouze s jedním webem).

Nyní, pokud chcete mít více než jednu webovou stránku, jejich střední plán skutečně nabízí neomezené webové stránky. Pokud však sledujete rychlost, doporučujeme vám podívat se na jejich plán Turbo. Je to jejich konečný sdílený hostingový plán a přichází se všemi funkcemi nalezenými v jejich levnějších plánech a ještě mnohem více.

Kromě tří možností, které si můžete vybrat ve svých plánech, máte také mnoho možností na způsob platby. Můžete platit měsíčně, 12 měsíců, 24 měsíců nebo 36 měsíců předem. Pokud jste po slevách, zkuste jít na 36 měsíců, protože to má největší úspory.

Pokud máte obavy o zákaznickou podporu A2, mají ve skutečnosti hodně. Můžete je kontaktovat prostřednictvím telefonu a živého chatu. Mají také systém prodeje vstupenek prostřednictvím e-mailu.

Klady

 • Certifikát SSL zdarma
 • Zdarma migrace stránek
 • Spousta bezpečnostních prvků

Nevýhody

 • Někteří lidé si stěžují na špatný zákaznický servis
 • Může být docela obtížné zrušit plán (striktně se vyžaduje, abyste žádost o zrušení podali 15 dní před datem obnovy)
 • Existují skryté poplatky, které musíte být při registraci opatrní

4. InMotion Hosting

Logo InMotion Hosting

Webová stránka: www.inmotionhosting.com
Cena: 6,39 $
Místo na disku: Neomezený

InMotion Hosting je dnes jedním z důstojných poskytovatelů hostingových plánů. Ve skutečnosti jsou jednou z mála hostitelských společností, které poskytují svým zákazníkům neomezený úložný prostor a neomezenou šířku pásma i podle svého nejlevnějšího plánu.

Spouštěcí plán InMotionu je jejich základní a nejlevnější plán a máte v něm povoleno hostovat dva weby. Jejich střední plán nazvaný Power je výkonnější a při výběru tohoto plánu můžete mít více než dva weby (až šest webů). Pokud se zajímáte o počet povolených webů a jste po neomezeném počtu webů, mají také plán pro tzv. Pro (je to také jejich nejrychlejší).

Zde jsou některé další věci, které můžete od hostingu InMotion očekávat:

 • Záruka vrácení peněz – Jejich sdílené hostingové plány mají 30denní záruku vrácení peněz. Jejich hostingové plány Business, VPS a Reseller vlastně přicházejí s 90denní politikou vrácení peněz.
 • Průvodce aplikacemi Google – Pokud plánujete používat aplikace Google, jejich integrovaný průvodce usnadní a zrychlí práci.
 • Zaručená dostupnost 99,95% – Jedná se o slušnou míru dostupnosti.
 • Bezpečnostní systém – InMotion Hosting využívá systém ochrany před hrozbami (TDS), což je velmi působivá bezpečnostní funkce.
 • Zákaznická podpora – Ve své znalostní bázi mají velké množství užitečných článků. Pokud však s někým potřebujete mluvit, můžete tak učinit i telefonicky, e-mailem a živým chatem.

Klady

 • Spolehlivá dostupnost
 • Integrace s populárními aplikacemi
 • Zdarma přenos stránek

Nevýhody

 • Existují zprávy o rychlostních skluzech od spotřebitelů
 • Nebudete mít neomezené weby, i když upgradujete na jejich plán střední úrovně
 • Pokud chcete maximalizovat své úspory, budete muset zaplatit 24 měsíců předem.

5. Dreamhost

Logo DreamHost

Webová stránka: www.dreamhost.com
Cena: 2,95 $
Místo na disku: Neomezený

Při hledání dobrého poskytovatele hostingu je vhodné zvážit DreamHost. Toto je renomovaná společnost pro poskytování sdíleného hostingu, VPS hostingu, cloudového hostingu, dedikovaného hostování a hostování WordPress.

Pokud jde o jejich sdílený hosting, máte k dispozici pouze dvě možnosti – můžete si vybrat svůj Starterův plán (základní) nebo jít na jejich Neomezený plán (plně vybavený). Doporučujeme důkladně prozkoumat oba plány, ale víme, že jejich hlavní rozdíl spočívá v počtu webů povolených na jeden plán. Jak vidíte, jejich Starterův plán má limit jednoho webu, zatímco jejich Neomezený plán umožňuje neomezený počet webů.

Na plánech DreamHost se nám líbí, že oba přicházejí s bezplatnou doménou, neomezenou šířkou pásma a SSL zdarma – to jsou všechny důležité funkce. A ne všichni poskytovatelé hostingu tyto služby nabízejí (zejména na základě jejich nejlevnějších plánů).

Další působivou vlastností DreamHost je to, že svým zákazníkům nabízejí velmi štědré zásady pro vrácení peněz – 97 dní. Pokud víme, jsou jedinou hostitelskou společností, která má 97denní záruku vrácení peněz.

Je pro vás důležitá podpora zákazníků? To by mělo, jak budete jistě potřebovat nějakou pomoc podél cesty. No, máte mnoho způsobů, jak kontaktovat tým podpory DreamHost (telefonicky a e-mailem) a mají také spoustu užitečných článků ve své databázi.

Klady

 • Dobrá rychlost
 • Spolehlivá dostupnost
 • Velkorysá politika vrácení peněz

Nevýhody

 • Bezplatnou doménu získáte, pouze pokud platíte ročně za první rok služby
 • Proces registrace může trvat velmi dlouho
 • Jejich řídicí panel není uživatelsky příjemný

PHP hosting: Jak najít nejlepší!

Může být docela obtížné vybrat si dobrého hostitele PHP, pokud si nejste jisti, co hledat. Jsme tu proto, abychom vám řekli o všech důležitých funkcích, které byste si měli zkontrolovat před provedením konečného rozhodnutí. Nakonec by bylo nutné porovnat funkce, o kterých mluvíme níže, mezi všemi poskytovateli hostingu, o kterých uvažujete.

Umístění serveru

mapa umístění serveruUmístění vašeho hostitele PHP je důležité pro rychlost. Proto by vaší nejvyšší prioritou bylo najít hostitelskou společnost se servery ve vaší blízkosti. Pokud například žijete v Austrálii, zkuste najít poskytovatele webhostingu v Austrálii a pokud žijete v Kanadě, vyhledejte kanadského webového hostitele. Pokud tomu tak není, měli by mít ve svých funkcích alespoň integrovanou službu CDN.

CDN je zkratka pro distribuční síť obsahu – a to je přesně to, co dělá – distribuovat verze svého obsahu v mezipaměti do svých sítí, aby se rychle dostalo ke koncovým uživatelům.

Existuje spousta CDN a váš vybraný poskytovatel hostování PHP může použít kterékoli z nich. Jeden velmi oblíbený CDN se dnes nazývá CloudFlare – a běžně se vyskytuje v hostitelských plánech. Při kontrole funkcí webhostingových společností PHP, které zvažujete, dávejte pozor na tuto službu.

Uptime serveru

Nejlepší jsou hostingové společnosti, které dokáží zajistit 99,9% dostupnosti. Vyhledáním na Googlu můžete snadno porovnat provozuschopnost různých webových hostitelů ve skutečných číslech.

Nedoporučujeme vám poskytovat hostingové služby, které neslibují (a neposkytují) doby provozu takovou rychlostí, protože by se mohlo ukázat jako problematické. Příliš mnoho prostojů může ovlivnit vaši firmu, zejména pokud se jedná o web elektronického obchodování.

SSL certifikáty

Zabezpečený web je prospěšný pro všechny – pro vás a vaše návštěvníky. S certifikátem SSL (SSL znamená Secure Sockets Layer) si můžete být jisti, že přenosy dat mezi servery hostitele a návštěvníky webu jsou šifrovány. Hackeři nebudou moci ukrást informace, pokud jsou šifrované, víte.

Pravděpodobně jste viděli weby s certifikáty SSL – ale prostě si toho neuvědomujete. Pokud se na začátku adresy URL webu zobrazí „s“ (příklad: https: //), znamená to, že web vyhovuje certifikátu SSL. Pokud web má na své adrese URL pouze http, znamená to, že nemá certifikát SSL a není tak zabezpečený.

V dnešní době se bezpečnost stala na internetu hlavním problémem – a proto stále více lidí důvěřuje pouze webům, které ve svých adresách obsahují „s“. Ve skutečnosti sama společnost Google podporuje weby, které mají certifikáty SSL, a považuje to za hodnotící signál v oblasti SEO.

Na základě výše uvedených prohlášení doporučujeme zvolit poskytovatele hostingu PHP, který nabízí certifikáty SSL jako součást svých plánů hostování. Základní certifikáty SSL se dodávají také s balíčky, které mají službu Let’s Encrypt.

Pokud se ukáže, že plán hostingu, který skončíte, nemá certifikát SSL zdarma, ujistěte se, že jej dostanete (ano, je to důležité). Můžete si ji zakoupit od jakékoli hostitelské společnosti tím, že zaplatíte za přidanou funkci (stojí kolem 10 $ / rok).

Rychlost

Obecně se o rychlost vašeho webu již postará, pokud budete postupovat podle našich rad ohledně umístění serveru a / nebo CDN. Nemáte však co ztratit (a vše, co byste měli získat), pokud vám vybraná hostingová společnost nabídne více.

Více prostředků CPU je vždy dobrá věc. Vlastní skripty, které jsou speciálně pro PHP, také zvýší rychlost vašeho webu. Jsou v pořádku a měli byste být považováni za bonusy, když je nakonec získáte jako další funkce.

Místo na disku

Pokud budujete firmu pro elektronický obchod nebo web pro členy, je místo na disku velmi důležité. Doporučujeme v těchto situacích přibližně 20 až 30 GB místa na disku a dokonce neomezené (pokud je váš web obrovský).

U jiných typů podniků (včetně blogů) však můžeme říci, že příliš velké diskové prostory opravdu nejsou tak nutné. Pokud si nemůžete dovolit získat plány s neomezeným úložným prostorem, víme, že 1 GB obvykle stačí pro běžné firmy a blogy. Doporučujeme vám v tomto případě použít samostatný e-mail, abyste nezatěžovali váš omezený prostor na disku.

Proto nekupujte plán ihned, a to pouze kvůli jeho neomezené funkci úložného prostoru. Pamatujte, že existuje mnoho dalších funkcí, které byste měli zvážit, abyste skončili s nejlepším webovým hostitelem PHP pro váš web.

Šířka pásma a přenos dat

Šířka pásma a přenos dat u vašeho poskytovatele hostingu PHP je velmi důležitý, zejména pokud nabízíte stahování opravdu velkých souborů na místě (např. Obrázky, videa a soubory PDF, abychom jmenovali alespoň některé). V takovém případě doporučujeme získat plán s neomezenou šířkou pásma a přenosem dat, protože takové akce mohou skutečně vybírat daň z dat.

Zákaznická podpora

Vzhledem k jeho velkému významu (zejména v časech potíží), můžeme navrhnout, aby šlo jen o poskytovatele hostingu, kteří poskytují nepřetržitou zákaznickou podporu. Dále upřednostňujte možnosti živého chatu a telefonické podpory.

PHP: Podrobnosti

Výzkum hostování PHP

V dávných dobách vývojáři webu vytvářeli nevýrazné, statické weby a obsah, protože neměli přístup ke skriptovacímu jazyku, který máme nyní. Protože neexistoval absolutně žádný způsob, jak vytvořit dynamický web, webové stránky obsahovaly surový obsah HTML, což vývojářům umožnilo pracovat jen velmi málo. Teprve v roce 1995 se programátor Rasmus Lerdorf rozhodl vyvinout skriptovací jazyk, který bude sledovat jeho online životopis a vztahovat se k jeho osobním informacím. Pojmenoval tento skriptovací jazyk, PHP nebo osobní domovskou stránku. Toto se stalo prvním pohledem na PHP a všechny jeho zázraky.

Co je to PHP?

Logo PHPPHP je programovací jazyk nezbytný pro vytváření dynamických webových stránek a obsahu. Původně se jednalo o „Osobní domovskou stránku“, zatímco dnes tato zkratka znamená „PHP: Hypertext Preprocessor“. Důvody pro změnu jména jsou proto, že původní účel tohoto skriptovacího jazyka byl pro osobní použití Lerfords. Nakonec se PHP vyvinulo v něco většího, než si Lerford pravděpodobně představoval, což z něj činí jeden z nejpopulárnějších, běžně používaných programovacích jazyků na světě.

PHP vyvolalo změnu ve světě webových vývojářů, což jim umožnilo vytvářet dynamické webové stránky s úžasným animovaným obsahem. Přinesl snadno použitelný rámec s nezbytnými nástroji pro vývoj živých a zajímavějších stránek. Před webovými stránkami založenými na PHP bylo použito pevně kódovaného HTML, díky čemuž byly stránky velmi nevýrazné. PHP tento problém vyřešilo pomocí nestatického skriptu.

Skvělým příkladem toho, jak PHP funguje s ohledem na HTML, jsou weby ve formátu přihlášení, jako je Facebook. Aby se uživatelé mohli přihlásit na svou stránku na Facebooku, musí do dvou malých polí zadat své přihlašovací údaje, například uživatelské jméno a heslo. Pole, ve kterých uživatelé zadávají své přihlašovací údaje, slouží jako formuláře. PHP pak provede informace ve formě a podnikne potřebné kroky.

Jaké jsou některé funkce PHP?

Není dostatek místa pro vyjmenování všech funkcí a výhod, které PHP nabízí. Od svého založení existuje mnoho verzí tohoto jazyka a programátoři se stále snaží tento skriptovaný jazyk vylepšovat a vylepšovat. Z tohoto důvodu může PHP o všem, ať už jde o shromažďování dat z formulářů, generování dynamického obsahu stránky nebo odesílání a přijímání cookies. Tento skriptovací jazyk lze použít při vývoji webových aplikací nebo vložit do HTML. Může být také použit v kombinaci s různými systémy webových šablon, systémy pro správu webového obsahu a webovými rámci.

PHP je primárně k dispozici na hostingových plánech Linuxu, ale je také kompatibilní s jinými hlavními operačními systémy včetně Windows, Mac OS X, RISC OS a dalších. Díky své všestrannosti a extrémně silné podpoře široké škály databází je snadné najít nejlepší hosting PHP, který bude k dispozici podle vašich potřeb..

Proč používat PHP?

PHP předčí očekávání, protože je snadno použitelný software, který se skládá z úžasných funkcí a zabezpečených technologií. PHP může používat jakákoli úroveň odborných znalostí, což usnadňuje vytváření nebo přidávání dynamického obsahu na webovou stránku. Je spolehlivý, má za sebou úžasný podpůrný tým programátorů a je bezplatný. PHP je ideální programovací jazyk, který se má používat, je velmi oblíbený mezi vývojáři a programátory.

Vývojáři mají z tohoto lehkého zdroje tolik užitek, díky čemuž jsou webové stránky snadné a efektivní, a to vše při současném přidávání obsahu z databáze, aby byla zábava na všech druzích hostitelských účtů. Tento programovací jazyk je konzistentní a dobře navržený, takže proces vytváření interaktivního obsahu je hladký a jednoduchý. Kromě nekonečných funkcí, které PHP nabízí, může komunikovat s mnoha různými databázovými jazyky. PHP stále přináší nové skvělé funkce. Zahájení nového projektu v PHP je skvělým začátkem psaní skvělého kódu, poskytuje dobrý výkon, nakonec vyvíjí skvělé nastavení / web PHP.

Mnoho populárních webů, jako je Facebook, Etsy nebo WordPress, používá PHP, protože je dobře testováno a plně funkční. PHP je podporováno téměř veškerým webhostingem od nejlevnějšího po nejdražší. Je vyvinut s jednoduchým rámcem, který ztěžuje chyby. Kromě webových stránek můžete pomocí PHP také vyvíjet soubory PDF, určité formy flash a další.

Doporučený hostitel pro PHP

Výběr nejlepšího hostingu PHP pro rozvoj vašich potřeb je snadný, protože PHP je kompatibilní s většinou webových hostitelů. Nejenže vytváří dobrý základ, skvělý pro všechny úrovně odborných znalostí, ale také oživuje webové stránky (na rozdíl od pevně kódovaných webových stránek HTML). Weboví vývojáři zjistili, že nejlepší hosting PHP je SiteGround. Tento poskytovatel webhostingu vyniká svou konkurencí tím, že nabízí všude skvělé funkce za velmi nízké náklady.

PHP Hosting Často kladené dotazy

Co je to dynamická webová aplikace?

Před PHP se webové stránky do značné míry spoléhaly na HTML, což posunulo vpřed vytváření statických neměnných webů. PHP vytváří interaktivní, zábavné webové stránky, zbavuje obsah z nudné a nudné stránky, jaké by jinak byly.

Dynamická webová aplikace poskytuje divákům esteticky příjemný, příjemný obsah a funkce. Facebook je například předním webem sociálních sítí mezi uživateli, který se skládá z programovacího jazyka PHP. Součástí toho, co dělá Facebook tak populárním, je jeho dynamický obsah webové aplikace.

Je PHP populární?

Ano. PHP existuje zhruba od roku 1995 a otevírá nové dveře pro vývojáře webu a zároveň představuje první pohled na skriptovaný jazyk a jeho funkce. Dnes je používán mnoha vývojáři kvůli tomu, jak snadné je naučit se a předpokládá se, že se bude držet po mnoho dalších let (například WordPress). PHP překračuje očekávání uživatelů a sestává z velkého množství úžasných funkcí, které usnadňují vytváření nebo přidání dynamického obsahu na webovou stránku. Je spolehlivý, má za sebou úžasný podpůrný tým programátorů a je bezplatný. PHP je ideální programovací jazyk, který se má používat, je velmi oblíbený mezi vývojáři a programátory.

Kdo by se měl učit PHP?

Vývojáři, programátoři nebo kdokoli, kdo je zajímavý při vytváření interaktivních webů a obsahu, by se měli učit PHP. Je snadné se naučit, skvělé pro všechny úrovně odbornosti a předpokládá se, že zůstane na trhu po mnoho dalších let.

Jak zobrazím statický HTLM v skriptu PHP?

Na rozdíl od jiných programovacích jazyků je PHP navrženo tak, aby fungovalo společně s HTML. Ve skriptu PHP můžete mezi nimi pracovat, což poskytuje snadné zdroje pro vytváření zajímavých webových aplikací ve srovnání s jinými skriptovacími jazyky.

Proč nebyl nikdy vydán PHP 6?

PHP 6 nebylo nikdy uvolněno, protože projekt selhal, aby splnil svůj konečný cíl. Protože to nebylo nikdy splněno, pokrok dosažený v této verzi byl posunut zpět do menší verze verze PHP 5. Aby nedošlo k záměně, nová generace byla pojmenována PHP 7.

Je PHP bezpečné?

PHP má potenciál poskytovat bezpečné a zabezpečené webové aplikace. Nezkušení vývojáři potřebují čas, aby plně porozuměli tomuto jazyku, jinak se mohou setkat s bezpečnostními mezerami na svých webových stránkách nebo v aplikacích, pokud si nejsou opatrní. Pomocí publikovaných tutoriálů, kurzů a školení získají uživatelé pochopení PHP rychle a efektivně. Spolu s tím, když jsou vydávány novější verze PHP, uživatelé vyzývají k aktualizaci svých webových stránek, aby zajistili ještě bezpečnější webové stránky nebo aplikace.

Mohu stále používat předchozí verze PHP?

Ano, předchozí verze PHP jsou stále k dispozici. V případě verze 4 již není oficiálně podporována a doporučuje se přechod starších webů na novější verzi 5 nebo vyšší.

Co je nového v PHP 7?

PHP 7 je nejnovější vývoj, který přináší ještě rychlejší rychlost než předchozí verze, jakož i lepší metodu pro zlepšení zpracování chyb, omezenou podporu Unicode a další funkce. Uživatelé jsou vyzváni k přechodu na PHP 7, aby mohli využívat nové a vylepšené funkce, které přináší.

Jak získat PHP?

Pokyny k instalaci se mírně liší v závislosti na instalaci PHP v systému Unix, Mac OS X nebo Windows. Instalace a konfigurace PHP lze obvykle nalézt v aplikaci ovládacího panelu webové stránky poskytnuté vaším hostitelem bez jakýchkoli dalších nákladů na hostingové poplatky; Potvrzení tohoto se doporučuje s hostitelem při výběru plánu.

Historie PHP

Všichni známe PHP jako jeden z mnoha primárních jazyků, které používáme pro vývoj webových aplikací a programování pro obecné účely. Je to jeden z kódovacích jazyků, který vám umožňuje vkládat kód do značek HTML nebo HTML 5, což usnadňuje psaní různých funkcí, programů a úkolů..

Jak a kdy bylo vytvořeno PHP

Pojďme prozkoumat některé z historie PHP a jak se to stalo. První vývoj jazyka PHP začal s Rasmusem Lerdorfem v roce 1995. Lerdorf již psal hrstku programů Common Gateway Interface v C, které do té doby používal pouze k udržování osobní domovské stránky svého webu. Nakonec se rozhodl je rozšířit, aby mohl pracovat a propojovat se s webovými formuláři, a také propojovat s databázemi. Zamýšlel se zmínit o této nové implementaci, kterou měl jako Personal Home Page / Forms Interpreter nebo PHP / FI.

PHP začalo být neuvěřitelně užitečné pro vývoj jednoduchých a dynamických webových aplikací, které by mohly být použity v různých scénářích. Lerdorf se poté rozhodl vylepšit kód a urychlit proces hlášení chyb, a proto oznámil spuštění diskusní skupiny Usenet jako PHP / FI jako nástroje pro domovskou stránku verze 1.0. Sdílel to v červnu roku 1995. Co je neuvěřitelné, je to, že v roce 2013 mělo PHP stále stejné základní schopnosti, jaké bylo navrženo v roce 1995.

Ještě zajímavější je, že Lerdorf nechtěl, aby se PHP stalo tímto masivním novým programovacím jazykem. Prostě dal něco, co tam používal, do vesmíru, aby to otestoval a vylepšil. Odtamtud stále podnikal další logické kroky ke zlepšení procesů a funkčnosti PHP. Než to věděl, vytvořil se kolem něj vývojový tým a skromný muž, který řekl, že netuší, jak vytvořit kódovací jazyk, pracoval na vytvoření svého vlastního.

Lerdorf a vývojový tým spustili PHP / FI 2, o dva krátké roky později v listopadu 1997. Co odlišuje PHP od mnoha kódovacích jazyků, je to, že původně nebyl navržen jako kódovací jazyk. Byl to nástroj, který se tak organicky vyvíjí sdílením něčeho užitečného, ​​s nímž lze snadno pracovat a vložit ho do HTML.

Bohužel, protože to bylo vyvinuto organicky způsobem „postava-to-ven-jak-máš-go“, došlo k mnoha nesrovnalostem a nekonzistentnostem v pojmenovávání funkcí a řazení parametrů těchto funkcí.

Změny v PHP v průběhu let

1) Verze 3 a 4

V roce 1997 Andy Gutmans a Zeev Suraski spolupracovali se Zerdorfem přepsali syntaktický analyzátor, aby vyvinuli základ toho, co by se nazývalo PHP 3. Po nějaké práci s PHP se rozhodli zahájit PHP 3 v roce 1998. Oba také začalo přepisovat a přepracovávat jádro PHP, z něhož byl Zend Engine vytvořen v roce 1999.

Krátce nato v roce 2000 byly nově zrekonstruované verze PHP a Zend Engine sloučeny, aby vytvořily PHP 4, které bylo poháněno Zend Engine 1.0. Tým byl schopen pracovat na této verzi PHP od roku 2000 do roku 2008, když dosáhli verze 4.4.9, než se rozhodli zastavit vývoj této verze, a zastavil také vydávání jakýchkoli aktualizací zabezpečení pro tuto verzi.

2) Verze 5

Během doby, kdy PHP 4 stále procházel aktualizacemi a novým vývojem, byl PHP 5 vydán v roce 2004 a poté byl poháněn Zend Engine II. Tato verze PHP přišla s několika cennými aktualizacemi, které zahrnovaly vylepšenou podporu pro programování specifické pro objektovou orientaci. Dodal se také s rozšířením datových objektů PHP známým jako PDO a dalšími úpravami výkonu, které pomohly vylepšit funkci jazyka. V roce 2008 začalo mnoho vývojářů PHP podporovat přechod a migraci z PHP 4 na PHP 5.

3) Verze 6

PHP bylo dříve cílem mnoha expertů a kritiků, protože jim chyběla nativní podpora Unicode na úrovni základního jazyka. Výsledkem bylo, že v roce 2005 vedl Andrei Zmievski iniciativu na podporu nativní podpory Unicode v celém jazyce PHP. Rozhodl se to udělat tak, že nejprve vloží knihovnu ICU a poté na interní úrovni představí textové řetězce jako UTF-16..

V týmu bohužel chyběl vývojář, který by porozuměl tomu, jak tyto modifikace provést, a vyústil ve vývoj stále aktualizovaného PHP 6, který není Unicode..

4) Verze 7

Poté se konečně dostaneme k nejaktuálnějšímu jazyku PHP, který používáme dnes (které většina hostingových společností nyní podporuje – další informace najdete na naší nejlepší hostingové stránce PHP). Verze 7 byla výsledkem úsilí Dmitrije Stogova, Nikity Popova a Xinchena Hui, kteří se vydali na refaktorku Zend Engine, aby bylo možné použít podstatně kompaktnější datové struktury se zlepšením mezipaměti. Mohli také udržet téměř úplnou jazykovou kompatibilitu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author