Jak zrychlit web WordPress (bez změny hostitele webu)

Jaké jsou výhody zrychlení webové stránky?

Jako vlastník webu by neměl být podceňován dopad rychlosti vašeho webu na provoz, konverze a příjmy. Rychlost je také velmi důležitá při procházení webu přes mobilní zařízení. Průzkum Google například ukazuje, že 53% návštěvníků mobilních stránek opouští stránku, která trvá načtení déle než tři sekundy.

Bylo publikováno mnoho dalších studií o dopadu rychlosti webových stránek. Například studie v roce 2017 zjistila, že jednosekundové zpoždění při načítání stránek může snížit počet zobrazení stránek o 11%, snížit spokojenost zákazníků o 16% a sníží 7% požadované konverze.

Je také důležité si to uvědomit Google nyní používá rychlost webu jako faktor hodnocení.

Stručně řečeno, mít pomalý web bude mít nepříznivý dopad na následující:

 • Provoz a zobrazení stránek
 • Konverze
 • Odbyt
 • Image a vnímání značky v mysli vašich návštěvníků

Protože je naším cílem učinit hostingfacts.com nejlepším zdrojem pro budování úspěšných webů, rozhodli jsme se připravit průvodce, jak zvýšit rychlost vašich webových stránek.. Níže je 21 způsobů, jak zvýšit rychlost vašeho webu:

Dozvíte se:

AKTUALIZACE: Než začnete optimalizovat svůj web, aby se načítal rychleji, měli byste zvážit dvě věci:

Nejprve jděte a zkontrolujte svůj aktuální čas načítání webových stránek pomocí Pingdomu nebo Google PageSpeed ​​Insights. To vám pomůže porovnat změny rychlosti po vyladění webu.HostingFacts rychlost pingdom

Statistiky HostingFacts na stránce

Za druhé, ujistěte se, že jste svůj web zálohovali, protože některé metody vyžadují ladění / úpravy souborů, které mohou váš web zkomplikovat. Zde je návod, jak zálohovat web WordPress a jak zálohovat další …

Jste připraveni? Začněme krokem 1:

1. Odstraňte nepotřebné doplňky a doplňky

Nepotřebné pluginy a doplňky mohou snížit rychlost vašeho webu o hodně, a je zvláště důležité jim věnovat pozornost, pokud používáte blogovací CMS jako WordPress, Joomla nebo Drupal..

Dobrá případová studie o dopadu, které mohou mít pluginy na rychlost webu, ukazuje, jak byla schopna zvýšit rychlost webu z 4,23 sekund na 1,33 sekund. Při analýze webu bylo zjištěno, že pluginy přispěly k neuvěřitelných 86% doby načítání webových stránek

Je velmi důležité si uvědomit, že nejde jen o počet pluginů, které jste nainstalovali na svůj web, ale také o kvalitu; web s 50 pluginy se může načítat mnohem rychleji než web s 10 pluginy, pokud web s méně pluginy má výstřední pluginy; obecně se chcete vyhnout zásuvným modulům, které načítají spoustu skriptů a stylů, zásuvným modulům, které provádějí mnoho vzdálených požadavků a zásuvným modulům, které přidávají další dotazy na databázi na každou stránku na vašem webu.

Doplňky skutečně vylepšují funkčnost vašeho webu, ale je také důležité používat plugin, pokud jste přesvědčeni, že je to absolutně nezbytné.

Pokud jste uživatelem WordPress, možná budete chtít nainstalovat P3 (Plugin Performance Profiler);

P3_performance

Tento plugin prohledá všechny vaše pluginy WordPress, aby zjistil úzká místa, a dá vám zprávu, abyste viděli, jak každý plugin ovlivňuje výkon vašeho webu..

2. Významně omezte nebo odeberte tlačítka pro sdílení na vašem webu

Pokud se domníváte, že na svém webu potřebujete 100 tlačítek pro sociální sdílení, zamyslete se znovu; je těžké určit výzkum, který přináší masivní podporu v provozu na webu díky tlačítkům pro sociální sdílení (pokud něco, příliš mnoho tlačítek pro sociální sdílení zmatí vaše čtenáře), ale výzkum ukazuje, že pomalý web snižuje provoz.

Většina tlačítek pro sociální sdílení používá JavaScript a to může být velmi obtížné, pokud jde o výkon; došlo k opakovanému výskytu výpadků na Facebooku nebo na jiných sociálních sítích, které významně ovlivňují rychlost webu lidí, kteří nainstalovali tlačítka pro sdílení.

Řešením je buď omezit / odebrat tlačítka pro sociální sdílení, nebo je nakonfigurovat tak, aby se načítaly asynchronně, takže výpadek konkrétního webu sociálních médií nezpomalí váš web.

tlačítka pro sociální sdílení

3. Asynchronně načtěte kód Analytics a reklamní sítě

Kódy sledování Analytics a kódy reklamních sítí mohou také výrazně omezit rychlost vašeho webu, zejména pokud je vzdálený server pomalý nebo nižší; tomuto problému můžete snadno zabránit nakonfigurováním všech měřicích kódů tak, aby používaly asynchronní doručení; výpadek nebo zpoždění serveru v reklamní síti nebo analytické službě váš web nezpomalí.

4. Povolit vyprší záhlaví

Rychlost webu ovlivňuje několik faktorů, ale doba odezvy serveru značně přispívá k rychlosti webu; Čím více požadavků se odesílá na váš server, tím pomalejší bude načítání vašeho webu.

Vyprší záhlaví sdělte prohlížeči vašeho návštěvníka, kdy si má vyžádat určité soubory ze serveru oproti mezipaměti prohlížeče; Pokud je záhlaví vypršení platnosti nakonfigurováno tak, že prohlížeč návštěvníka požádá o soubor pouze jednou za měsíc a tento soubor byl uložen do mezipaměti od poslední návštěvy, potom jej prohlížeč nebude požadovat tento soubor znovu, dokud neuplyne měsíc. Je to jako dvojsečný meč pro zvýšení rychlosti webu, protože omezuje počet požadavků HTTP na vašem serveru a současně snižuje zatížení serveru, protože stejný soubor nebude opakovaně vyžadován..

Pokud chcete implementovat Expires Headers na svůj web, tento tutoriál od GTmetrix vám ukáže, jak to udělat.

5. Povolte ukládání do mezipaměti

Ukládání do mezipaměti zajišťuje uživatelům vašich webových stránek mnohem rychlejší zážitek tím, že uloží verzi svého webu do svého prohlížeče a doručí jim tuto verzi, dokud se váš web neaktualizuje, nebo dokud nedostanete pokyn, aby aktualizoval verzi svého webu, ve které jsou zobrazovány..

Existují různé způsoby, jak povolit ukládání webových stránek do mezipaměti v závislosti na platformě, kterou používáte; pro WordPress můžete nainstalovat následující pluginy:

 • Celková mezipaměť W3
 • W3 Super Cache

Pokud chcete něco pokročilejšího, jděte do toho a kupte si WP Rocket (je to pravděpodobně nejlepší!). U Drupalu můžete sledovat tento zdroj.

Zde jsou další návody, jak povolit ukládání do mezipaměti pro váš web:

 • Jak optimalizovat vaše stránky pomocí HTTP mezipaměti
 • Článek GTmetrix o využití mezipaměti prohlížeče

6. Používejte síť pro doručování obsahu (CDN)

Většina webů je hostována na serverech v USA. Ačkoli tyto weby budou obecně rychlejší pro lidi v USA nebo pro lidi navštěvující službu US VPN, váš web bude pro lidi z jiných částí světa pomalejší. CDN řeší tento problém distribucí souborů vašich webových stránek přes síť serverů na různých místech světa, takže někdo, kdo se snaží navštívit z Indie, bude doručen ze serveru v Asii místo ze serveru v Evropě. To povede k výraznému zvýšení rychlosti vašeho webu.

Matthew Woodward provedl experiment, aby zjistil, jak efektivní mohou být CDN, a zjistil, že použití CDN může zvýšit rychlost webových stránek až o 60%.

Zde jsou některé z nejlepších možností CDN:

 • Cloudflare (jejich bezplatný plán je dost dobrý!)
 • KeyCDN (stojí za vyzkoušení)

7. Získejte lepší webhostingu

Seznam nejrychlejších poskytovatelů webhostinguPromiňte, ale my jsme to prostě museli hodit sem …

Pokud vše, co děláte pro zrychlení svého webu, nefunguje, nebo si jen všimnete malého, nevýznamného rozdílu v rychlosti webu od dodržování doporučených postupů, možná je čas změnit hostitele webu.

V článku pro časopis Smashing Magazine odhalil Marcus Taylor, jak použitý webový hostitel ovlivnil rychlost webu dvou jeho klientů; oba klienti mají podobné webové stránky, ale jiného poskytovatele hostingu. Jeden z klientů hostuje na spolehlivém dedikovaném serveru, zatímco ostatní hostitelé na levném serveru, výsledkem byl obrovský rozdíl v době odezvy na web; doba odezvy DNS klienta na vyhrazeném serveru byla 7 milisekund, zatímco doba odezvy klienta na levném serveru byla 250 milisekund. Žádné vylepšení nebo plugin nemůže takový rozdíl napravit!

Váš hostitel hostingu je velmi důležitý, pokud jde o rychlost vašeho webu, takže si z našich recenzí hostitelů vyberte něco dobrého. Podle našich testů a analýz na webu hostingfacts.com by však tito tři poskytovatelé hostingu měli být nejrychlejší (<400ms):

 1. A2 Hosting 320 ms
 2. Hostinger 363ms
 3. Bluehost 380ms

Takže pokud jste pro stavbu webu nepoužívali tvůrce webových stránek (například Wix), proveďte výzkum, abyste našli nejlepší hostitele svého webu..

8. Téma vašeho webu

Přesně, jaký vliv má téma vašeho webu rychlost na místě? Mnoho! Julian Fernandes byl schopen změnit dobu načítání svých webových stránek z 630 ms na 172 ms pouhým přepínáním témat; to byl stejný web, se stejným hostitelem, a nic jiného se nezměnilo, ale téma webu a to mělo za následek masivní prodloužení doby načítání webu.

Dokonce ani ta nejlepší konfigurace serveru váš web neuloží, pokud použijete drsný motiv s nafouknutým kódem; Nezapomeňte také zvážit výkon při hledání tématu webových stránek, nejen estetiky.

9. Nainstalujte na svůj server Google PageSpeedrychlost stránky google

Modul PageSpeed ​​je serverový modul s otevřeným zdrojovým kódem od společnosti Google, který automaticky optimalizuje rychlost vašich webových stránek; provádí úpravy serveru a souborů v souladu s doporučenými postupy týkajícími se výkonu webových stránek, aniž byste museli dělat cokoli jiného.

Pokud jste technicky zdatní, můžete si nainstalovat Google PageSpeed ​​sami. Pokud nejste technicky zdatní, můžete požádat svého webového hostitele / vývojáře, aby jej nainstaloval za vás.

10. Optimalizace a zmenšení velikosti obrázku

Neoptimalizované obrázky mohou být velmi těžké, a proto mohou využívat spoustu serverových prostředků a načítání trvá déle; je-li průměrná velikost obrázku na vašem webu 1mb nebo 2mb +, musíte dělat vážně. Velikost následujících obrázků můžete výrazně snížit a zároveň zajistit, aby nebyla negativně ovlivněna její kvalita použitím následujících nástrojů:

 • WP Smush (pro uživatele WordPress)
 • EWWW Image Optimizer (pro uživatele WordPress)
 • Kraken (pro všechny – Drupal a Joomla)

11. Povolte kompresi gzip

Pravděpodobně jste se pokusili komprimovat soubor ve vašem počítači a viděli jste, jak velké snížení velikosti může mít za následek; 60 MB soubor lze komprimovat na pouhých 5 MB. Komprese Gzip funguje stejným způsobem, ale pro webové stránky; Gzip automaticky komprimuje soubory vašich webových stránek do zipových souborů, čímž výrazně snižuje velikost souborů a v důsledku toho zvyšuje rychlost vašich stránek.komprese gzip

V článku Smashing Magazine, na který jsme odkazovali dříve, se web změnil z 68 kB na 13 kB pouze kvůli povolení Gzipu.

Pokud chcete na svém webu povolit kompresi Gzip, je tento průvodce GTmetrix dobrým místem pro začátek.

12. Pravidelně optimalizujte svou databázi

Toto je často ignorovaný, ale velmi účinný způsob, jak zvýšit rychlost vašeho webu; to je zvláště efektivní, pokud používáte WordPress nebo jakýkoli CMS, který se silně spoléhá na využití databáze.

Některé CMS a nainstalované pluginy se hodně spoléhají na vaši databázi při ukládání dat; to zvyšuje data uložená v databázi při používání CMS / pluginu, čímž se váš web postupně zpomaluje. To se týká zejména pluginů, které ukládají protokoly, statistiky a uživatelská data. Platí také, pokud používáte WordPress a povolujete následné revize, pingbacky a trackbacky.

Web můžete mnohem zrychlit pravidelným čištěním databáze, což je proces, který lze automatizovat pomocí pluginu WP-Optimize, pokud používáte WordPress, nebo ručně (pro jiné platformy) podle tohoto tutoriálu.

13. Minifikujte soubory Javascript a CSS

Pokud váš web používá mnoho souborů JavaScript a CSS, existuje vysoká pravděpodobnost, že váš web říká prohlížeči vašeho návštěvníka, aby s těmito soubory zacházel individuálně; to vede k mnoha požadavkům, které nakonec negativně ovlivní rychlost vašeho webu. Minimalizace souborů JavaScript a CSS snižuje počet jednotlivých souborů JavaScript a CSS tím, že je má na jednom místě, čímž výrazně zvyšuje rychlost vašich webových stránek..

14. Zkombinujte své obrázky na pozadí do obrazových skřítků

Čím více požadavků musí prohlížeč uživatele na váš server, tím pomalejší bude váš web pro daného uživatele; většina šablon webových stránek se skládá z více obrázků na pozadí, a to nakonec vytvoří několik různých požadavků, kdykoli se návštěvník pokusí načíst web. Řešením je sloučit tyto obrázky do jednoho tak, aby si prohlížeč návštěvníka při pokusu o načtení vašeho webu vyžádal pouze jeden obrázek; Toho lze dosáhnout pomocí Sprite.

Kombinací obrázků na pozadí do obrazových skřítků budete moci snížit režii požadavků, počet bajtů stažených prohlížečem návštěvníka a zpoždění způsobené zpátečkami získanými, když server stahuje jiné zdroje. To povede k mnohem rychlejší webové stránce.

Můžete použít SpriteMe ke sloučení svých obrázků do skřítků, nebo můžete sledovat návrhy v tomto článku Smashing Magazine.

15. Povolte HTTP Keep-Alive

Když se webový prohlížeč návštěvníka pokusí požádat o soubor z vašeho webového serveru, obvykle ho uchopí jednotlivě; jinými slovy, připojení se uzavře, když je soubor popadnut, a pak se znovu otevře a vyžádá si nový soubor. To vyžaduje více procesoru, sítě a paměti a nakonec vede k pomalejšímu webu, pokud je na vašem serveru velké zatížení. Aktivace udržování protokolu HTTP naživu zajistí, že všechny požadavky na soubor na váš server budou podány prostřednictvím jediného otevřeného připojení, což povede k mnohem rychlejšímu webu pro vaše uživatele omezením počtu připojení k serveru..

Můžete povolit udržování naživu zkopírováním a vložením níže uvedeného kódu do souboru .htaccess:

Sada záhlaví Připojení udržujte naživu

Alternativně můžete postupovat podle těchto pokynů v závislosti na vašem serveru.

16. Opravte všechny nefunkční odkazy na svém webu

I když přerušené odkazy uvnitř vašeho obsahu neovlivní rychlost vašeho webu, ačkoli mohou způsobit špatnou uživatelskou zkušenost, přerušené odkazy v adresách JavaScript, CSS a Image mohou způsobit, že váš web bude dráždivě pomalejší; Ujistěte se, že tyto aspekty vašeho webu prohledají poškozené odkazy a opraví je, než odešlou vaše uživatele pryč.

17. Vyvarujte se horkého propojení obrazu

Hotlinking obrázků, známý také jako „inline linking“, je akt propojení s obrázkem na webu jiné osoby, namísto načtení obrázku na vlastní server. Na povrchu se to jeví jako akt, který vám ušetří velkou šířku pásma, zejména pokud máte web s vysokou návštěvností, ale ve skutečnosti může váš web opravdu zpomalit, pokud web, který hostí obrázek, na který jste připojili hotoví, má prostoje. nebo je pomalý.

Ať už se jedná o obrázky uvnitř obsahu nebo obrázky bannerů pro vaše reklamy, nezapomeňte nejprve hostit své obrázky na vašem webu, než na ně odkazujete.

18. Omezte počet externích požadavků

Chcete-li zajistit plně funkční web, musíte se spoléhat na soubory a zdroje z jiných webů; v důsledku toho musíte vložit videa, prezentace a další multimediální soubory. I když to nemusí být nutně špatné, pokud je příliš mnoho nebo pokud požadujete externí soubory z pomalých webů, může to mít dopad na dobu načítání stránek..

Zkuste omezit počet externích požadavků, které váš web předloží; pokud je to možné, hostujte na serveru co nejvíce souborů. U ostatních souborů je nechte na svých webových stránkách požadovat pouze od velmi spolehlivých webů.

19. Použijte spolehlivý CMS

Váš CMS je rámec vašeho webu; pokud používáte jednoduché HTML nebo populární a spolehlivé CMS jako WordPress nebo Drupal, měli byste být v pořádku. Pokud však používáte méně oblíbený redakční systém nebo něco, co jste si pro sebe vytvořili, riskujete pomalý web; Ujistěte se, že před provedením příslušných testů a správným výzkumem zajistíte, že CMS je rychlý a spolehlivý.

20. Použijte PHP Accelerator

PHP snižuje potřebu neustále zadávat stejné informace na vašem webu po celou dobu, ale může přidat do doby načítání vašeho webu. Můžete buď zkusit nahradit soubory PHP statickými soubory HTML, pokud je to možné, nebo můžete použít akcelerátor PHP, aby váš web byl mnohem rychlejší, pokud se hodně spoléhá na PHP.

Tato položka na Wikipedii obsahuje seznam několika urychlovačů PHP, které můžete použít.

21. Zabraňte ostatním v propojení vašich obrázků

Stejně jako je důležité zabránit tomu, aby obrázky ostatních lidí byly propojeny, měli byste také ostatním zabránit tomu, aby své obrázky propojovali.

Když lidé hotlink vaše obrázky, v podstatě krást vaši šířku pásma, protože požadavek bude na váš server pokaždé, když se čtenáři pokusí zobrazit obrázky na svých webových stránkách. Tomu můžete zabránit zakázáním hotlinkingu obrázků hostovaných na vašem serveru.

Tento článek o Hongkiatu vás naučí, jak zabránit hotlinkingu vašich obrázků, a tento nástroj vám pomůže automaticky vygenerovat soubor .htaccess, který zabrání tomu, aby vaše obrázky byly hotlinked.

Váš tah – Otestujte rychlost svých webových stránek

Otestujte rychlost svého webuPo provedení výše uvedených návrhů byste měli pokračovat a otestovat rychlost svého webu, abyste zjistili, zda existuje nějaký rozdíl (zanechat komentář níže, pokud vidíte rozdíl). Zde jsou naše nejlepší doporučení pro testování rychlosti vašeho webu:

Test rychlosti webových stránek Pingdom: Pomocí tohoto nástroje byste se měli snažit získat zkrácenou dobu načítání stránek a také menší počet požadavků na server. Tento nástroj také porovnává rychlost vašich webových stránek s jinými webovými stránkami online.

GTMetrix: Tento nástroj analyzuje rychlost vašeho webu pomocí Statistik Google Pagespeed Insights a Yslow a dává vám hodnocení od A do F. Nabízí také návrhy na zlepšení.

Analyzátor webových stránek: Tento nástroj poskytuje informace o velikosti stránky a době stahování webových stránek a nabízí návrhy, jak zlepšit dobu načítání stránek..

Statistiky Google Pagespeed: Měli byste se zaměřit na skóre blížící se 100. Má také mobilní testovací nástroj, který můžete použít.

Yslow: Tento nástroj analyzuje rychlost vašeho webu na základě pravidel společnosti Yahoo !..

Test webové stránky: Čím blíže je vaše skóre 100, tím rychlejší je váš web.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author