Jak přizpůsobit WordPress

Logo WordPressV těch starých špatných dobách jste potřebovali znát HTML, abyste mohli vytvořit web. Protože web byl pokročilejší a složitější, musíte se také učit Javascript.

Jedním ze způsobů, jak tomu zabránit, je použití systému pro správu obsahu (CMS). CMS, jako je WordPress nebo Wix, dělá těžké zvedání za vás. Prostřednictvím použití témat, editoru WYSIWYG a předdefinovaných widgetů můžete vytvořit profesionálně vypadající web bez psaní jediného řádku kódu..

WordPress je zdaleka nejoblíbenější CMS na světě. Od března 2020 používá více než 35 procent webových stránek. Ale proč je to tak populární?

Odpověď zní: WordPress dosáhl dokonalé rovnováhy mezi přizpůsobením a snadným používáním. Můžete použít výchozí motiv a dát dohromady rychlý a špinavý blog. Nebo si můžete nainstalovat pluginy a vytvořit opravdu profesionální web.

Zde probereme vše, co potřebujete vědět o přizpůsobení webu WordPress. Budeme mluvit o základních nastaveních, tématech a widgetech. Budeme hovořit také o pokročilejších funkcích, jako jsou pluginy, analytika a další integrované nástroje.

Poznámka: Pokud dokážete zvládnout design a přizpůsobení sami, výrazně snížíte náklady na vývoj webových stránek.

Pojďme se blíže podívat!

Přizpůsobení WordPress 101

Existuje několik způsobů, jak si můžete přizpůsobit své stránky WordPress. Snad nejdůležitější věcí, kterou je třeba poznamenat, je to, že WordPress není hostitelskou společností. Je to jen CMS. V důsledku toho budete muset vybrat vlastního hostitele a zaregistrovat svůj vlastní název domény. Mnoho hostitelů nabízí kvalitní vyhrazený hosting WordPress, s WordPress předinstalovaným na vašem serveru.

přizpůsobení wordpressu

Až vyřešíte svoji hostitelskou situaci, dalším krokem je vytvoření webu. Existují dva primární způsoby, jak přizpůsobit web WordPress:

 • Výběr motivu
 • Přidávání widgetů
 • Přidání nabídky

O všech těchto třech možnostech si později promluvíme hlouběji, ale je to jejich podstata:

Témata definovat rozložení a barevné schéma vašeho webu. Můžete si vytvořit základní formát blogu, galerii obrázků a další běžné typy stránek. Můžete si dokonce vybrat jiné téma pro svou domovskou stránku, abyste svému webu udělali více šitý na míru.

Widgety jsou nástroje obvykle umístěné na postranním panelu, které poskytují přidanou hodnotu. Mezi typické widgety patří odkazy na sociální média nebo formulář pro registraci e-mailů.

Nabídky usnadněte návštěvníkům procházení webu. Předpokládejme například, že provozujete autoopravnu. Můžete mít nabídku v horní části stránky s odkazy na části, služby, mapu Google vaší polohy a stránku „kontaktujte nás“.

Kromě těchto možností existují i ​​další, pokročilejší způsoby přizpůsobení webu. Jedním z nich je vytvořit kaskádový styl (CSS). CSS umožňuje přizpůsobit písma, barvy a velikosti písma pro různé styly textu. Takže místo ručního nastavení velikostí a barev písma pro každou stránku můžete vytvořit přednastavené možnosti pro záhlaví, podkapitoly a prostý text a rychle a snadno je vybrat..

Můžete dokonce vytvořit vlastní záhlaví pro svůj web WordPress. Vlastní záhlaví spojí celý váš web dohromady. Každá stránka bude vypadat jako součást většího celku, i když téma je jinak odlišné.

Můžete plně přizpůsobit WordPress?

Když přemýšlíte o WordPress, pravděpodobně uvažujete o blogu nebo jiném obsahově orientovaném webu. Ve skutečnosti je používán společnostmi tak prestižními jako Flickr, LinkedIn a BBC America. Ale předpokládejme, že chcete integrovat pokročilejší funkce, jako jsou fóra, chatovací roboti nebo elektronický obchod? WordPress nativně nepodporuje žádnou z těchto aplikací.

Naštěstí existují doslova tisíce pluginů, které zvyšují funkčnost vašeho webu. Tento bohatý ekosystém zahrnuje téměř všechny webové funkce, které si dokážete představit. Pokud tedy chcete na svůj web přidat fórum nebo stránku elektronického obchodu, je to určitě možné.

instalace pluginu wordpress

Jediným problémem je, že tyto pluginy nejsou v měřítku dobře. Jsou navrženy pro malé a středně velké weby a větší weby budou muset pro udržení výkonu používat stále více spletité kludges. V takovém případě můžete zvážit pokročilejší CMS s nativnějšími funkcemi.

Pokud se tedy váš web tak rozrostl, že jste přerostli WordPress, je dobré mít.

Obecná nastavení WordPress

Než začnete vytvářet svůj web, WordPress vás požádá o konfiguraci základních nastavení, například uživatelského jména, hesla a dalších základních nastavení serveru. Je to dobrý čas, abyste se ujistili, že váš web WordPress je bezpečný, protože špatné základní nastavení vás může nechat zranitelným vůči hackerům.

ochrana heslemPřed přihlášením vás WordPress požádá o vytvoření uživatelského jména a hesla. Nezapomeňte použít silné heslo. A Nikdy nepoužívejte jako své uživatelské jméno „admin“. To je první věc, kterou se hackeři pokusí odhadnout, protože mnoho tvůrců to nikdy nezmění.

Jakmile se přihlásíte, zobrazí se hlavní panel, na kterém budete dělat většinu své práce. Nejprve je přístrojová deska trochu zaplněná. Na obrazovce je několik widgetů, ale ne všechny jsou nutné pro všechny uživatele.

V pravém horním rohu obrazovky je malý odkaz s nápisem „Nastavení obrazovky“. Klikněte na to a můžete zakázat jednotlivé widgety. Widgety „Vítejte“, „Rychlý koncept“ a „Události a novinky WordPress“ by měly být první, které se chystají jít. Většina lidí tyto funkce nikdy nepoužije.

Dále klikněte na odkaz „Nastavení“ na levé straně stránky a poté na odkaz „Obecná nastavení“.

Zobrazí se zde vaše nejzákladnější možnosti webu. První dvě pole vám umožňují zadat název a nadpis pro váš web. Název stránek se objeví na kartách prohlížeče, zatímco nadpis a nadpis se objeví v horní části stránky v mnoha tématech WordPress. Protože toto jsou první věci, které lidé uvidí, když navštíví váš web, je dobré se na ně zamyslet.

Dále musíte zadat svou adresu WordPress. To by měla být doména, kterou jste pro svůj web zaregistrovali. WordPress automaticky vyhledá v adresáři WordPress a najde vaši domovskou stránku. Pokud je vaše domovská stránka jiná – například pokud je hostována na jiném serveru – zadejte tuto adresu URL do pole Adresa webu. U většiny webů by však měla být adresa WordPress a adresa webu stejné.

obecné nastavení dashboardu dashboardu

Můžete také změnit svou e-mailovou adresu pro správu. Ve výchozím nastavení to bude adresa správce vašeho webu. Pokud máte jiný e-mailový účet, jako je Gmail, můžete tyto informace zadat zde.

jak vybrat roli uživatele v obecném nastavení wordpress

Pro většinu lidí je to dobrý nápad, protože hackeři budou mít těžší hádat tyto informace. V nejhorším případě bude mít administrátorská e-mailová adresa, která není na serveru WordPress, snadné resetovat heslo správce WordPress.

V dolní části stránky můžete vybrat své časové pásmo, formát data, formát času a jazyk webu. Jedná se většinou o možnosti správy a neovlivní to uživatelské prostředí.

Různé různé uživatelské role

Je tu ještě jedna možnost, o které bychom měli mluvit: nová výchozí role uživatele. Zde je rychlý přehled o tom, co znamenají:

 • Super administrátor poskytuje uživateli všechny administrativní funkce na webu, jakož i jakékoli jiné weby ve stejné síti. Pokud provozujete síť, toto nastavení nemá smysl.
 • Správce poskytuje uživateli všechny možnosti správy. Na většině webů budete chtít být jediným správcem. Pokud však provozujete web s důvěryhodným partnerem, budete chtít z něj učinit správce.
 • Editor role umožňuje uživateli publikovat a upravovat jakýkoli příspěvek na webu. To může být užitečné, pokud pracujete na projektu spolupráce s dalšími partnery. V zásadě mohou upravovat obsah webu, ale ne celkový formát nebo funkce zabezpečení.
 • Autor umožňuje uživateli publikovat a upravovat všechny příspěvky, které vytvořili. Nebudou však moci upravovat obsah vytvořený jinými uživateli.
 • A Přispěvatel umí psát příspěvky. Nemohou je však publikovat. Všechno, co napsali, bude muset publikovat editor nebo administrátor.
 • A Odběratel mohou spravovat pouze svůj vlastní profil.

Obecně budete chtít ponechat výchozí roli uživatele nastavenou na „Odběratel“. Jakmile má někdo na vašem účtu účet, můžete vždy použít své administrativní oprávnění ke změně své role. Pokud máte více než hrstku uživatelů, nejsnadnějším způsobem, jak je spravovat, je použití nástroje třetí strany, jako je phpMyAdmin.

Pokud se později rozhodnete některé z těchto nastavení změnit, můžete to snadno provést. Jednoduše přejděte na stránku Obecná nastavení a proveďte potřebné změny.

Přizpůsobení motivů WordPress

Nyní, když jste nakonfigurovali základní nastavení, je čas přizpůsobit vzhled a dojem z vašeho webu. Prvním krokem v tomto procesu je výběr motivu WordPress. Existují dva typy témat: volná témata a prémiová témata. Nejprve se podívejme, jak nainstalovat bezplatné téma.

Na hlavním panelu klikněte na odkaz Vzhled na levé straně a poté na tlačítko Témata. Tam uvidíte vedle sebe všechna témata, která jsou aktuálně uložena na vašem serveru.

jak změnit téma wordpress

Pokud hostujete na vyhrazeném serveru WordPress, bude již několik možností. Pokud tomu tak není, nebo pokud chcete zvolit jiný vzhled, budete muset nainstalovat nový motiv.

Téma zdarma nemusí být nejbezpečnější možností

Na webu je několik úložišť témat WordPress. Ale jak se říká, „pokud se zdá být příliš dobré, aby to byla pravda, je to pravděpodobně“. Mnoho z těchto „bezplatných“ témat je zabudováno pomocí měřičů reklam nebo dokonce malwaru, který může ohrozit zabezpečení vašeho webu.

Chcete-li zůstat v bezpečí, nejlepším místem k nalezení tématu je vybrat si jedno z oficiálního úložiště WordPress. Odtud můžete hledat témata a najít tu, která odpovídá vašim potřebám. Vyberte si hravé téma pro svůj zahradnický blog nebo více zapnuté téma pro svůj profesionální blog.

oficiální repozitář wordpress

Jakmile najdete ten, který se vám líbí, jednoduše stiskněte tlačítko „Stáhnout“. Uloží se do počítače jako soubor ZIP. Odtud se vraťte na stránku motivů na hlavním panelu WordPress a klikněte na tlačítko v horní části s nápisem „Přidat nový“. Vyberte soubor ZIP vašeho motivu a nahraje se na váš server.

Vyberte své téma a budete mít několik možností. Nejprve můžete kliknout na „Podrobnosti & Náhled “, který vám poskytne živý pohled na téma v akci, s nějakým výplňovým textem a obrázky. To vám umožní získat lepší představu o tom, jak to vypadá, aniž byste je museli publikovat na webu. Pokud jste šťastní, stačí kliknout na „Aktivovat“ a téma se spustí.

náhled wordpress téma

WordPress má editor motivů, který umožňuje ručně upravovat téma. I když jste s HTML, PHP a CSS spokojeni, nepoužívejte je. WordPress vás dokonce varuje. Důvodem je, že můžete web trvale přerušit, takže budete muset téma znovu nainstalovat a začít od nuly. Kromě toho budou všechny změny ztraceny při budoucích aktualizacích motivů.

Pokud chcete téma vylepšit, zvažte instalaci pluginu pro úpravy motivu. Například Elementor je vynikající a bezpečný editor WYSIWYG, který váš web nezlomí. K dispozici jsou také další možnosti třetích stran, například Gutenberg.

Pokud opravdu chcete motiv upravit ručně, budete chtít vytvořit podřízený motiv. Tím zajistíte, že vaše téma nebude v budoucnu narušeno. Nevýhodou je, že se vůbec neaktualizuje. Pokud má téma bezpečnostní problém, který se později opraví, bude vám chybět oprava.

Dalším důležitým hlediskem je, že většina uživatelů internetu nyní přistupuje k internetu prostřednictvím svých chytrých telefonů. Chcete-li těmto lidem poskytnout čistý a pohodlný zážitek, měli byste si vybrat motiv s responzivním designem. Než se vydáte dál, vytvořte falešnou stránku a proveďte ji testem společnosti Google pro mobilní zařízení.

Prémiová témata WordPress

Kromě bezplatných témat existuje několik společností, které prodávají prémiová témata. Kromě toho, že vám dává širší škálu možností, prémiová témata mají několik výhod. Tyto zahrnují:

 • Častější aktualizace vývojářů, které poskytují lepší zabezpečení
 • Kompatibilita s nejnovějšími standardy WordPress, HTML, PHP a CSS
 • Zákaznická podpora od WordPress při řešení chyb a přizpůsobení

Jakmile stáhnete prémiové téma, jednoduše jej nainstalujte stejným způsobem, jako byste nainstalovali bezplatné téma. Zda to stojí za náklady, je na vás.

Nastavení pluginu WordPress

pluginy wordpressPokud chcete jít nad rámec základních funkcí WordPress, budete muset využít pluginy. Pluginy jsou další nástroje, které lze použít ke zlepšení zabezpečení vašeho webu, k vytváření automatických záloh a dokonce ke zvýšení výkonu vašeho webu.

Nevýhodou pluginů je, že jim udělujete přístup k datům svého webu. V důsledku toho může vadný plugin ohrozit zabezpečení vašeho webu. Před instalací pluginu si přečtěte recenze na webu třetí strany a ujistěte se, že nemá žádné známé bezpečnostní chyby. Nejlepší způsob, jak najít zabezpečený plugin, je použití oficiálního úložiště WordPress.

Stejně jako při instalaci motivu, musíte nainstalovat plugin, musíte si jej nejprve stáhnout. Doplněk se stáhne jako soubor ZIP, který musíte před nahráním rozbalit.

Až to uděláte, otevřete hlavní panel WordPress, vyberte nabídku „Pluginy“ a klikněte na „Přidat nový“. V horní části obrazovky se zobrazí tlačítko s nápisem „Nahrát plugin“. Vyberte toto tlačítko, nahrajte svůj plugin a jste připraveni jej nakonfigurovat.

jak nahrát wodpress plugin

Po úspěšném nainstalování pluginu se zobrazí výzva k jeho konfiguraci. Většina pluginů WordPress je předem nakonfigurována, ale stále je dobré vyzkoušet si možnosti. Vzhledem k tomu, že možnosti se mezi různými zásuvnými moduly liší, je třeba se podívat na stránku podpory vašeho pluginu, pokud chcete získat více informací o různých nastaveních.

Je obtížné poskytnout komplexní průvodce potřebnými zásuvnými moduly, protože přesný typ bude záviset na typu spuštěného webu. To znamená, že existuje několik, které byste měli nainstalovat hned z netopýra.

 • Yoast je navržen tak, aby vám pomohl zvýšit hodnocení vašich webových stránek ve vyhledávačích. Obsahuje řadu vestavěných nástrojů, které vám pomohou vytvářet obsah vhodný pro vyhledávače, včetně výběru správných klíčových slov pro odkazy. Prémiová verze dokonce poskytuje tipy na další klíčová slova, která mají být ve vašem textu obsažena.
 • Akismet je nutností, pokud váš web umožňuje komentáře. Jedná se o antispamový filtr, který eliminuje známé odkazy na spam, aby byla vaše sekce komentářů čistá.
 • Duplikátor usnadňuje vytváření záloh pro váš web WordPress. Před provedením jakýchkoli významných změn spusťte zálohu. Pokud vaše změny způsobí selhání webu, stačí obnovit zálohu a budete zpět online. Pomocí duplikátoru lze také snadno přenést web z jednoho hostitele na druhého.

Doplňky WordPress Premium

Stejně jako u témat nejsou všechny pluginy WordPress zdarma. Někdy musíte zaplatit za prémiový plugin. Může to být jednorázová cena nebo měsíční předplatné. Výhodou je, že získáte lepší podporu, což je důležité zejména pro doplňky související se zabezpečením.

Pokud hodláte nainstalovat jeden prémiový plugin, nainstalujte si aplikaci Defender Security. Tento plugin umožňuje dvoufaktorovou autentizaci pro administrátory a spoustu dalších bezpečnostních funkcí. Prvních 30 dní je zdarma a od tohoto okamžiku stojí měsíční poplatek.

Dalším dobrým prémiovým pluginem je Hummingbird. Pomáhá vám optimalizovat váš web tak, aby se načítal co nejrychleji. Zlepšuje také účinnost ukládání do mezipaměti prohlížeče. Stejně jako program Defender Security přichází Hummingbird s 30denní bezplatnou zkušební verzí.

Bez ohledu na to, které prémiové pluginy si koupíte, můžete je nainstalovat přesně tak, jako jakýkoli jiný plugin zdarma.

Jak přidat jedinečný obsah do WordPress

V tuto chvíli jste vytvořili základní nastavení svého webu, vytvořili své téma a vybrali jste pluginy pro účinnost, zabezpečení a SEO. Ale víte, co jste ještě neudělali? Vlastně vytvořen jakýkoli obsah. Opravme to.

Chcete-li vytvořit novou webovou stránku, přejděte na hlavní panel WordPress a vyberte nabídku „Stránky“. Zobrazí se dvě možnosti: „Všechny stránky“ a „Přidat novou“. Ve výchozím nastavení vytvoří WordPress stránku zásad ochrany osobních údajů a vzorovou stránku, kterou můžete použít jako karanténu k oklamání. Budou viditelné v nabídce Všechny stránky..

Chcete-li vytvořit novou stránku, stačí kliknout na tlačítko Přidat novou.

jak přidat novou stránku v

V tomto okamžiku se u vybraného motivu zobrazí prázdná stránka. V závislosti na motivu budete moci zadat název, nebo může být předvyplněn název a nadpis stránky. Pod ním budete moci zadat text nebo umístit obrázky.

Pokud jste nainstalovali službu Yoast – a opravdu byste měli – uvidíte v dolní části okna pole pro zadání fráze fokusu. Do pole zadejte klíčové slovo a Yoast vám automaticky pomůže při optimalizaci stránky.

U většiny webových stránek budete chtít mít jen pár stránek: minimum: vaše domovská stránka, stránka „asi“ a „kontakt“.

To je opět jen minimum. V praxi budete chtít získat další stránky, které jsou přizpůsobeny účelu vašeho webu.

Například, pokud provozujete kadeřnictví, možná budete chtít sekci galerie, která předvede vaše nejnovější výsledky. Možná to dokonce dokážete proměnit v propagaci pro stálé zákazníky. „Dovolte mi, abych vás představil na mém webu, a získám účes zdarma“, může jít dlouhou cestu.

Chcete-li použít další příklad, pokud provozujete automobilový obchod, možná budete chtít stránku „služby“ s cenami za běžné služby.

Pravidelně aktualizujte svůj blog

A samozřejmě, pokud provozujete blog, budete chtít příspěvky. V takovém případě se pravidelně aktualizujte. Neexistuje lepší způsob, jak ztratit následovníky, než zastavit blogování na měsíc a půl.

Podle toho, jaký typ obsahu zveřejňujete, možná budete chtít použít jiné rozvržení. Pokud například odesíláte spoustu obrázků, můžete přidat galerii fotografií. Na druhou stranu, pokud právě blogujete, bude jednoduchý text s atraktivním proužkem fungovat dobře.

jak přidat galerii v

Když už mluvíme o banneru, právě teď je pravděpodobně vhodný čas přidat logo webu, pokud jste tak již neučinili. Chcete-li to provést, jednoduše přejděte do nabídky „Záhlaví“ motivu a nahrajte kliknutím na „Vybrat logo“. V ideálním případě by logo mělo být ve formátu PNG nebo WebP, což umožní pozadí zobrazit prostřednictvím mezer. Mějte však na paměti, že vaše logo nahradí název webu ve většině témat.

V podobné poznámce byste měli zvolit ikonu webu. Toto je malý obrázek, který se zobrazuje na kartě prohlížeče, což usnadňuje rozlišení od ostatních karet. Stejně jako u loga je ideální formát PNG nebo WebP, pokud vaše ikona není dokonalým čtvercem. Ikonu svého webu si můžete vybrat stejným způsobem jako své logo z nabídky „Identita stránek“ vašeho motivu.

Jak používat WordPress Widgets

Widgety vám to umožňují rozšířit funkčnost vašeho webu. Můžete například přidat kalendář, odkazy na sociální média nebo e-mail. Ve většině motivů se widgety objeví na postranním panelu vašeho webu, i když některé motivy místo toho umístí widgety do spodní části stránky..

widgety wordpress

Chcete-li nakonfigurovat své widgety, vraťte se zpět do nabídky Téma a místo toho klikněte na nabídku Vzhled. Odtud vyberte „Widgety“. V závislosti na motivu se zobrazí řada možných umístění widgetů. V rámci motivu mohou být předinstalovány i některé widgety.

jak přidat widget v wordpress

Widgety můžete jednoduše přetáhnout na různá místa, abyste je mohli na stránce přesouvat, a dále přizpůsobit vzhled a dojem z vašeho webu..

Pokud se vám nelíbí již nainstalovaný widget, jednoduše klikněte na šipku na názvu widgetu a klikněte na „Odstranit“. Tím se zcela odstraní ze stránky.

Můžete také přidat další widgety, které vylepší váš web. Chcete-li to provést, jednoduše je vyberte z levé strany nabídky widgetu a přetáhněte je do požadované oblasti na stránce.

Na rozdíl od motivů a pluginů nemůžete přidat widgety přímo na svou stránku. WordPress je však dodáván s několika výchozími widgety a většina témat zahrnuje i další widgety.

Případně můžete přidat widgety pomocí pluginu. Chcete-li to provést, najděte plugin, který obsahuje požadovaný widget, a poté jej přidejte stejným způsobem jako jakýkoli jiný plugin. Po instalaci pluginu se vraťte do nabídky Widgety a widget by měl být k dispozici.

Vyberte widgety v závislosti na vašem webu

V závislosti na typu vytvářeného webu budete chtít používat různé widgety. To znamená, že existuje několik typů, které by měly být užitečné pro téměř jakýkoli web. Zde je rychlý přehled:

 • Odkazy na sociální média – u většiny webových stránek se jedná o nevírku. Skvělý způsob, jak zvýšit viditelnost, je přivést lidi ke sdílení vašeho obsahu na Facebooku, Twitteru a dalších sociálních sítích.
 • Widget „Poslední příspěvky“ – Ne všechny weby budou používat jeden z nich. Je to skvělá funkce pro blogy. Pokud někdo našel váš příspěvek pomocí vyhledávání Google, proč mu nedat snadný způsob, jak se držet a číst více?
 • Widget pro registraci e-mailu – Pokud se vám váš obsah líbí, je dobré ho povzbudit k získání aktualizací. Plugin jako WPForms usnadňuje shromažďování e-mailových adres a dalších informací.
 • Widget kalendáře – Toto je skvělá volba pro komunitní organizace. Pomocí tohoto widgetu se lidé mohou dozvědět více o nadcházejících speciálních událostech nebo sbírkách.
 • Widget reklamy – Buďte opatrní. Na jedné straně vám reklama pomůže vydělat peníze z vašeho webu. Na druhé straně může váš web vypadat přeplněně více než jednou reklamou a vypnout lidi.

Jak upravit nabídky WordPress

Nyní, když máte nějaký obsah, je čas usnadnit navigaci na vašem webu. Chcete-li to provést, budete chtít přidat nabídku. Přejděte do části „Vzhled“ na hlavním panelu a klikněte na odkaz „Nabídky“.

jak editovat nabídky wordpress

Nebojte se jména menu. Jste jediný, kdo to uvidí. To znamená, že pokud váš web bude obsahovat více než jedno menu, možná budete chtít odlišit jiná jména. Pro většinu webů je to špatný nápad – stránku přeplňuje více než jedno menu.

Klikněte na „Vytvořit nabídku“ a na další obrazovce se zeptáte, kam má být nabídka umístěna. U většiny webových stránek to bude v horní části stránky, ale existují výjimky. Možnost „Mobile“ umožňuje přizpůsobit umístění nabídky na mobilním zařízení. Například můžete mít nabídku postranního panelu na svém počítači, ale přesto chcete horní nabídku pro snazší mobilní použití.

Nebojte se zaškrtávacího políčka „Automaticky přidat nové stránky nejvyšší úrovně do této nabídky“. Tato možnost vede k chaotickým a nedbalým nabídkám se stránkami mimo provoz. Budete chtít ručně přidat stránky, jak jsou vytvořeny.

Na další obrazovce budete moci přidat stránky do své nabídky. Po kliknutí na „Přidat do nabídky“ se zobrazí další obrazovka, která vám umožní přizpůsobit pořadí nabídek. Uspořádejte stránky, jak uznáte za vhodné.

Můžete také rozbalit jednotlivé možnosti nabídky a vložit další stránky jako dílčí možnosti. Například, pokud vaše psí denní péče nabízí péči a chůzi, můžete umístit obě tyto stránky do hlavního menu „Služby“. Pomůže vám to udržet čistý vzhled a zamezí se zaplnění hlavní nabídky vašeho webu.

Pro navigaci je také důležité nespoléhat se pouze na vaše menu. Propojení různých webových stránek může uživatelům usnadnit navigaci. Může také pomoci zvýšit provoz, spolu s hodnocením vyhledávání.

Integrace WordPress

Gratulujeme! Vytvořili jste svůj web!

Ale ještě jsi neskončil. Nyní potřebujete integrovat některé analytické nástroje, abyste porozuměli provozu. To má několik výhod.

Zaprvé vám umožní pochopit, jak lidé váš web najdou a jak dlouho zůstávají.

Zadruhé vám poskytne informace o tom, jaký typ obsahu řídí váš provoz. Blogy? Fotogalerie? Informační stránky? To vám může pomoci dále rozvíjet vaše stránky za účelem zlepšení webového provozu.

Analytics

logo analytiky googleNejoblíbenějším analytickým nástrojem WordPress je Google Analytics a snadno pochopíte proč. Google je zdaleka nejoblíbenější vyhledávač na webu, takže chcete porozumět výkonu vyhledávání na vašem webu před tím, než začnete pracovat na čemkoli jiném.

Google Analytics však nabízí mnohem více. Mohou vám sdělit, jak návštěvníci přicházejí na váš web. Nacházejí to na google? Na jiných webech, jako je Facebook? Nebo ji přímo navštěvují? Znalost těchto informací vám dá vědět, jak řídíte provoz, a co můžete dělat lépe.

Více nástrojů & Příklady

Google Analytics vám neřekne vše, co byste mohli chtít vědět. Můžete například chtít znát věk a pohlaví vašich návštěvníků. V takovém případě zvažte pokročilejší nástroj, jako je ExactMetrics. ExactMetrics není levný, ale poskytuje vám ještě hlubší vhled do návštěvníků než Google Analytics.

Můžete také chtít automatizovat některé funkce vašeho webu. Zapier Automation to dělá. Pomocí tohoto pluginu můžete automaticky sdílet nové příspěvky na sociálních médiích. To může eliminovat některé potíže, které přicházejí s ručním zveřejňováním každého denního blogového příspěvku na více sociálních sítích.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author