Jak přepnout webové hostitele pro váš web WordPress

Když se rozhodnete přejít od své současné služby webhostingu, je to obvykle poté, co jste vyčerpali svou trpělivost a všechny dostupné cesty, aby váš stávající systém fungoval..

Proč?

Protože přepínání poskytovatelů hostingu je často nervózní a plné chyb, i po dokončení domácích úkolů a rozhodnutí o platformě, která vyhovuje vašim potřebám. Většina lidí se vzpamatuje na nepříjemnosti a hojnou příležitost k závadám, které přináší změna.

Abychom minimalizovali stres a chyby, poskytli jsme tuto příručku, aby byl proces co nejplynulejší a nejbezpečnější.

Pojďme se válet!

Naše doporučení – Zeptejte se své hostitelské společnosti!

Tato příručka je motivována pohonem, aby byl váš migrační zážitek jednoduchý a snadný. V tomto ohledu bude vysoce kvalitní hostitel dále snižovat vaše břemeno tím, že bude řešit všechny vaše migrace.

HostPapa, která se stane jedním z našich nejlepších partnerů, poskytuje zcela migrační službu, takže nemusíte potit migraci svých stránek. Jediné, co musíte udělat, je poskytnout jim přihlašovací údaje. Podívejte se na naši recenzi HostPapa

Sestavte zdroje, které budete potřebovat

Musíte dostat všechny své kachny za sebou. Proto shromažďujte vše, co pro přepínač potřebujete. Jak se říká, je lepší ho mít a nepotřebovat, než ho potřebovat a mít.

 • Ujistěte se, že máte přístup ke starým i novým hostitelským účtům – Některé z těchto změn budou vyžadovat zvýšená oprávnění, takže se ujistěte, že nemáte pouze správná přihlašovací údaje, ale také administrativní přístup..
 • Zajistěte přístup k databázi – Zvonky a píšťalky se mohou na nové platformě změnit, ale vaše data zůstávají stejně relevantní jako vždy. Stejně jako je nutné mít přihlašovací údaje pro přístup k vašim účtům, potřebujete je také pro přístup k databázi.
 • Využijte FTP klienta. – Pro přesun dat mezi servery budete potřebovat FTP klienta. K dispozici jsou skvělé možnosti, jako je Filezilla.
 • Získejte spolehlivého textového editoru. – Budete potřebovat dobrý textový editor, protože budete dělat spoustu úprav. Notepad ++ je vynikajícím příkladem.

Jakmile shromáždíte všechny potřebné nástroje a prostředky, je čas začít. Zhluboka se nadechněte a pojďme se ponořit do prvního kroku procesu.

A. Proces krok za krokem při ručním přesunu webu z jednoho hostitele na druhého

Tato část ukazuje, jak přepínač provést ručně. Pokud hledáte proces, který používá plugin WordPress, přejděte dále do této sekce.

1. Nejprve si zálohujte soubory

Nic není spolehlivé, takže první věcí, kterou byste měli před migrací udělat, je zálohování všech vašich souborů. Proto v případě nešťastného neštěstí nebo omylu můžete svůj systém obnovit ze zálohovaných dat.

Tento aspekt procesu bude pravděpodobně trvat nejdéle, protože jde o přenos jak systémových souborů, tak všech vašich souborů. K tomu doporučujeme použít systém FTP nebo SFTP. FTP je zkratka pro protokol pro přenos souborů a umožňuje vám přístup a přenos souborů přes počítačovou síť.

Spusťte FTP klienta a zadejte přihlašovací údaje pro přístup k FTP serveru. Přejděte do kořenového adresáře svého webu WordPress, zejména pokud není ve výchozím nastavení nakonfigurován jako vstupní stránka.

Vyberte všechny soubory. Systémy mají obvykle skryté soubory, které chrání uživatele před náhodným nebo dokonce záměrným vymazáním a úpravou. Jedním takovým souborem je soubor .htaccess. Poučte klienta FTP, aby zobrazoval všechny skryté soubory, abyste se ujistili, že jste nic nevynechali.

Pokud například používáte FileZilla, můžete to provést prostřednictvím serveru > Vynutí zobrazení skrytých souborů.

Po označení vybraných souborů je zkopírujte na místo, které jste určili v počítači. Proces kopírování může chvíli trvat, v závislosti na velikosti vašeho webu.

2. Exportujte databázi MySQL

Další fáze procesu migrace zahrnuje export celé databáze. Přestože je k dispozici několik nástrojů, vřele doporučuji pro tento úkol použít phpMyAdmin, protože je jednoduchý, uživatelsky příjemný a intuitivní.

phpMyAdmin

Na levém panelu jsou uvedeny dostupné databáze. Jednoduše vyberte ten, který chcete exportovat. Pokud si nejste jisti, který z nich přesně najdete, zkontrolujte soubor wp-config.php vašeho aktuálního webu. Tento soubor poskytuje základní konfigurační podrobnosti pro váš web WordPress.

Zkontrolujte položku, kde je definován název databáze. Mělo by to vypadat takto:

Bude uveden na místě ‘Database_name_here’ placeholder je skutečný název databáze..

Po dokončení přejděte na kartu exportu:

K dispozici jsou dvě metody exportu. Zvolte Vlastní.

Níže je uveden seznam možností nabídky v části Vlastní s vysvětlením optimálních voleb, které je třeba provést:

 • Formát – Ponechte ji na výchozí možnosti SQL.
 • Tabulky – Tabulky, které se mají exportovat, by měly být označeny.
 • Výstup – Chcete-li stahování zrychlit, nastavte kompresi na zip nebo gzip.
 • Možnosti specifické pro formát – Ponechte výchozí možnost.
 • Možnosti vytváření objektů – Vyberte možnost Přidat DROP TABLE / VIEW / PROCEDURE / FUNCTION / EVENT / TRIGGER.
 • Možnosti vytváření dat – Ponechte výchozí možnost.

Po dokončení všech výběrů klikněte na tlačítko Přejít v dolní části formuláře.

Tato akce by měla exportovat vaše data jako soubor ke stažení. Uložte na snadno přístupném místě v počítači a pokračujte dalším krokem.

3. U nového hostitele vytvořte databázi

Musíte importovat databázi do nové hostitelské platformy. Nejdříve však musíte vytvořit domov v novém systému pro databázi. Každý hostitel je trochu zvláštní, ale najděte sekci hostitele, která se zabývá databázemi a proveďte následující:

 • Vytvořte novou databázi.
 • Vytvořte uživatele databáze a udělte mu úplná administrátorská oprávnění.
 • Zabezpečte a uložte heslo uživatele na bezpečném místě.

4. Upravit konfigurační soubor systému (wp-config.php)

Znovu použijeme soubor wp-config.php. Jedná se o důležitý soubor, který obsahuje základní konfiguraci vašeho webu, připojení k databázi a komunikaci.

Vytvořte kopii tohoto souboru a uložte jej někde v bezpečí. Potom otevřete původní soubor v textovém editoru a proveďte následující změny:

Nahraďte database_name_here, username_here a password_here skutečnými informacemi o aktuálním názvu hostitele databáze, uživatelském jménu a hesle..

Namísto localhost zadejte název serveru MySQL nebo jej ponechte jako localhost, pokud je to nastavení povolené poskytovatelem hostingu.

Po dokončení nezbytných úprav uložte změny.

5. Nahrajte soubory do nového hostitele

Naposledy jste stáhli soubory ze své staré hostitelské služby. Nyní však tento proces obrátíme a místo toho začneme nahrávat tyto soubory na nového hostitele. Dokončení procesu může nějakou dobu trvat, proto doporučujeme zahájit proces, zatímco budete pokračovat s dalšími aspekty migrace..

Spusťte FTP klienta, ale tentokrát se připojte k novému serveru. Toto připojení vyžaduje, aby některé změny odrážely tuto skutečnost zadáním IP adresy tohoto nového serveru namísto předchozího do FTP klienta. Tuto novou adresu IP obvykle najdete ve svém hostitelském účtu, ale pokud si nejste jisti, obraťte se na technickou podporu.

Po navázání připojení s novým hostitelem vyhledejte dříve stažené soubory a podle toho je nahrajte. Nezapomeňte do kořenového adresáře zahrnout soubor wp-config.php. Pokud nahrávání stále běží, přejděte k další úloze, protože můžete provádět další činnosti současně.

6. Importujte databázi do nového hostitele

Databázi můžete importovat, zatímco probíhá načítání souboru. Přihlaste se pomocí nástroje pro správu databází poskytnutého vaším novým hostitelem, který bude předpokládat, že je phpMyAdmin.

Jakmile vyberete databázi vytvořenou dříve na novém hostiteli, klikněte na kartu importu.

import databáze

V části Importovat soubor vyhledejte soubor, který jste exportovali, kliknutím na tlačítko Procházet.

Ponechte všechny ostatní možnosti jako výchozí a přejděte dolů do dolní části formuláře a kliknutím na tlačítko Přejít zahajte import. Čas na dokončení importu databáze bude samozřejmě záviset na velikosti souborů.

Po dokončení procesu importu dostanete upozornění na zpětnou vazbu.

Další možnost: Při přepínání & Změna adres URL

Ve scénáři, kdy přecházíte na nového hostitele A měníte také adresu URL svého webu, je třeba podniknout další krok: nahradit odkazy na starou adresu URL v databázi novou..

V případě, že jsou vaše odkazy URL rozptýleny v několika skriptech PHP místo toho, aby byly centralizovány, můžete pro usnadnění použít tento skript pro nahrazení vyhledávání. Funguje jako skript pro vyhledávání a nahrazování databází v PHP a je k dispozici zdarma.

Jakmile to uděláte, nezapomeňte dodržovat jeho varování NIKDY nenechávejte skript na serveru.

7. Účinky změn na váš server DNS

Nový server musí ukazovat na vaši adresu URL, což znamená změnu nastavení serveru DNS. Tento proces závisí na tom, kde byla doména URL původně zaregistrována. Pokud byla doména zaregistrována u vašeho starého poskytovatele hostingu, musíte celou doménu převést na nového poskytovatele. Zákaznický servis by měl být schopen vám pomoci s převodem.

Pokud jste však doménu zakoupili od registrátora domény, například Domain.com, bude nutné aktualizovat nastavení jmenného serveru. Získejte adresu jmenného serveru nového hostitele a připojte ji k nové doméně. Pokud s nimi nejste obeznámeni, adresy jmenného serveru obvykle vypadají takto: ns1.yourhost.com, ns2.yourhost.com

Připojte tuto adresu jmenného serveru k vaší doméně. Proces bude záviset na tom, kde jste doménu zakoupili. Níže jsou uvedeny pokyny pro obvyklé případy:

 • Domény registrované u GoDaddy
 • Změna serverů DNS na serveru HostGator
 • Jak změnit server jmen na doméně.com

Změny mohou trvat až 48 hodin, než vstoupí v platnost. Chcete-li sledovat, jak je proces dokončen, použijte nástroje jako Co je můj DNS. Dokud tento proces neproběhne, neprovádějte na svém webu žádné úpravy, protože místo původního místa stále měníte původní místo..

Jakmile je proces dokončen, měly by být migrace provedeny bez jakýchkoli prostojů. Protože starý i nový web mají v zásadě stejný obsah, uživatelé si toho nevšimnou.

8. Proveďte vyčištění

Jakmile bude vaše změna DNS konečně dokončena, některé hospodyně jsou v pořádku. Vraťte se ke svému starému hostiteli, vymažte databázi a všechny soubory. V ideálním případě byste měli počkat alespoň týden, než to uděláte, abyste se ujistili, že vše funguje dobře.

V případě, že musíte migraci vrátit zpět, ponechejte si kopie základních konfiguračních souborů, jako je wp-config.php.

B. Přepínání webových hostitelů pomocí zásuvného modulu WordPress

Ruční proces, o kterém jsme dosud diskutovali, lze stejně snadno provádět automaticky a mnohem snadněji pomocí pluginů. Existuje několik možností, ale pro tuto ilustraci se zaměříme na plugin Duplicator.

1. Instalace zásuvného modulu pro duplikátor

Chcete-li nainstalovat tento plugin, musíte být přihlášeni na svůj web WordPress. Na hlavním panelu vyhledejte nabídku Pluginy → Přidat nový a vyhledejte duplikátor. Jakmile se výsledky vrátí, klikněte na Instalovat nyní.

Po dokončení instalace pluginu WordPress jej začněte používat kliknutím na tlačítko Aktivovat.

2. Dále exportujte existující web

Po aktivaci byste měli najít plugin Duplikátor v pracovní oblasti nainstalovaných pluginů. Kliknutím na možnost Spravovat zahájíte další proces.

V tuto chvíli jste zatím nevytvořili balíčky, které budou používat. Tyto balíčky jsou komprimované verze vašeho webu a databáze. Klepnutím na tlačítko Vytvořit nový v pravém horním rohu formuláře to změníte.

Jsou uvedeny tři možnosti:

 • Úložný prostor – Nakonfigurujte, kam se má zálohovat. Pokud jste si nezakoupili pro-verzi Duplikátoru, jedinou dostupnou možností je váš server.
 • Archiv – Určete soubory a segmenty databáze pro vyloučení. Udělejte to, pouze pokud máte dobré důvody.
 • Instalátor – Umožňuje vyplnit databázové informace v prostředí nového serveru.

Po dokončení klikněte na tlačítko Další. Plugin provede kontrolu systému, aby zajistil, že má vše, co potřebuje k pokračování. Když je skenování kompletní a úspěšné, měli byste vidět následující výsledky:

Pokud jste spokojeni, zahajte proces sestavení kliknutím na tlačítko Sestavit.

Zobrazí se průběh operace. Po dokončení byste měli vidět tuto obrazovku:

Stáhněte si archiv a instalační program jednotlivě nebo najednou pomocí odkazu pro stažení jedním kliknutím.

Gratulujeme, skončili jste s exportem stávajícího webu.

3. Nahrávání souborů pomocí FTP

Poté stažené soubory nahrajte na nový hostitelský server přes FTP pomocí adresy IP namísto domény.

Ujistěte se, že kořenový adresář vašeho webu je prázdný. Nahrajte instalační program i archiv do kořenového adresáře.

4. Vytvořte novou databázi

Stejně jako u předchozího procesu budete stále muset vytvořit databázi na svém novém hostiteli. Udělejte to a ujistěte se, že alespoň jeden uživatel má úplná oprávnění ke správě. Všimněte si verze serveru MySQL, kterou váš hostitel poskytuje a zabezpečte heslo databáze na bezpečném místě.

5. Vytvořte připojení k nové webové stránce

Pokud používáte stejný název domény jako předchozí web, můžete se v této fázi setkat s některými problémy, protože vaše doména stále ukazuje na váš starý web. Na rozdíl od manuálního procesu, kdy jsem doporučil změnit nastavení serveru DNS, by toto řešení porazilo účel rychlejší migrace, která pomocí pluginu podporuje.

Naštěstí existuje řešení pomocí hostitelského souboru v počítači. Je možné lokálně mapovat názvy domén na konkrétní adresy IP, což vám umožní přístup k souborům na novém serveru prostřednictvím staré domény.

(Pokud používáte novou doménu, můžete tuto sekci přeskočit úplně.)

Pokud ji nemáte, získejte od svého poskytovatele služeb IP adresu vašeho nového serveru.

Způsob otevření souboru hostitele závisí na platformě operačního systému, takže zde jsou některé možnosti:

 • Okna – V nabídce na hlavním panelu vyhledejte výraz „Poznámkový blok“. Vyžaduje zvýšená oprávnění, takže klepněte pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Spustit jako správce. Pomocí editoru otevřete hostitele c: \ windows \ system32 \ drivers \ etc \. Vyhledejte soubor „Všechny soubory“.
 • Operační Systém Mac – Použijte terminálovou aplikaci a zadejte příkaz sudo nano / etc / hosts, poté budete vyzváni k zadání hesla správce.
 • Linux – Stejná metoda jako u Mac OS.

Po získání přístupu k souboru zadejte IP adresu nového hostitele a název domény vašich stránek, aby vypadal takto:

Nahraďte zástupný symbol yoursite.com skutečnou doménou a 192.165.1.10 skutečnou IP adresou vašeho nového hostitele.

Poznámka: mezera oddělující IP adresu a název domény v zobrazeném příkladu je místo na kartě.

Varování: Po dokončení procesu migrace nezapomeňte změnit hostitelský soubor zpět na původní obsah.

6. Spusťte proces migrace

Připoutejte si bedra, protože je čas začít migraci vážně. Ve svém prohlížeči přejděte na adresu http://yoursite.com/installer.php (nahraďte skutečnou doménu.) Celkově byste měli vidět, jaké částky na této obrazovce:

Duplikátor

Zajistěte, aby byly provedeny všechny ověřovací kontroly, zejména kontroly a ověření. Klepnutím na tlačítko Další zahájíte proces nasazení.

Po dokončení extrakce souboru se dostanete k dalšímu kroku s požadavkem na identifikaci databáze a přístupové údaje.

Zadejte požadované informace o databázi a kliknutím na tlačítko Testovat databázi se ujistěte, že je vše v pořádku. Pokud je to v pořádku, začněte importovat databázi kliknutím na tlačítko Další.

Následující krok poskytne příležitost nahradit původní adresu URL novou.

Po dokončení klikněte na tlačítko Další, aby plugin umožnil proces dokončit a podívejte se na něco podobného tomuto:

Na obrazovce se zobrazuje, zda všechno šlo dobře, a poskytuje příležitost dokončit instalaci poskytnutím odkazu pro přihlášení na váš web.

Postupujte podle pokynů, zejména těch, které se týkají odebrání VŠECH instalačních souborů.

7. Nakonec aktualizujte DNS Nameserver

Tento krok jsme již podrobně probrali, takže byste se měli vrátit zpět k této části. Stačí získat adresy jmenného serveru od nového hostitele a poté je připojit k vaší doméně. Před provedením jakékoli změny na vašem webu počkejte, až se změna projeví.

Gratulujeme, jsou v pořádku – právě jste se dozvěděli, jak přepnout webové hostitele pro váš web WordPress. Skvělý!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author