Jak migrovat WordPress.com na WordPress.org

jak migrovat wordpress.com na wordpress.orgZatímco WordPress.com je jednou z nejlepších platforem pro začátečníky, kteří začínají blogovat a vytvářet si vlastní online prostor, přichází také s několika omezeními. WordPress.com vám umožňuje vytvořit účet zdarma, ale druhou stranou této cenové dostupnosti je, že jste mnohem více omezeni, pokud jde o přizpůsobení a kontrolu nad svým webem, ve srovnání s WordPress.org..

Například weby WordPress.com mají omezené možnosti zpeněžení jejich obsahu, nemůžete instalovat různé plug-iny pro optimalizaci SEO, elektronický obchod a další a ke svému provozu nemůžete použít reklamy třetích stran. Navíc máte mnohem menší kontrolu nad prostředky serveru a zabezpečením poskytovaným na svůj web pomocí blogu WordPress.com.

Blogy WordPress.org jsou mnohem výkonnější, a to jak z hlediska prostoru na serveru, tak z hlediska možností přizpůsobení. Je to proto, že weby WordPress.org nebo provozované s hostingovým účtem WordPress (tj. Zaregistrujete se pro svůj web specializovaný hosting) a přicházejí se skutečným názvem domény. Jinými slovy, jedná se spíše o zabezpečení internetové nemovitosti než o pronájem levného.

V této příručce se podíváme na migraci z WordPress.com na WordPress.org a podrobně vysvětlíme jednotlivé kroky. Začněme.

Přepněte z WordPress.com na WordPress.org

Přepínání z WordPress.com WordPress.org není nijak složité ani složité, zejména proto, že samotná platforma WordPress vám nabízí většinu nebo všechny nástroje, které potřebujete k dokončení procesu. Je však třeba provést několik kroků samostatně, bez pomoci platformy WordPress, jako je zabezpečení webhostingových služeb a rozhodování o doméně..

Pojďme se ponořit hluboko do WordPress.com a WordPress.org a prozkoumejme, jak se od sebe liší.

Co může WordPress.com nabídnout

Přestože sdílejí stejné jméno, WordPress.com není tak populární ani efektivní jako WordPress.org. WordPress.com však stále vytvořil jeden ze spoluzakladatelů WordPressu: Matt Mullenweg. To jen zvyšuje zmatek pro začátečníky a způsobuje, že mnoho lidí věří, že WordPress.com nabízí rozsah celkových funkcí a použitelnosti značky.

WordPress.com je rozdělen do 5 plánů, od bezplatných po VIP. Tyto plány mají různá cenová rozmezí, přičemž každé cenové rozmezí odpovídá jinému předplatnému a dalším funkcím nebo možnostem přizpůsobení. Náklady na předplatné se pohybují mezi osobním plánem mezi $ 48 ročně až do výše 5000 $ nebo více za měsíc pro VIP díky specializované technologii cloudového hostingu, která jde do plánu.

Většina uživatelů však začíná nebo se drží bezplatného plánu WordPress.com. Nejen, že je to neuvěřitelně snadné nastavení, ale také vám umožní experimentovat, aniž byste riskovali svou peněženku. I bez předplatného vám WordPress.com poskytuje 3 GB úložného prostoru a automatické aktualizace a zálohy na platformu a váš web. Zálohy jsou skvělou funkcí, protože vám brání v tom, abyste museli v případě havárie znovu stavět své stránky..

Jak již bylo řečeno, WordPress.com má závažná omezení, díky nimž je WordPress.org atraktivnější možností pro vážné majitele internetových obchodů nebo blogery..

Plán zdarma zahrnuje reklamy

Pro začátečníky, všechny bezplatné webové stránky WordPress.com zahrnují reklamy. Z těchto reklam nevyděláváte žádné peníze, protože návštěvníci nemají na výběr ne abychom je viděli. U tematických blogů nebo obsahu přizpůsobeného konkrétní základně návštěvníků to může vaše čtenáře vypnout, zejména reklamy se střetávají s vaším obsahem. Pokud se chcete těchto obecných reklam zbavit, musíte upgradovat na placený tarif.

Kromě toho nemůžete prodávat žádné své vlastní reklamy, což znamená, že vaše možnosti zpeněžení jsou omezené. Je pravda, že pokud máte na prvním místě web s vysokým provozem, pravděpodobně budete chtít provést upgrade předem, ale stále je to pozoruhodná nevýhoda.

Jak bylo již dříve zmíněno, také nemůžete nahrát žádné doplňky. Doplňky jsou v podstatě doplňky, které pracují s platformou WordPress a přidávají užitečné funkce nebo funkce zabezpečení. Uživatelé programu WordPress.com Free plán získávají několik funkcí „Jetpack“ zahrnutých do ovládacích prvků svých webových stránek, i když tyto jsou ve srovnání s placenými možnostmi omezené.

WordPress.com Webové stránky zdarma jsou také extrémně omezené, pokud jde o téma a vzhled. Mnoho uživatelů WordPress.com se dívá na množství témat dostupných na platformě WordPress, pouze aby si uvědomili, že jsou uzamčeni mimo většinu z nich, pokud neplatí za první úroveň předplatného.

A konečně uživatelé WordPress.com pro bezplatný plán nemají žádné nástroje Google Analytics ani možnost sledování statistik. Celkově vzato, možnost WordPress.com Free je opravdu dobrá pouze jako platforma pro začátečníky; s dostupnými nástroji nemůžete dělat nic jiného.

Co nabízí WordPress.org

logo wordpress.comWordPress.org je platforma, kterou používají majitelé online firem ve seriózních bloggerech po celém světě. Je také přichází s plánem zdarma, i když musíte zaplatit za doménové jméno a webhosting (první z nich je často součástí druhého). WordPress.org jako platforma je také open-source, takže je důvěryhodná u většiny online komunit.

Hlavním lákadlem WordPress.org je plnou kontrolu nad tím, že vám dává přes vaše webové stránky. Je to jedna z nejjednodušších použití webových stránek, jaké kdy byly vytvořeny, což je součástí toho, co na tuto platformu přitahuje tolik lidí. Umožňuje vám využít šíření témat WordPress v nástrojích pro přizpůsobení, abyste mohli skutečně vytvořit jedinečný web pro své návštěvníky nebo online podnikání..

Skvělé možnosti přizpůsobení

Na svůj web můžete také přidat doplňky nebo aplikace WordPress. Umožňují vám zřídit obchody s elektronickým obchodem, lepší zabezpečení pro vaše návštěvníky, mediální nástroje nebo stránky se zobrazením fotografií a mnoho dalšího. Pokud si chcete zachovat integritu a historii svého webu, než si spoléhat na automatické zálohování, které možnosti WordPress.com poskytují zdarma, budete si muset stáhnout záložní pluginy WordPress..

V podstatě můžete vytvořte jakýkoli web, který si dokážete představit pomocí platformy WordPress.org díky možnostem přizpůsobení.

Dává vám mnohem větší kontrolu

Ale další velkou atrakcí pro WordPress.org jsou jeho možnosti a možnosti zpeněžení. Pokud chcete vydělat peníze z online podnikání nebo z webu, musíte v podstatě získat web WordPress.org. Můžete nejen provozovat své vlastní reklamy, aniž byste museli sdílet příjmy s WordPress, ale získáte také kontrolu nad údaji a nástroji pro sledování Google Analytics které webové stránky WordPress.com nechvalně vylučují.

To vám umožní přizpůsobit marketingové kampaně, zjistit, které reklamy jsou s vaší uživatelskou základnou nejúspěšnější, a určit, který obsah nejlépe řídí provoz, a následně zvyšovat vaše zisky.

Webové stránky WordPress.org vám umožňují vytvářet možnosti členství a prodávat je pro obsah, určité typy médií a mnoho dalšího. Vytváření online obchodu je díky těmto nástrojům více než možné a vše je možné dosáhnout jedinou osobou, která má dostatek informací a tvůrčího porozumění..

Jedinou skutečnou nevýhodou jsou ty, které přicházejí s úplnou kontrolou. Například, jste zodpovědní za aktualizaci svého webu, obecně i z bezpečnostních důvodů. Kromě toho budete muset zaplatit za hosting serverů, který bude dražší, protože váš provoz bude stoupat a vaše serverové zdroje se budou odpovídajícím způsobem zvyšovat.

Přesto většina lidí shledává, že webové stránky WordPress.org jsou mnohem lepší než alternativní. Je to nejlepší volba, pokud vážně řešíte vyřezávání a údržbu vlastního online prostoru.

Získání vlastního hostitele

Prvním krokem k migraci webu WordPress.com na WordPress.org je nákup webhostingu WordPress. Najít webhostingovou společnost WordPress je dostatečně snadné: stačí Google stejný dotaz a měli byste mít okamžitě spoustu výsledků. Ale určit nejlepší variantu webového hostování WordPress je trochu složitější.

Co hledat

Pro začátečníky, budete chtít společnost, která má vynikající škálovatelnost, pokud jde o prostředky serveru. Tyto zdroje jsou věci jako úložiště (měřeno v gigabajtech) a šířka pásma, která obvykle přichází jako „neomezená“ (i když realisticky omezená, pokud váš web náhle roste). Škálovatelnost je důležitá, protože vám umožní zvládnout více měsíčních návštěvníků a plně těžit z náhlých nárůstů provozu, aniž byste museli spěchat a upgradovat své předplatné hostování ve spěchu.

wordpress securityDále zkuste najít webhosting WordPress společnost, která nabízí dobré zabezpečení. Bezpečnost vašich webových stránek WordPress.org je ve skutečnosti kritická, zejména v době GDRP a dalších internetových předpisů. Jednoduše řečeno, návštěvníci webových stránek chtějí vědět, že jejich data jsou bezpečná.

To může zahrnovat certifikaci SSL, která stanoví základní úroveň zabezpečení vašeho webu a poskytne návštěvníkům klid. Je to nezbytné, pokud chcete provozovat internetový obchod jakéhokoli druhu. Certifikace SSL obvykle stojí měsíční poplatek, ale některé webhostingové služby WordPress zahrnují certifikaci SSL jako bonus. Podívejte se na tyto, pokud chcete maximální hodnotu za peníze.

Některé webhostingové společnosti WordPress také zahrnují zálohy jako jednu ze svých funkcí. To jsou vynikající další výhody. Ochranné systémy DDoS a další antivirová opatření jsou také skvělé věci, na které si musíte dát pozor.

Po zabezpečení prozkoumejte, co webhostingová společnost WordPress nabízí z hlediska zákaznických služeb. Dobrá hostingová společnost by měla mít několik způsobů, jak oslovit své týmy zákaznických služeb, včetně podpory telefonického nebo webového chatu.

Typ hostování

Nakonec zvažte typ webového hostingu, který společnost nabízí. Převážná většina nabídek předplatného bude sdílený webhosting, což znamená, že sdílíte webhostingový prostor ze sbírky serverů s dalšími „nájemci“. To obvykle funguje dobře pro malé a střední webové stránky.

wordpress hostingAle možná budete chtít webhostingovou společnost, která nabízí specializovaný špičkový hosting WordPress. To znamená, že získáte plný serverový prostor pro sebe a nikdy nebudete muset sdílet serverové prostředky s nikým jiným. Tyto možnosti hostování jsou samozřejmě ve srovnání se sdílenými předplatnými o něco dražší, ale pokud se očekává, že vaše webové stránky budou exponenciálně růst, mohou se vyplatit..

Nebo byste to mohli vyšetřit Cloudový hosting WordPress. Toto je novější než ostatní dvě možnosti a umožňuje vám ukládat data serveru v cloudu. Kvalitní cloudové úložiště rychle roste v popularitě díky zvýšené rychlosti, lepší bezpečnosti a snadnému použití. Tyto plány mohou být středně vysoké nebo drahé v závislosti na poskytovateli.

Když už mluvíme o tom, nezapomeňte zvážit cenu, než dokončíte výběr hostingu. Nezapomeňte sčítat měsíční náklady na své hostingové plány s plánem WordPress.org, se kterým budete chodit, pro svůj celkový měsíční rozpočet výdajů.

Převod registrátora domény

Když nastavíte web WordPress.org, můžete buď převést existující název domény do databáze WordPress.org, nebo můžete začít s novým názvem domény, pokud nejste zvlášť připojeni k tomu, který váš web WordPress.com aktuálně má.

Pokud si vyberete nový název domény, můžete zkusit použít hlavní název svého webu, i když to nemusí fungovat, záleží na tom, jak konvenční je již název. Název domény se nemusí nutně vztahovat na hlavní webovou stránku; stačí si vybrat něco, na co si vzpomenete, a to bude snadné identifikovat.

Chcete-li přenést svou doménu z WordPress.com na jiného hostitele, musíte se nejprve přihlásit k účtu WordPress.com a poté spravovat doménu na kartě Správa domény. Vyberte web, který chcete převést, a mělo by vás přejít na stránku se seznamem jeho informací a různých možností.

A Tlačítko Transfer Domain by měla být k dispozici, což vás přivede na obrazovku, která vám umožní přejít na jiného registrátora nebo uživatele domény nebo dokonce na jiný web. Je zřejmé, že vyberte převod do jiné možnosti registrátora. Možná budete muset odemknout svou doménu a odstranit veškerou ochranu soukromí. Po zobrazení výzvy s možností Aktualizovat nastavení a Pokračovat.

Tím získáte kód pro přenos e-mailem, který pak můžete poskytnout rozhraní WordPress.com.

Po tom všem přejděte na nový web na WordPress.org a požádejte o doménové jméno.

Migrace stávajících webových stránek

V některých případech a v závislosti na vámi zvolené službě webhostingu bude převod vašeho webu WordPress.com na WordPress.org zdarma. V ostatních případech to může stát malý poplatek; nezapomeňte to zkontrolovat před zahájením procesu přenosu.

Krok první

wordpress admin area

Chcete-li začít, musíte exportovat svá data z WordPress.com. Přihlaste se ke svému účtu WordPress.com a přejděte na hlavní panel a poté klikněte na odkaz pro správu vlevo (nazývá se Správce WP).

Vydejte se Nástroje, pak Vývozní. Měli byste vidět dvě možnosti: bezplatný a řízený převod. Tato možnost je pro naše účely v pořádku, protože máte tohoto průvodce!

Na další obrazovce se zeptáte, jaká data chcete exportovat na svůj nový web; ve většině případů očekáváme, že chcete přenést veškerý svůj obsah, ale můžete také přenést stránky, příspěvky, média a další obsah oddělený zobrazením kategorií na.

jak expoert wordpress.com

Kliknutím na tuto obrazovku stáhnete do svého počítače soubor XML, který obsahuje všechna data, která exportujete na nový web WordPress.org..

Krok dva

Nyní je čas nainstalovat WordPress na váš webhostingový server. To již může být dokončeno v závislosti na předem vybraném plánu hostování WordPress – několik to automaticky udělá jako bonus k jejich předplatnému. V každém případě to trvá jen několik kliknutí.

Krok tři

Poté se můžete přihlásit do administrační oblasti svého webu WordPress jako dříve, ale tentokrát prostřednictvím serveru poskytovatele hostingu. Jít do Nástroje, pak Import a najděte tlačítko označené Nainstalovat nyní pod možností WordPress. Spustí se automatický importní nástroj WordPress; Jediné, co musíte udělat, je kliknout na tlačítko „Spustit dovozce“, jakmile uvidíte, že se objeví.

jak importovat wordpress

Na obrazovce se zobrazí výzva k nahrání souboru XML, který jste stáhli dříve. Nahrajte to odkudkoli, kde jste jej uložili (na ploše si snadno zapamatujete).

Dovozce vám dá možnost přiřadit obsah vašemu aktuálnímu uživatelskému profilu nebo vám umožní vytvořit nový uživatelský profil, jakož i možnost importu starých příloh. Doporučujeme kliknout na toto pole, abyste soubory obrázků přidělili ke správným příspěvkům nebo stránkám.

Krok čtyři

Nyní stačí kliknout na ikonu Předložit a WordPress automaticky migruje váš starý web na novou platformu WordPress.org. Nezapomeňte, že větší webové stránky s větším počtem dat budou plně migrovat déle, zatímco menší webové stránky mohou být provedeny již za pár minut..

Po dokončení importu je stále dobré projít váš web a ujistit se, že všechno vypadá jako předtím. Během migrace mohou být obrázky a další média trochu ošuntělá, takže možná budete muset pokazit věci tady a tam, abyste dostali všechno zpět, jak to bylo.

Přesměrování provozu

Jeden další tip: Pokud jste se svým webem WordPress.com věrně sledovali, může být užitečné platit poplatek 13 $ ročně WordPress za přesměrování starého provozu z webu WordPress.com do nového umístění WordPress.org. To vám může pomoci udržet si své místo ve žebříčku vyhledávání Google a pomoci vám udržet provoz na předešlých úrovních, aniž byste museli budovat nové publikum od nuly nebo pomaleji. Toho lze dosáhnout pomocí internetu Stránka přesměrování stránek WordPress.com, který také zpracovává jakoukoli platbu

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author