Jak bezpečně zálohovat a obnovit WordPress ��️

Průvodce bezplatnými, snadnými a zabezpečenými zálohami pro WordPress.

Ať už je váš web WordPress obchodem, online obchodem nebo blogem, je tu jedna funkce, kterou bude vždy potřebovat: potřeba zálohování!

V době, kdy hackerství, malware a poruchy serverů představují rostoucí riziko, zálohování stránek se stalo spíše nutností než pouhou možností. Bez zvukového záložního pluginu je veškerá těžká práce, kterou vložíte do WordPress, neustále ohrožena ztrátou.

U žádného webu, který stojí za jeho sůl, to prostě není riskantní. Ale naštěstí pro vás existuje spousta efektivních, jednoduchých a bezplatných pluginů WordPress, které zálohují vaše webové stránky a poskytují vám potřebnou ochranu..

Jen za poslední 2 roky došlo k neuvěřitelným 91% serverů neplánovaných výpadků, které vymazaly tisíce webů bez záloh. Podnikové webové stránky byly zasaženy obzvláště tvrdě a ztratily (v průměru) příjmy desítky tisíc dolarů. Když je řešení těchto ztrát zdarma, opravdu si nemůžete dovolit zálohovat! Naštěstí jsme tu, abychom vám ukázali, jak tyto pluginy pracovat pro vás a váš web.

Guard Guard: Přímá ochrana

zálohování wordpress migrate

Pokud chcete zálohovat co nejrychleji a jednoduše, nehledejte nic jiného než bezplatný plugin Backup Guard.

Guard Guard: Přehled

Jako jeden z nejčastěji používaných a nejlépe hodnocených pluginů WordPress je jasné, že tento jednoduchý zálohovací systém funguje. Nalezení zálohovacích a obnovovacích funkcí v stručném a bezplatném balíčku je vzácné. Mezi jeho hlavní rysy patří:

 • Ruční zálohování bez krytky
 • Možnost vlastní zálohy: soubory, databáze nebo obojí
 • Záložní soubory kompatibilní s Dropboxem
 • Rychlé a snadné výplně
 • Možnost zrušit proces zálohování
 • Podpora více stránek WordPress

Pokud to zní jako správný systém pro vás, pak je tu, jak ho získat a jak jej použít.

1. Backup Guard: Instalace

Ochranu zálohy můžete snadno nainstalovat z ovládacího panelu WordPress. Vyhledejte jej na kartě Pluginy a poté stáhněte a nainstalujte. Po dokončení stahování a instalace se ujistěte, že je zapnuto (pomocí tlačítka Aktivovat) a zda je vše spuštěno.

specifikace záložního strážného

2. Backup Guard: Zálohy

Prvním krokem zálohování je zálohování v zásuvném modulu pro zálohování a kliknutí na tlačítko, uhodli jste, tlačítko Záloha. Od této chvíle budete muset pojmenovat zálohu a vybrat buď úplný nebo vlastní typ.

záložní stráž zálohy

Vlastní volba umožňuje vybrat mezi zálohováním souborů nebo databáze, takže vyberte, která z nich vám vyhovuje. Obě jsou naše doporučení, ale pokud je úložný prostor problém, může mít smysl zkusit snížit objem dat.

Zálohy lze také nahrát do cloudu prostřednictvím odkazu Dropbox. Chcete-li to nastavit, jednoduše přejděte na Backup Guard > Cloud a klikněte na tlačítko ON.

Tím se automaticky přesměrujete na web Dropbox, kde budete vyzváni k autorizaci pluginu. Klikněte na Povolit a budete přesměrováni zpět na WordPress s potvrzením připojení.

přístup záložní stráže

Na vzorových stránkách jsme vybrali úplnou zálohu a nazvali ji Testovací záloha, ale naší radou by bylo použít příslušný měsíc a rok pro vaše záložní tituly, což vám umožní snadno sledovat data.

Když je vše nastaveno s požadovanými možnostmi, klikněte na tlačítko Záloha. Po dokončení zálohování jednoduše stáhněte a uložte na požadované místo.

3. Guard Guard: Plánované zálohy

Přestože tato funkce Guard Guard umožňuje snadné zálohování, použití funkce plánování plánování pluginu poskytuje veškerou bezpečnost a mnohem menší úsilí.

Chcete-li naplánovat tyto zálohy, přejděte na Backup Guard > Naplánujte, pak přepněte přepínač ZAP a pojmenujte svůj plán. Dále budete muset vybrat frekvenci zálohování. Existují možnosti mezi hodinovými, denními, týdenními nebo měsíčními, takže si vyberte, co si myslíte, že nejlépe vyhovuje vašim webovým potřebám. Jeho nejlepší pokusit se přizpůsobit frekvenci zálohování a frekvenci odesílání obsahu, ale v tomto příkladu je náš nastaven na týdenní.

Plánované zálohování Guard Guard

Posledním krokem je výběr úplné nebo vlastní zálohy, stejně jako v sekci ruční zálohy. Až to uděláte a budete spokojeni s plánem zálohování, klikněte na Uložit a je hotovo!

4. Backup Guard: Restoration

Není třeba se obávat, pokud z jakéhokoli důvodu potřebujete obnovit, proces je jednoduchý a přímočarý. Na kartě Ochrana zálohy přejděte do části Zálohy. Zobrazí se vám úplný seznam všech uložených záloh, stačí vybrat ten, který chcete obnovit, a kliknout na zelenou ikonu obnovení.

Po dokončení procesu zkontrolujte, zda bylo vše úplně obnoveno, a budete mít svůj web zálohovaný a připravený.

Zálohy se záložní ochranou

Backup Guard… Pro

Backup Guard má také prémiovou verzi: Backup Guard Pro. Existují stříbrné, zlaté a platinové plány členství. Mezi výhody v těchto plánech patří:

 • Výběr záložního souboru s možností vyloučení určitých souborů
 • Sledování e-mailu při plánovaných zálohách
 • Více pokrytí stránek (až 10)
 • Migrovatelná služba webu / domény
 • Více pokrytí služby úložiště
 • Více plánovaných záloh
 • A mnohem víc

Placené plány začínají již od 12,50 USD a zahrnují celý rok podpory a aktualizací. Cena Platinum byla nedávno snížena na polovinu a určitě stojí za to prozkoumat každého, kdo chce na svých webových stránkách WordPress maximální ochranu zálohy..

UpdraftPlus: Nejlepší na trhu

Síla záložní stráže spočívá v její jednoduchosti a přímosti, ale pro někoho, kdo potřebuje více prostoru pro manévrování a schopnost přizpůsobení, se může bezplatný plán cítit trochu restriktivně. Zde přichází UpdraftPlus a jeho větší flexibilita.
updraftplus

UpdraftPlus: Přehled

Při více než 2 milionech aktivních instalací as 5hvězdičkovým hodnocením je Updraft plus pravděpodobně nejoblíbenější bezplatnou dostupnou zálohou WordPress a pravidelně se objevuje na vrcholu většiny srovnávacích recenzí. Stejně jako strážce zálohy nabízí zálohování i obnovu, ale s několika klíčovými funkcemi, které mu poskytují výhodu:

 • Snadno automatizované plány zálohování
 • Více možností úložiště, jako je Dropbox, Cloud atd.
 • Funkce webů lze zálohovat jako samostatné jednotky úložiště
 • Automatizovaný systém plánování, neúspěšné zálohy jsou přeplánovány
 • Výběr zálohy přes konkrétní prvky webu
 • Schopnost řídit, kde jsou ukládány samostatné záložní prvky
 • Rychlé a jednoduché výplně, nízké požadavky na server

1. UpdraftPlus: Instalace

UpdraftPlus lze nalézt na hlavním panelu WordPress, stačí přejít na Pluginy > Přidejte nový a vyhledejte UpdraftPlus a poté klikněte na Instalovat. Když je nainstalován, klikněte na tlačítko Aktivovat, plugin vám poté poskytne krátkou prohlídku jeho nastavení a možností.

hledat aktualizační plugin

2. UpdraftPlus: Zálohování

V části Nastavení aplikace Updateraft najdete nabídku nazvanou Zálohování / obnovení UpdraftPlus. K dispozici je modré tlačítko zálohy, stisknutím tlačítka zahájíte manuální zálohování.

Obnovení zálohy UpdraftPlus

Budete mít možnost obnovit své soubory, databázi nebo obojí; vyberte možnost a poté klikněte na Zálohovat nyní. V tomto příkladu jsme vybrali obojí.

Tím bude váš web zálohován na vzdáleném serveru, bude mu přiděleno datum jeho vytvoření jako jméno, takže později jej snadno najdete.

3. Plánování záloh

Stejně jako služba Backup Guard vám služba UpdraftPlus umožňuje spustit naplánované zálohování. Tuto možnost naleznete na kartě Nastavení v UpdraftPlus, ale budete mít ještě přidanou možnost spuštění samostatných plánů zálohování pro soubory a databáze.

Tato možnost umožňuje přizpůsobit službu zálohování potřebám vašeho webu a to, co je pro vás nejlepší, záleží na faktorech, jako je například frekvence a rychlost aktualizací.

Zálohujte web WordPress pomocí UpdraftPlus

Jakmile je nastaven plán, budete muset vybrat umístění úložiště. Vyberte umístění, soubory, které mají být zahrnuty, a poté stiskněte Uložit. Objeví se vyskakovací okna, která vám umožní připojení autorizovat, a jakmile je hotovo, začne se plánování projevovat.

4. UpdraftPlus: Obnovení.

Obnovení pomocí UpdraftPlus nabízí více možností a možností, jak obnovit. Celková struktura však není příliš komplikovaná, takže se nemusíte cítit skličeni všemi dostupnými možnostmi!

Chcete-li zahájit obnovení zálohy, přejděte zpět na kartu Zálohování / obnovení, kde je seznam všech vašich předchozích záloh. Poté vyberte zálohy, které chcete obnovit.

Klikněte na tlačítko obnovení a budete mít možnost vybrat, co přesně obnovit; flexibilní systém umožňuje obnovit konkrétní aspekty vašeho webu WordPress, jako jsou témata, pluginy nebo soubory atd.

Když jste vybrali, co se má obnovit, klikněte na tlačítko obnovení a nechte proces běžet. Po dokončení obnovy budete moci stáhnout také soubory protokolu. Je moudré to udělat, a pokud by se vyskytly nějaké problémy, tyto soubory usnadní týmu podpory UpdraftPlus mnohem snazší pomoc.

Restoration-Successul-UpdraftPlus

UpdraftPlus … Premium

UpdraftPlus také nabízí ještě komplexnější prémiovou verzi, pro větší stránky s větším objemem a rozmanitostí obsahu, které je třeba řešit, by to mohlo být vhodnější. Mezi další funkce patří:

 • Určené zálohy obsahu
 • Zjednodušená migrace webových stránek
 • Kompatibilita s více místy
 • Zálohy zahrnují obsah neobsahující WordPress
 • Bezplatná podpora od techniků
 • 1 GB úložného prostoru na serveru UpdateraftVault
 • Širší škála použitelnosti úložných platforem, jako je Amazon S3, Rackspace, OneDrive a mnoho dalších
 • Rozšířené možnosti databáze
 • A více

Na 70,00 $ je prémiový plán strmější cena než Backup Guard Pro, ale plugin UpdraftPlus nabízí mnohem více nástrojů pro váš web. A pro mnoho webových stránek budou další funkce jistě stát za dodatečné náklady.

Který plugin je pro zálohování WordPress lepší: Backup Guard nebo UpdraftPlus?

Obě možnosti poskytují klid, bezpečnost a nástroj potřebný ze záložního pluginu. I když každý dělá svou práci dobře, existují důležité rozdíly, které ovlivní to, co je pro vás nejlepší.

Pro jednoduchý, přímý produkt, který potřebuje jen málo vstupů, aby dobře fungoval, je Backup Guard volbou pluginu. Je ideální pro menší weby s pomalejším tempem obsahu, snadné nastavení a nekomplikované procesy vám poslouží dobře.

Na druhou stranu, pokud je váš web obsahově těžší, složitější a potřebuje více specifikovanou údržbu, pak je pro vás UpdraftPlus ideální volbou. Schopnost pluginů nabízet diferencované plánování záloh pro různé funkce webu a zdarma z něj činí nezbytný zdroj pro aktivnější weby.

Ruční zálohování: Pluginy nejsou nutné.

Z různých důvodů můžete mít pocit, že plugin není pro vás nebo váš web, nebo z nějakého důvodu může být plugin pro vás nedostupný. Pokud je tomu tak, pak není důvod zálohovat. Pokud víte, jak ručně zálohovat, budete stále moci zabezpečit svůj web bez nutnosti modulů plug-in, takže je zde uveden postup..

Při ručním zálohování je tento proces dvojí a budete si muset zálohovat soubory databáze i webu. Chcete-li začít, nastavte složku na ploše tak, aby obsahovala zálohu, se dvěma podmnožinami pro soubory databáze a webu. Doporučujeme znovu nazvat složku datumem zálohy, abychom vám ušetřili čas a našli ji později! Cvrlikání

V tomto tutoriálu jsou příklady ze serveru cPanel. Většina serverových systémů však má podobné formáty, a pokud používáte jiný server, pak pravděpodobně nebude velký rozdíl. Hledejte podobná slova a cesty a neměli byste mít problém najít data a soubory, které potřebujete pro zálohu.

Na serveru cPanel najdete databázi v sekci phpMyAdmin a soubory budou v konzole Správce souborů..

Ruční zálohování: Export databáze

Nejprve se musíte přihlásit do administračního rozhraní cPanel (nebo jiného serveru, který používáte). To znamená, že budete pravděpodobně používat databázový systém cPanel MySQL, protože to je standard pro weby WordPress..

Přejděte do systému MySQL a najdete databázi webových stránek, klikněte pravým tlačítkem a stiskněte volbu phpMyAdmin (opět je to standard WordPress). Budete přesměrováni na novou kartu phpMyAdmin, vlevo bude seznam všech webů, které jste propojili s tímto serverem.

Vyberte web, který chcete zálohovat, a zobrazí se rozbalovací nabídka, tabulka, vyberte možnost „exportovat“.

export databáze

Tím se dostanete na konzolu pro export s několika možnostmi, jak postupovat, vyberte metodu exportu: rychlé a možnosti formátování: SQL. Poté stačí kliknout na tlačítko Přejít a stahování bude pokračovat, ujistěte se, že jej přesunete do podsložky Database ve své záložní složce, abyste jej mohli sledovat..

V některých případech stahování nebude automatické a místo toho zobrazí všechny komponenty v online konzoli. Pokud k tomu dojde, stačí jej zkopírovat a vložit do složky IDE a přesunout do složky Zálohování.

Až budete databázi zálohovat, dalším krokem jsou soubory webu.

Ruční zálohování: Export souborů webů

Existují dvě hlavní metody pro export souborů webů, nejčastěji se používá přes cPanel, ale pro některé weby může být vhodnější použít FTP.

Popíšeme obě metody a vy se můžete rozhodnout, co je pro vás nejlepší.

Export souborů webů: metoda cPanel

Chcete-li začít s metodou cPanel, přejděte do řídicího panelu serveru a vyhledejte možnost správce souborů.

Odtud najděte složku public.html a klikněte na ni, což by vám mělo dát možnost komprimovat.

Otevře se karta o tom, jak chcete soubor komprimovat, vyberte možnost archivu ZIP. Poté potvrďte kompresi stisknutím Compress File.

Po dokončení procesu se zobrazí složka s názvem public_html.zip, stáhněte si ji a přesuňte do složky souborů webů, kterou jste vytvořili dříve, a všechny vaše soubory budou zálohovány.!

Nezapomeňte po dokončení odstranit soubor .zip, který zůstal na serveru, jinak ztratíte cenné místo na serveru!

Pokud z jakéhokoli důvodu pro vás tato metoda nefunguje, bude vaším dalším řešením FTP.

Export souborů webů: metoda FTP

Metoda FTP, zkratka pro protokol pro přenos souborů, je o něco složitější, ale nezabývá se příliš zvykat. Pro tuto metodu budete potřebovat klientskou službu. Dobrá volba je FileZilla nebo Cyberduck, kterou lze snadno nainstalovat přímo z jejich webových stránek..

Tyto klientské služby vám umožňují dělat přímo rozhraní mezi živými soubory webových stránek a počítačem, což je základem metody FTP.

Pro tuto demonstraci jsme stáhli FileZilla a vaším prvním krokem bude získání jednoho z klientů.

FTP: připojení k webovému serveru

Prvním krokem, pokud zjistíte své přihlašovací údaje pro FTP, budete potřebovat k otevření připojení FileZilla k serveru.

Podrobnosti najdete v souborech cPanel, stačí vyhledat sekci FTP účty a měly by být k dispozici, pokud tomu tak není, budete muset kontaktovat společnost hostující server.

Pokud máte tyto podrobnosti, otevřete FileZilla. Zobrazí se vám formát ve dvou panelech, vlevo bude představovat váš počítač a vpravo server, ke kterému se připojujete / připojujete..

Chcete-li, aby připojení fungovalo, musíte soubor > stavbyvedoucí. Objeví se nová karta, klikněte na nový web a budete požádáni o zadání názvu serveru, ke kterému se připojujete..

Chcete-li se připojit, nejprve vyberte normální typ přihlášení a poté vyplňte podrobnosti o serveru, jako je hostitel (doména), uživatelské jméno a heslo. Až to uděláte a připojíte se, podrobnosti se uloží, takže se nemusíte starat o jejich uvedení pokaždé, když chcete získat přístup k serveru přes FileZilla..

Až budete připojeni, vyhledejte panel Vzdálený web, který obsahuje všechny soubory a složky webových stránek. V rozbalovací nabídce najdete soubor s názvem public¬_html, tento soubor je úplnou sbírkou všech souborů na webu a co exportujete jako zálohu.

FTP: Export souborů WordPress

Pomocí levého rozhraní (rozhraní připojeného k souborům místního počítače) vyhledejte záložní složku souborů webů, kterou jste vytvořili dříve.

Odtud je to tak jednoduché, jako přetahování složky public_html z pravého rozhraní do souborů webů vlevo. Tím se spustí proces stahování, který se mění v čase v závislosti na rychlosti připojení.

Ruční zálohování je jistě jiný proces než použití pluginu, a přestože se může cítit komplikovanější, je to cenná dovednost. Pokud se z jakéhokoli důvodu stane plugin, který používáte, náhle nepodporovaný, můžete si klidně uvědomit, že existuje záložní řešení vašich záloh.!

Závěr

Zálohování webových stránek WordPress je malá a snadná změna, ale v současném online prostředí se to stalo nezbytností. Podle posledních statistik má téměř 90% webových stránek WordPress patrné zranitelnosti vůči hackerům; a záložní plugin je jedním z jediných způsobů, jak se proti tomu zabezpečit.

Záloha vám poskytne klid, bezpečnost a šanci rychle se odrazit, pokud dojde ke ztrátě. Nikdy nebylo více důvodů k zálohování vašeho webu, a nikdy to nebylo menší překážkou v tom.

Nečekejte tedy, až budete muset říct: „Přál bych si, abych byl zálohován!“, Stáhněte si některý ze zde uvedených pluginů (nebo to udělejte ručně!) A zálohujte si WordPress.

Pokud se také zajímáte, jak na svém webu WordPress přepnout webové hostitele, podívejte se do našeho průvodce.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author