7 nejlepších nástrojů a služeb pro monitorování webových stránek (zdarma a placené)

sledování výkonu webových stránekChcete sledovat výkon vašeho webu?

Možná budete chtít zjistit, zda skutečně získáte 99,99% dostupnosti, jak slíbil váš poskytovatel webhostingu?

Nebo se možná bojíte, že váš web není dostatečně rychlý?

No, vydrž – máme pro tebe řešení. Tam se mohou hodit služby monitorování webových stránek. Pomocí těchto nástrojů můžete zjistit, kde jsou silné a slabé stránky vašeho webu, což vám pomůže vylepšit váš web a zvýšit míru konverze. Úžasné, hm?

Níže se podíváme na některé z nejlepších bezplatných a placených služeb monitorování webových stránek, které můžete ihned začít používat. Vzali jsme si den volna a rozhodli jsme se o všech testech.

Pojďme se dovnitř.

7 Nejlepší služby monitorování webových stránek

1. StatusCake (k dispozici bezplatná verze)

StatusCake rozhraní* StatusCake uživatelské rozhraní

 • Cena: 0 $ / měsíc (včetně 10 monitorů, 5minutových intervalů monitorování)
 • Prémium: 66,66 $ / měsíc ročně (včetně 300 monitorů, 30 sekundových intervalů monitorování)

StatusCake má také „Superior Plan“ pro 20,41 $ / mo a zahrnuje 100 monitorů s 15minutovými intervaly testování. Pokud se zaregistrujete s placenými plány ročně, získáte dva měsíce zdarma (na celý život!).

StatusCake je snadno použitelný monitorovací nástroj a přichází s mnoha skvělými funkcemi, jako jsou:

 • Test rychlosti stránky (bezplatný plán zahrnuje 1 test každých 24 hodin)
 • Globální testovací místa (mají 48 poboček ve 28 zemích)
 • Sledování domén (pouze s placenými plány)
 • Monitorování serveru (pouze s placenými plány)
 • Sledování SSL certifikátů (pouze s placenými plány)

Můžete se zaregistrovat pomocí svého bezplatného plánu (není potřeba žádná kreditní karta) a začít okamžitě testovat provozuschopnost a rychlost vašeho webu.

StatusCake zkontroluje na vašem webu každých 5 minut a upozorní vás, zda došlo k prostojům prostřednictvím e-mailu nebo integrace s aplikací třetích stran, jako je Zapier. StatusCake také pomáhá s analýzou kořenových příčin, takže budete vědět, proč byl problém způsoben. Navíc s jejich bezplatným plánem budete vyzkoušet dobu načítání webové stránky (1 test každých 24 hodin).

Celkově jsou placené plány StatusCake naloženy s více dobroty, ale jejich bezplatná verze určitě stojí za vyzkoušení. A pokud chcete upgradovat svůj plán, jejich placené plány se dodávají se 7denní zkušební verzí.

2. DotCom-Monitor (30denní zkušební verze zdarma)

Ovládací panel DotCom-Monitor* DotCom-Monitor uživatelské rozhraní

 • Náklady: 1,99 $ / měsíc za cíl (min. 10 cílů, 30 monitorovacích míst, 5minutová kontrolní frekvence)
 • Prémie: 19,99 $ / měsíc (10 úkolů, 5minutová kontrolní frekvence)

DotCom-Monitor má čtyři platformy a každá má balíčky s kombinací různých monitorovacích úkolů. Balíčky jsou rozděleny do dvou částí, frekvence monitorování a počet úkolů. Například jejich platforma webových služeb, která přichází s minimálně 10 cíli, včetně 5minutové testovací frekvence, vás bude stát 19,99 $ / mo (prémiový balíček) a 1minutová testovací frekvence s 10 úkoly je 39,98 $ / mo (platinový balíček) ).

Můžete vyzkoušet celou platformu zdarma po dobu 30 dnů a zjistit, jaké funkce a řešení nejlépe vyhovují vašim potřebám. Po 30 dnech jsou všechny plány plně přizpůsobitelné a platíte pouze za to, co používáte.

DotCom-Monitor byl založen v roce 1998 a v současné době využívá své služby více než 25 000 zákazníků. Byla to první společnost, která zavedla jednominutové monitorování.

Služba pro monitorování webových stránek DotCom-Monitor zahrnuje všechny klíčové funkce (transakce, FTP, sledování poštovních serverů, zprávy o dostupnosti, dashboardy v reálném čase atd.), Které jsou nezbytné pro analýzu výkonu webové stránky. Používají reálné prohlížeče z cloudu pro kontrolu výkonu a upozorní vás, pokud jsou nějaké problémy detekovány e-mailem, SMS a telefonem.

Je to snadno použitelný monitorovací nástroj a určitě získáte nejlepší hodnotu za peníze.

3. Montastic (k dispozici bezplatná verze)

Montastická monitorovací služba* Montastické uživatelské rozhraní

 • Cena: 0 $ (včetně 9 monitorů, 30minutových intervalů monitorování)
 • Prémie: 49 $ / měsíc (včetně 500 monitorů, 5minutových intervalů monitorování)

Mezi účtem zdarma a účtem 49 $ / měsíc existuje také řada různých plánů. Můžete si vybrat funkce v závislosti na velikosti a potřebách vaší společnosti.

Montastic je další nástroj oblíbený mezi webmastery hledajícím bezplatné řešení. Ačkoli je to docela základní, je užitečné pro jednotlivce a menší firmy, kteří prostě chtějí být upozorněni, když jejich web klesne. Na rozdíl od jiných poskytovatelů na seznamu Monastic nemá přesně řídicí panel – udržují jej velmi základní a jednoduchý a pouze s upozorněním, když se něco pokazí.

Montastic se na vašem webu ohlásí každých 30 minut, což není nutně skvělé ve srovnání s pětiminutovými intervaly nabízenými jinými bezplatnými službami. Můžete však upgradovat a získat častější intervaly a adresy URL ke sledování.

Společnost Montastic vám pošle e-mail, když váš web klesne a když se vrátí. Na webové stránce se také zobrazí informace o přítomnosti nebo nepřítomnosti klíčových slov. podporuje libovolné číslo portu; a obsahuje widgety pro Mac, Windows a Android.

Přestože Montastic není tak výkonný jako jiné nástroje pro monitorování webových stránek, poskytuje dostatečné množství funkcí, aby se bezplatná služba vyplatila malým webům, které nemusí vyžadovat další možnosti..

Služba sledování pingdomů* Pingdom uživatelské rozhraní

4. Pingdom (14denní zkušební verze zdarma)

 • Cena: 42,12 $ / měsíc (včetně 50 monitorů, 1 minutových intervalů monitorování, veřejné stránky stavu)
 • Prémium: 228,25 $ / měsíc (včetně 250 monitorů, neomezeného měsíce protokolů, 1minutových intervalů monitorování, přístupu pro více uživatelů a veřejné stránky stavu)

Mezi účty Standard a Premium (Professional) existuje ještě jeden plán. Cena pokročilého plánu je 82,45 $ / měsíc a zahrnuje 80 monitorů. Pingdom také nabízí Enterprise plán, který nabízí od 500 000 do 5 milionů zobrazení stránek měsíčně.

Pokud lidé nemají přístup na váš web v určitých bodech po celý den, ztrácíte hodnocení prodeje a vyhledávače. Bohužel nemůžete ručně sledovat provozuschopnost svého webu ve všech hodinách, a tam se hodí nástroje Pingdom.

Přestože Pingdom nabízí některé bezplatné nástroje, například test rychlosti webových stránek, kde opravdu svítí, je ve svých prémiových funkcích. Pingdom vám pomůže analyzovat provozuschopnost a výkonnost vašeho webu testováním webu na serverech po celém světě a upozorněním, pokud se vyskytne problém.

Pingdom také pomáhá vylepšovat uživatelské prostředí tím, že poskytuje zpětnou vazbu od skutečných uživatelů a analyzuje faktory výkonu, jako je rychlost webových stránek. Také vám pomohou určit jakékoli příčiny problémů, které vám pomohou rychle je vyřešit.

Celkově se jedná o výkonný a spolehlivý nástroj pro menší podniky s rozpočtem, ale někteří uživatelé si stěžují, že klade malý důraz na mobilní provoz, má nespolehlivé funkce SMS a postrádá monitorovací servery v Asii a Tichomoří. Používáme také Pingdom ke sledování nejlepších poskytovatelů hostingu.

5. Nová relikvie (14denní zkušební verze zdarma)

Nová stránka nastavení Relic* Nová stránka nastavení Relic

 • Cena: 12,50 $ / měsíc (pro podniky se základními potřebami monitorování)
 • Pojistné: $ 25 / mo (pro podniky s pokročilejšími potřebami monitorování)

Neexistuje žádný limit pro monitory a ceny závisí na počtu hostitelů nebo velikosti prostředí.

New Relic je cloudový software, který uživatelům pomáhá sledovat výkonnost jejich webových stránek a aplikací. Jejich technologie je dodávána v softwaru jako servisní model (SaaS). Společnost je známá především svými schopnostmi sledování výkonu aplikací (APM), ale nabízí také další služby, jako je sledování infrastruktury, prohlížeče a syntetiky, které můžete kombinovat společně s APM..

New Relic podporuje 8 jazyků: Ruby, PHP, Java, Microsoft.NET, Python, Node.js, C SDK a Go. Chcete-li začít sledovat aplikaci v jednom z těchto jazyků, musíte si nainstalovat některého z výše uvedených agentů.

Jejich monitorování APM bude analyzovat výkon vaší aplikace, jako je provozuschopnost a rychlost, a v případě problémů vám pošle chybové zprávy. Nové Relic zahrnuje sledování databází pro metriky, filtrovatelné analýzy chyb a trasování. Přicházejí také s dobou odezvy, propustností (požadavky za minutu v aplikaci) a mírou chyb (procento chyb za stanovené časové období pro vaši aplikaci).

New Relic je rozhodně silný monitorovací nástroj, ale může být obtížné procházet mezi různými službami a tím, jak spolupracují, zejména ve srovnání s jinými monitorovacími společnostmi, jako je StatusCake nebo Montastic. Můžete si však zdarma vyzkoušet a vyzkoušet své služby 14 dní bez závazku.

6. Uptime Robot (dostupná bezplatná verze)

uptime_robot* Uptime Robot uživatelské rozhraní

 • Cena: 0 $ (včetně 50 monitorů, 2 měsíce protokolu, 5minutových intervalů monitorování)
 • Prémium: 129 $ / měsíc (včetně 1 000 monitorů, 24 měsíců protokolů, 1minutových intervalů sledování a 160 kreditů SMS)

Můžete si vybrat prémiový plán, který je dodáván kdekoli mezi 50 až 20 000 monitorů. Každý plán je dodáván s větším počtem SMS. Čím vyšší je počet monitorů, tím vyšší jsou náklady.

Pokud hledáte zcela zdarma řešení, Robot Uptime je dobrým místem pro začátek. Byl spuštěn v roce 2010, když se jeho vývojáři rozhodli vytvořit bezplatný nástroj pro všechny. Slibují, že to bude i nadále zdarma, s cenami přidanými pouze za jakékoli prémiové funkce, které se v budoucnu vyvinou.

Tento nástroj se na vašich stránkách ohlásí každých pět minut a upozorní vás, pokud dojde k nějakým prostojům. Ačkoli to funguje dobře, postrádá větší operace, které uvidíte s prémiovými možnostmi. Například, Uptime Robot má hlavní monitorování v Dallasu v USA, s několika dalšími roztroušenými po celém světě, ale prvotřídní monitorovací nástroje mají obvykle 40-50 umístění serveru pro monitorování a ověření prostojů vašeho webu.

Když se zaregistrujete k bezplatnému účtu, získáte také dva měsíce protokolů, abyste mohli sledovat, jak se váš web v průběhu času měnil. Můžete také zdarma sledovat až 50 webových stránek.

Uptime Robot je dobrý nástroj, který máte k dispozici zdarma, i když někteří uživatelé si stěžují na omezené funkce, jako je například manuální testování výstrah. Rovněž nebudete mít přehled o rychlosti stránky, jako u některých placených nástrojů pro sledování webových stránek.

7. Monitida (15denní zkušební verze zdarma)

Uživatelské rozhraní Monitis.com* Uživatelské rozhraní Monitis.com

 • Cena: 1,20 $ (včetně 1 monitoru, 24 hodin protokolu, 1minutových intervalů monitorování)
 • Prémium: 120 $ / měsíc (včetně 100 monitorů, 3 monitorovacích míst, 1minutových intervalů monitorování)

Pokud se zaregistrujete s jejich ročním plánem, získáte 20% slevu.

Můžete si přizpůsobit svůj vlastní plán výběrem z níže uvedených funkcí. Plány se proto mohou pohybovat od centů až po stovky $$$ za měsíc. To záleží na vašich potřebách, čeho chcete dosáhnout a na vašich znalostech a dovednostech.

Monitis.com je all-in-one IT řešení založené na cloudu, který se na vašem webu odhlásí každých pět minut. Může se pochlubit nejlepším uživatelským zážitkem pro vaše návštěvníky a nabízí celou řadu nástrojů pro monitorování webových stránek, které jsou k dispozici na jednom panelu. Tento nástroj je vybaven funkcemi, které usnadňují předvídat problémy dříve, než k nim dojde, a snadno je vyřešit, pokud ano. S ním můžete sledovat:

 • Uptime webu: Sledujte provozuschopnost, dobu odezvy a výkon z různých míst po celém světě.
 • Stav serveru: Zjistit úzká místa dříve, než k nim dojde.
 • Výkon sítě: Monitorujte sítě s více pracovišti a dostávejte oznámení o jakýchkoli poruchách.
 • Vlastní metriky: Přizpůsobte si své jedinečné potřeby monitorování.

Monitis.com inzeruje, že pomocí této služby můžete vylepšit provozuschopnost, odstranit potíže, optimalizovat uživatelské prostředí a rozšířit klientskou základnu. Navíc je k dispozici v angličtině, portugalštině, španělštině a němčině.

Celkově je to skvělý nástroj plný četných funkcí.

Co je to Verdikt? Který z nich bychom měli vybrat?

Ve skutečnosti neexistuje způsob, jak říci, která služba monitorování webových stránek je lepší než ostatní, protože vše záleží na tom, jaké jsou vaše cíle s vaším webem.

Z našich zkušeností by nejlepší volbou byly pravděpodobně StatusCake a Uptime Robot. Mají dostatečnou flexibilitu / funkce a mohou vaše stránky sledovat v 5minutových intervalech. Pokud tedy jen zkoušíte vodu a nejste si jisti, zda ji opravdu potřebujete, jděte do toho a vyzkoušejte je.

Nejvíc rána za babku, kterou pravděpodobně získáte od DotCom-Monitoru, ale milujeme uživatelské rozhraní Pingdom více, takže je to zcela na vás.

Jedna věc je jistá – prémiové nástroje pro monitorování webových stránek nabídnou více funkcí a spolehlivých údajů, které vám pomohou vylepšit váš web. Pokud máte na monitorování webových stránek vážné problémy, vytvořte rozpočet, abyste mohli tyto nástroje využít.

Neříkáme však, že bezplatné nástroje jsou špatné. Ve skutečnosti jsou skvělé, pokud nepotřebujete všechny zvonky a píšťalky. Můžete začít s jedním z uvedených bezplatných nástrojů, a pokud máte pocit, že se potřebujete podívat na „větší obrázek“, zvažte prémiový plán pro sledování výkonu webu.

Už jste použili některý z výše uvedených nástrojů? Dejte nám vědět zanecháním komentáře ��

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author