15 způsobů, jak zrychlit váš web

Jednou z nejhorších věcí, které se mohou na vašem webu stát, je ztratit zákazníky kvůli problémům, kterým lze zcela zabránit. Statistiky ze studie Google Page Load Time 2017 ukazují, že jedna sekunda může výrazně změnit váš počet návštěv a spokojenost zákazníků.

Za pouhou vteřinu:

 • Zobrazení vaší stránky se může snížit o 11 procent ��
 • Úroveň spokojenosti zákazníků by mohla klesnout o 16 procent ��
 • Mohlo by dojít k 7 procentnímu snížení konverzních poměrů ��

V průběhu roku by toto jednosekundové zpoždění mohlo mít za následek pokles příjmů o 2,5 milionu USD pro podniky, které běžně průměrují denní tržby v průměru 100 000 USD.

Ve zkratce, latence je nepřítelem výkonu webových stránek a spokojenosti uživatelů. Padesát tři procenta spotřebitelů uvádí, že opustí web, který trval déle než tři sekundy.

Co je latence a proč je to důležité?

K rychlosti doručení dat přispívají tři komponenty: šířka pásma, latence a propustnost. Ve spojení s optimalizovaným obsahem a kódováním tyto prvky jdou ruku v ruce. Problémy s jedním ovlivní ostatní.

obrázek ukazující latenci a rychlost sítěŠířka pásma je potrubí, přes které vaše data putují. Úzká šířka pásma snižuje množství informací, které v daném okamžiku putují přes toto potrubí. To vede k problémům s latencí a ovlivňuje propustnost.

webová stránka latence je definován jako čas, který informace potřebují k provedení okružní cesty z prohlížeče na server a zpět k uživateli. Propustnost je množství dat, která prochází serverem v nastaveném časovém období.

Je to optimální rovnováha latence (nízká) a šířka pásma (vysoká), která vede k efektivnímu doručování a lepší propustnosti. Pokud je tento zůstatek nepříznivý, časy načítání webové stránky se zpomalí a doručení dat se zpoždí.

Co přispívá k vysoké míře latence?

 • Propagace. Toto je doba potřebná k tomu, aby datové pakety cestovaly z jednoho zdroje do druhého.
 • Přenosové médium. Od dnů vytáčení jsme prošli dlouhou cestu, ale přenosové médium stále ovlivňuje latenci. I takové technologické pokroky, jako je optická vlákna a WAN, mají fyzická omezení, která ovlivňují rychlost doručení obsahu.
 • Směrovače. Co dokážeme udělat kliknutím myši nebo zadáním adresy URL, uvede do pohybu řetězec událostí, který nám umožňuje přístup na internet. Pro oči průměrného uživatele je požadován a ctěn rychlostí světla. Závisí to však na schopnosti našeho routeru správně analyzovat záhlaví paketů a další informace.

Čím více je síť distribuována, tím více musí paket přeskočit ze směrovače na směrovač. To přispívá k vysoké latenci.

 • Úložný prostor. Zpoždění nastává pokaždé, když je paket dat úspěšný nebo uložen. Proces, pokud je dále komplikován počtem přepínačů a mostů, které se vyskytly mezi počátečním požadavkem prohlížeče a doručením. Viz související – nejlepší cloudové úložiště
 • Formátování Jak konfigurujete soubory a spravujete databáze WordPress, bude to mít vliv na způsob čtení a zpracování pokynů a kódu. Čistý, štíhlý a elegantní kód vede k efektivitě a rychlosti.
 • Typy a velikosti souborů. Je rozumné, že menší soubory a jednodušší formátování budou procházet sítí rychleji a efektivněji. Webové stránky, které jsou těžké na grafiku a další multimediální obsah, se zdají být přeplněnější a ovlivňuje to, jak rychle se stránky mohou plně načíst. Proto je důležité komprimovat soubory na vašem webu.

Výhody optimalizace vašeho webu

Ať už se rozhodnete použít vysoce kvalitní webový tvůrce, najmout web designéra, nebo si vytvořit svou webovou stránku sami, s ohledem na bezpečnost a rychlost podle návrhu zlepší vzhled a dodání vašeho obsahu. To pomáhá s SEO optimalizace a poskytuje lepší uživatelské zkušenosti (UX).

Studie ukazují, že úplné načtení průměrné vstupní stránky může mobilním webům trvat až 22 sekund. Představte si hranu, kterou budete mít nad konkurencí, pokud můžete holit dobu načítání na sedm sekund nebo méně.

15 způsobů, jak můžete dnes zvýšit rychlost vašeho webu

Dnešní servery jsou schopny doručit časy načítání, které se měří v milisekundách, nikoli v sekundách. Kromě ovládání technologie, která dodává váš webový obsah návštěvníkům, můžete implementovat řadu změn a vylepšení, abyste zajistili konzistentní, rychlé načítání stránky a uspokojivější celkový UX..

Zde je 15 způsobů, jak můžete zvýšit rychlost svých webových stránek, a nebudou nijak snižovat kvalitu obsahu ani estetiku stránek..

1. Povolte kompresi souborů

Komprese souborů není nic nového. Všichni jsme narazili na soubory, které byly příliš velké na to, aby se daly stáhnout, k nimž budeme mít přístup po komprimaci. Stejný nápad může pomoci rychleji načíst vaše webové stránky pomocí komprese Gzip.

Chcete-li to provést, nainstalujte si kompresní plugin pro váš systém správy obsahu nebo ručně pomocí souboru .htaccess. Toto bude fungovat pro CSS, JS, XML a HTML přidáním následujícího kódu:

AddOutputFilterByType DEFLATE text / plain
AddOutputFilterByType DEFLATE text / html
AddOutputFilterByType DEFLATE text / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE text / css
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / xhtml + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / rss + xml
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / javascript
AddOutputFilterByType DEFLATE aplikace / x-javascript

2. Odstraňte nepotřebné doplňky a rozšíření

Při prvním vytváření webu je lákavé nainstalovat a vyzkoušet řadu pluginů. Některé z nich jsou skvělé, ale mnoho dalších nakonec shromažďuje prach v našich adresářích. Je pravidlem okamžitě odinstalovat všechny staré, nepotřebné nebo nepodporované doplňky a doplňky nebo rozšíření. Jejich deaktivace se může zdát jako jednodušší možnost, ale to může způsobit bezpečnostní problémy a vystavit vás riziku narušení a zneužití.

Pokud jde o zabezpečení webových stránek se zaměřením na instalaci pouze těch nejlepších pluginů WordPress a odstranění zbytečných je také nesmírně důležité.

3. Optimalizujte HTTP

Existují dva způsoby, jak můžete zlepšit dobu načítání stránky pomocí optimalizace HTML. Prvním je minimalizovat vaše požadavky HTTP. Můžete toho dosáhnout několika způsoby:

 • Pokud je to možné, použijte místo obrázků CSS
 • Kombinujte soubory CSS, JS a HTML, abyste se vyhnuli nadýmání a redundanci
 • Navrhněte čisté a jednoduché stránky s méně prvky
 • Povolit ukládání do mezipaměti
 • Snižte počet přesměrování vymazáním starých stránek a nefunkčních odkazů

Druhý způsob, jak optimalizovat HTML, je povolit Keep-Alive. Každý požadavek na soubor obvykle zahajuje samostatnou akci. Povolením HTML Keep-Alive vytvoříte jedno otevřené připojení, které zůstane tak dlouho, dokud nebudou splněny všechny požadavky prohlížeče. Jednoduše zkopírujte tento bit kódu do vašeho souboru .htaccess, obklopeného příslušnými otevíracími a zavíracími značkami:

IfModule mod_headers.c
Sada záhlaví Připojení udržujte naživu
IfModule

4. Nainstalujte síť pro doručování obsahu (CDN)

Sítě pro doručování obsahu (CDN) zkrátit dobu načítání stránky stejným způsobem jako servery. Tyto sítě jsou rozloženy do různých míst na světě a umožňují někomu v dané geolokaci přistupovat k vašemu webu blíže k domovu.

Mnoho hostingových služeb zahrnuje CDN jako součást jejich služeb, proto se před přihlášením s kýmkoli zkontrolujte dostupnost. Viz související – nejlepší kanadské CDN

5. Povolte ukládání do mezipaměti

Ukládání do mezipaměti ponechá kopii webové stránky v prohlížeči uživatele, dokud se stránka neobnoví a neaktualizuje obsah. To znamená méně požadavků HTTP a načtení stránek. Pokud povolíte ukládání do mezipaměti, můžete zkrátit dobu načítání stránky o 1,5 sekundy. V době, kdy se počítá každá sekunda, to znamená obrovský rozdíl.

Ukládání do mezipaměti ve WP lze povolit pomocí pluginu Rocket nebo prostřednictvím jednoho z bezplatných pluginů, jako je WP3 Total Cache nebo Super Cache. Ti, kteří používají HTML, mohou povolit ukládání do mezipaměti pomocí Etags, Expire nebo jiných metod. Uživatelé Drupalu mohou provádět povolení mezipaměti podle těchto pokynů.

6. Minifikujte kód JS a CSS

Doby načítání stránky můžete zlepšit snížením množství kódování potřebného k provedení akce. Začněte vytvořením samostatného souboru pro JS a CSS a poté snižujte mezeru, odstraňte nepotřebné komentáře a kombinujte soubory nebo příkazové řádky, kdykoli je to možné. Pokud si nejste jisti, jak co nejlépe minimalizovat kód bez vytváření dalších problémů, jsou k dispozici nástroje pro minimalizaci, které identifikují a opraví nafouklé kódování..

7. Zaměstnejte asynchronní načítání souborů JS a CSS

Jakmile bude váš kód štíhlý a účinný, můžete asynchronním načtením vyladit, jak se soubory načítají na vaši stránku. Tím se změní efektivita načítání obsahu na vaši stránku.

Jak vidíte, většina prohlížečů zpracovává žádosti tím, že načítá stránky v pořádku, jeden po druhém. Toto je známé jako synchronní načítání stránky. Pokaždé, když prohlížeč narazí na stránku, která je synchronní, zastaví všechny ostatní aktivity, dokud se aktuální stránka plně nenačte. Díky asynchronnímu načítání dokáže váš prohlížeč zpracovat některé požadavky současně, což znamená celkově kratší doby načítání webových stránek.

Většina systémů pro správu obsahu má mechanismus umožňující asynchronní načítání souborů CSS a JS. Například WordPress má ve svém Rocket pluginu kartu „Static Files“, která vám umožní tuto funkci povolit zaškrtnutím příslušných políček v části „CSS / JS blokující vykreslování“. Non-WP uživatel to může povolit v JS pomocí atributu async nebo defer. V případě CSS zkuste psát styly pro první obrazovku v hlavě html, abyste umožnili asynchronní načítání první stránky.

Odložené načítání JavaScriptu může vést ke stejným výsledkům a může být povoleno ve stejné části panelu WP Rocket jako předvolby načítání. Pokud provozujete web v HTML, můžete načítání JS odložit tak, že zavoláte do externího souboru těsně před značku těla v kódu, jako je tento:

8. Optimalizace obrazových souborů

Jedním z největších zdrojů a databázových prasat jsou obrázky. Jistě, fotky se přidají k vašemu obsahu, ale příliš mnoho ovlivní také rychlost a odvede provoz. Pokud musíte na svůj web vložit obrázky, vyberte jeden nebo dva, zmenšete jejich velikost a typ souboru na něco účinnějšího, například .jpeg, nebo je vytvořte spíše do koláže než do galerie samostatných obrázků. Můžete je také přesunout na platformu vytvořenou pro obrázky, jako je InstaGram, a jednoduše na tuto platformu odkazovat z vašeho webu..

Totéž platí pro videoobsah, který lze odstranit z kanálu YouTube. Obě tato řešení také pomohou se SEO, protože je můžete optimalizovat samostatně pomocí kombinace alt tagů pro indexování obrázků a video obsahu a SEO na stránce pro celkovou optimalizaci stránky. Jedním z našich oblíbených je Optimizilla.

9. Zakažte hotlinking a omezte sdílení sociálních médií

Když už mluvíme o sociálních médiích a obrázcích, bylo by dobré vypnout horké odkazy na vaší webové stránce a omezit sdílení sociálních médií. Druhý návrh se zdá být v rozporu se vším, co víte o sociálních důkazech, dosahu a angažovanosti, ale najdete rovnováhu, která podpoří vaši přítomnost na sociálních sítích bez ovlivnění výkonu..

To nás vede k problému hotlinks. Horké odkazy jsou trochu techniky, které ostatním lidem umožňují vzít váš obsah a použít jej na svých vlastních webových stránkách nebo na platformě sociálních médií. Také neúmyslně zvyšuje využití zdrojů.

Spíše než odkazování na obrázky nebo obsah na jiném webu nebo umožnění odcizení, stáhněte si je a uložte je na svůj server. Může to vypadat kontraintuitivně, ale propojení s jiným obsahem webových stránek může mít neúmyslný důsledek, že umožní potenciálně nevyhovující výkon webu někomu jinému ovlivnit váš vlastní.

10. Omezte externí skripty

Přidání externích skriptů vi JS kód zvyšuje počet požadavků HTTP, což snižuje rychlost webových stránek. Některé externí skripty jsou nutné, takže je nemusíte úplně eliminovat. Pingdom vám umožňuje otestovat každý externí odkaz a určit, které způsobují problém.

Před přidáním externích odkazů na váš webový obsah se ujistěte, že zdrojová webová stránka je spolehlivá nebo že byste mohli přivést své problémy domů na svou platformu.

11. Najděte a opravte nefunkční odkazy

Jakékoli přerušené odkazy, které končí přesměrováním nebo chybovými zprávami, mohou ovlivnit UX. Tento tip však odkazuje na odkazy obsažené v obrazových souborech, souborech JS nebo CSS. Vyhledejte a otestujte odkazy v záhlaví souborů CSS a ve zdrojové adrese URL JavaScript. Můžete je vyhledat ručně, prozkoumáním protokolů serveru nebo pomocí nástroje pro kontrolu odkazů.

12. Optimalizujte své databáze

Objemné ukládání souborů rozhodně přispívá k pomalému výkonu. Chcete úplný záznam všech akcí z bezpečnostních důvodů, ale pokaždé, když plugin nebo jiná funkce ukládá data, vytvoří se v databázi. Představte si všechny ty pingbacky, spam nebo zbytečné komentáře a hromadné revize po hromadě, a máte dobrou představu o problému.

optimalizace databáze

Chcete-li se tomuto problému vyhnout, provádějte pravidelné zálohy, po nichž následuje očištění, abyste se zbavili nadměrných dat, aniž byste utrpěli neúmyslné následky.

13. Používejte lehká témata

Byli byste ohromeni tím rozdílem, který změnil téma z něčeho neohrabaného a naloženého kódem na lehký rámec. Pokud se váš web zdá pomalý a všechny ostatní prvky jsou v pořádku, zkuste použít novější a lehčí téma. To znamená ponořit se hlouběji do historie výkonu tématu, než jen jít na něco, co vypadá pěkně.

Stejně jako u zásuvných modulů nezapomeňte staré téma odinstalovat.

14. Vyberte dobrý systém správy obsahu

Systémy pro správu obsahu (CMS) jsou rozhodující pro udržení spolehlivé rychlosti a výkonu. Nejoblíbenější zdaleka je WordPress, ale existují i ​​Joomla, Drupal a mnoho dalších. Nabízejí výhodu optimalizace obsahu a dostupnosti doplňků nebo funkcí zvyšujících výkon.

15. Vyberte si svou hostingovou službu s ohledem na výkon

Může být lákavé najít levný hosting, Koneckonců, váš chléb a máslo jsou na vaší platformě, že? Pokud však vaše hostingová platforma není na standardu, nezáleží na optimalizaci všech ostatních součástí, které přispívají k efektivnímu výkonu.

To znamená nejen výběr plánu, který vám umožní zvládnout dopravní špičky a růst, ale také nalezení poskytovatele s technologií pro podporu výkonu. Sdílené hostingové plány jsou v pořádku, pokud právě začínáte a používáte statičtější obsah. Vaše rychlost a dostupnost zdrojů však někdy závisí na dobrých sousedech.

Kdykoli je to možné, rozhodněte se pro kvalitní virtuální privátní síť (VPN) nebo a dedikovaný server. To vám poskytne zdroje, úložiště a dostupnost nezbytné ke snížení prostojů a latence.

Nezapomeňte na testování a průběžné hodnocení

Vědět, co vyladit a kdy závisí na tom, jaké problémy ovlivňují dobu načítání stránky a celkovou rychlost doručení obsahu. Některé hostingové služby mají vestavěné nástroje, které můžete použít k měření výkonu webových stránek. Existuje také řada metod a nástrojů, pomocí kterých můžete měřit čekací dobu a dobu načítání stránky.

Nezáleží na tom, kterou metodu nebo nástroj používáte, ujistěte se, že testujete z různých míst. Je logické, že servery umístěné dále od zdroje budou doručování obsahu trvat déle. Geotestování z několika míst vám pomůže měřit míry latence. Při provádění testu rychlosti to proveďte s aktivovaným i deaktivovaným CDN. To vám pomůže vyhodnotit účinnost vašeho CDN a dalších technologií.

jak funguje cdn

Jedním z nejčastějších a nejúčinnějších nástrojů pro testování rychlosti je Pingdom. Tento bezplatný online nástroj je snadný způsob, jak určit řadu problémů s výkonem a rychlostí webových stránek. Do vyhledávacího pole stačí zadat adresu URL a umístění serveru a kliknout na „Spustit test“. Můžete si také zakoupit prémiové předplatné pro podrobnější testování uptime a typů obsahu z více než 70 umístění serveru.

Toto je příklad testu ping používajícího veřejné DNS společnosti Google:

$ ping 8.8.8.8
PING 8.8.8.8 (8.8.8.8): 56 datových bajtů
64 bytů od 8,8,8,8: icmp_seq = 0 ttl = 56 čas = 54,524 ms
64 bytů od 8,8,8,8: icmp_seq = 1 ttl = 56 čas = 43,423 ms
64 bytů z 8,8,8,8: icmp_seq = 2 ttl = 56 čas = 50,773 ms

Nástroj traceroute sleduje cestu paketů ze serveru na server, měří trasu z prohlížeče k hostiteli a identifikuje případná úzká místa nebo jiné problémy..

Zde je příklad sestavy příkazů traceroute používající stejné Google DNS:

$ traceroute 8.8.8.8
traceroute na 8,8,8,8 (8,8,8,8), max. 64 chmelů, 52 bajtových paketů
1 192,166,1,1 (192,166,1,1) 6,632 ms 9659 ms 10,089 ms
2 10,89,0,1 (10,89,0,1) 29,867 ms 14,293 ms 30,259 ms
3 blk-212-126-117.eastlink.ca (173,212,126,117) 20,677 ms 19,575 ms 20,155 ms
4 ns-hlfx-dr002.ns.eastlink.ca (24.215.102.161) 30,093 ms 29,371 ms 30,796 ms
5 ns-hlfx-br002.ns.eastlink.ca (24.215.102.221) 29,540 ms 29,516 ms 29,989 ms
6 ns-hlfx-br001.ns.eastlink.ca (24.215.102.9) 26.678 ms 29.203 ms 30.787 ms
7 google.eastlink.ca (24.215.101.10) 49,027 ms 49,196 ms 90,601 ms
8 209,85,241,127 (209,85,241,127) 49,999 ms
72,14,239,75 (72,14,239,75) 48,939 ms
72,14,235,169 (72,14,235,166) 46,823 ms
9 google-public-dns-a.google.com (8.8.8.8) 49,465 ms 45,436 ms 43,772 ms

Když už mluvíme o Googlu, mají také bezplatný nástroj k testování webových stránek na problémy s rychlostí a výkonem. Přístup k jejich PageSpeed ​​Insights získáte zde.

Testování není jednorázovou operací. Váš web by měl být monitorován nepřetržitě pomocí automatizace a některých dostupných nástrojů pro testování výkonu a rychlosti. aby výsledky měly jakýkoli význam. To vám pomůže identifikovat jakékoli problémy dříve, než se stanou nákladnými problémy.

Závěrečné myšlenky

S rostoucí hustotou a distribucí sítí je pravděpodobnost latence vyšší. Naším cílem je poskytnout vám informace, které potřebujete ke zlepšení výkonu a rychlosti vašeho webu. Kromě výběru nejlepší služby webhostingu pro vaše potřeby a rozpočet, bude optimalizace vašeho obsahu a způsobu jeho poskytování znamenat dlouhou cestu k odstranění mnoha příčin prostojů a pomalého výkonu..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author