Tatil Sezonu İçin E-Ticaret Mağazasının Trafik Sivri Uçlarıyla Nasıl Başa Çıkılır?

Tatil sezonu çok yakındadır ve çevrimiçi işletmelerin 2020 başlamadan satışlarını artırmaları için altın bir fırsattır. EMarketer’e göre size tarihsel bir bakış açısı kazandırmak için, 2018’deki toplam tatil perakende harcaması% 5,4 oranında artarak 998,32 milyar dolara ulaştı. Statista’ya göre, dünya çapındaki e-ticaret satışları 2021 yılına kadar 4 trilyon doları aşacak.

Bunlar etkileyici rakamlar ve çevrimiçi mağazanızı 2019 tatil sezonunda daha iyi kar elde etmek ve bu pastadan payınızı almanın zamanı geldi. Çevrimiçi girişimcilerin, yılın en büyük alışveriş extravaganzası sırasında çevrimiçi işlerini ölçeklendirmek için odaklanmaları gereken çeşitli yönleri vardır. Bu makalede, bu yaygın zorlukları vurgulayacağım, böylece tatil sezonu resmi olarak başlamadan önce üstesinden gelebilirsiniz.

Tatil Sezonunda E-ticaret Zorlukları

E-ticaret mağazası sahibi, tatil sezonunda hız, depolama ve sunucu kapalı kalma süresi gibi tatil sezonunda dönüşümü azaltan zorluklarla karşılaşır. Bu sorunlar çoğunlukla güvenilmez barındırma nedeniyle oluşur. Daha derine dalalım.

Mağaza Performansı

Ziyaretçilerinizin dikkatini çekmek için 3-5 saniyeniz olduğu bir gerçektir. Mağazanız 5 saniyeden uzun sürerse, büyük olasılıkla kullanıcılar mağazanızı kapatır ve bir daha asla ziyaret etmez. Bir mağaza sahibi olarak web sitesinin sayfa yükleme süresini iyileştirmek için iki seçeneğiniz vardır. Optimize edilmiş görüntüler, küçültülmüş CSS / JavaScript hafif temalardan oluşan daha açık sayfalar oluşturarak başlayın. İkinci olarak, bir İçerik Dağıtım Ağı (CDN) eklentisi sunan bir barındırma çözümü seçin.

CDN, ana sunucuyu istemek yerine web sitesi içeriğini dağıtılmış düğümlerden oluşturarak sayfa yükleme süresini artırmaya yardımcı olur. Sonuç olarak, mağazanız daha hızlı yüklenir ve daha fazla dönüşüm şansınız olabilir.

Sunucu Ölçeklenebilirliği

E-ticaret mağazası sahipleri için ikinci büyük sorun sunucu ölçeklenebilirliğidir. Çoğu e-ticaret barındırma sağlayıcısı, sunucu ölçeklenebilirliği özelliği sağlamaz ve bunun nedeni paylaşılan bir ana bilgisayar veya özel bir sunucu kullanmasıdır. Sunucu ölçeklenebilirliği söz konusu olduğunda, özellikle mağazanızda 1000’ler SKU olduğunda paylaşılan barındırma iyi bir seçim değildir. Bir mağaza sahibi olarak, tatil kampanyasının zirvesi sırasında sunucu yönetimi ile ilgili sorunları karşılayamazsınız. Sunucunuzun boyutunu ölçekleyemediyseniz, kullanıcılarınız “Sunucu Bulunamadı” hata mesajıyla karşılaşacak.

Mağaza-Veri Güvenliği

E-ticaret mağazalarının üçüncü sayısı müşteri ve mağaza veri güvenliği ile ilgilidir. Çevrimiçi mağazalarda müşteri profilleri, kredi kartı bilgileri ve banka hesabı bilgileri gibi hassas veriler bulunur. Çevrimiçi mağazanızdaki tüm verilerin güvenli olduğundan emin olmalısınız. Bu, IP Beyaz Liste ve iki faktörlü kimlik doğrulama (TFA) ile mağaza düzeyinde ve barındırma düzeyinde güvenlik gerektirir. İki Faktörlü Kimlik Doğrulama barındırma hesabınız için ek bir güvenlik katmanıdır ve sunucunuzu yetkisiz erişimden korur. IP Beyaz Liste IP’lerin bir beyaz listesini oluşturmanıza olanak tanıyarak, SSH ve SFTP’ye sınırsız erişimi olan ağlar veya bölgelerle işbirliği yapmayı kolaylaştırır.

Çözüm – Yönetilen Bulut Hosting Şimdi aynı sayfadayız! Yukarıda belirtilen zorluklar çoğunlukla zayıf e-ticaret barındırma nedeniyle oluşur.

Yönetilen bulut barındırma söz konusu olduğunda, birçok çevrimiçi satıcı, e-ticaret web siteleri için hızlı, güvenilir ve sağlam barındırma sunan Cloudways barındırma platformunu tercih ediyor.

SFTP ve SSH aracılığıyla sunucuya güvenli erişim, cron iş yönetimi, isteğe bağlı sunucu yedekleme ve çok daha fazlası gibi günlük sunucu işlemlerinizi yönetmek için kullanıcı dostu bir platform sunar. Tatil sezonunda trafik artışını yönetmek için Cloudways’in diğer özelliklerine bir göz atalım.

Adanmış sunucu

Tatil kampanyası sezonunuz için özel bir sunucu seçmek akıllıca bir seçimdir. Bu, web uygulamanıza bir sunucunun tamamını alacağınız anlamına gelir. CPU zamanı, RAM veya bant genişliği paylaşımı yoktur, yani web siteniz her zaman duyarlı kalır. Paylaşılan sunucunun performansı, trafiğe ve mağazanıza gelen kullanıcıların katılımına bağlıdır. Ancak sanal adanmış sunucuda durum böyle değil.

Cloudways’e özel sunucuyu kullanarak, bant genişliğini diğer uygulamalarla (WordPress, PHP, Magento vb.) Paylaşmak zorunda değilsiniz. Tahsis edilmiş sunucular daha hızlı ve trafik dalgalanmalarını karşılayacak kadar yeteneklidir. Cloudways, beyaz etiketli bir web geliştirme ajansı olan No label Studios’un hızlı sunucu yönetimi almasına ve web sitesi klonlama, sahneleme ortamı, ekip yönetimi gibi özelliklerin keyfini çıkarmasına izin veriyor & yedeklemeler.

Sunucu Ölçeklenebilirliği

Sunucu kaynaklarını ölçeklendirmek, tatil satış sezonunda e-ticaret mağazalarını oluşturabilen veya ayırabilen operasyonel bir gereksinimdir. Cloudways, sunucu kaynaklarını ölçeklendirme işlemini basitleştirdi, böylece mağazanız tatil satış döneminde daha fazla gelir elde etmek için kaldırabildi. Ölçeklendirmeniz gerektiğinde, sunucunuzu daha düşük bir spesifikasyona kopyalayın ve işiniz bitti!

Sunucu Ölçeklenebilirliği

Veri yedekleme & Onarmak

Yedeklemeler, belirsiz saldırılardan sonra önceki verilerinizi almanıza yardımcı olan tek yoldur. Cloudways’in otomatik yedekleme işlemi, bir sunucuyu ve uygulamayı önceden belirlenmiş bir sıklıkta yedeklemenizi sağlar. Ayrıca, isteğe bağlı yedeklemeler de alabilirsiniz. Yedeklemeleri aynı sunucuda depolama seçeneği vardır; burada dosyayı istediğiniz harici depolama birimine kolayca indirebilirsiniz.

Veri yedekleme geri yükleme

Cloudways ThunderStack

Cloudways hosting yığını, sunucunun performansını destekleyen ve optimize eden omurgadır. NGINX, Apache, PHP-FPM’nin güçlü bir kombinasyonudur (PHP 7 tüm sunucular için varsayılan sürümdür). Bunun da ötesinde, uygulama veritabanları da MySQL / MariaDB (şimdi varsayılan DBMS), Magento 1.X depoları için Tam Sayfa Önbellek (FPC) ve Magento 2.X depoları için Vernik Önbellek gibi en son önbellek çözümleri ile yönetilmektedir..

Cloudways Fırtına

Kullandığın Kadar Öde

Cloudways cebinde hafif. Bu, yalnızca kullandığınız kaynaklar için ödeme yapmanız gerektiği anlamına gelir. Sadece en uygun hosting planınızı alın ve ayda 10 $ gibi düşük bir fiyatın tadını çıkarın.

Kullandığın Kadar Öde

7/24 Aktif Destek

Mağazanız çalışır duruma geldikten sonra mağazanızın sunucu yönetimi sorunlarıyla karşılaşma ihtimali olabilir. Bu durumda endişelenmeyin, Cloudways teknik destek ekibi her zaman hizmetinizdedir. Bir Bilet Oluşturun ve gerisini Cloudways teknik destek ekibine bırakın.

Destek

CloudwaysCDN

CloudwaysCDN, web sitelerinin sayfa yükleme süresini azaltmaya yardımcı olan coğrafi olarak dağıtılmış bir sistemdir. Bu, ziyaretçi ile sunucu arasındaki mesafeye bakılmaksızın, sayfa yükleme hızının sabit kaldığı anlamına gelir. Teknik açıdan, CloudwaysCDN mağazanızı çoğaltır ve ziyaretçinin isteğini en yakın düğümden sunar. Daha da önemlisi, çok fazla sunucu kaynağı tasarrufu sağlar ve ziyaretçilerinizin mükemmel sayfa yükleme hızıyla karşılaşmasını sağlar.

CloudWaysCDN

Cloudways’in Neden Daha İyi Bir Çözüm Olduğunu İddia Etme Zamanı

Magento mağazasının (örnek verileri yükleyerek) performansını iki araç kullanarak test ettim. İlk olarak, Pingdom’un yardımıyla, web sitesi performansını test etmek için ücretsiz bir araç. İkincisi, ab – Apache sunucusu kıyaslama aracının CLI komutlarını yürüterek.

Pingdom

Sonuç, Cloudways Magento Hosting ile oldukça muazzam olan performans derecesi, sayfa boyutu ve yükleme süresi gibi çeşitli metriklere dayanmaktadır.

Pingdom

Ab Apache

Apaçi

Özetliyor!

Ezici küresel e-ticaret büyümesiyle, tatil sezonunuz için önceden planladığınızdan emin olun. Cloudways, tüm web hosting zorluklarınıza dikkat ederek e-ticaret mağazanızın büyümesini sağlar. E-ticaret mağazanıza hak ettiği hızı verin, böylece önceki tüm kayıtlarınızı yenebilirsiniz. Mevcut tüm planlara hızlıca göz atın ve en iyi e-ticaret barındırma çözümüne sahip olun. Önemli ipuçlarını kaçırdığımı düşünüyorsanız, aşağıdaki yorum bölümünde bana bildirin..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author