10 En İyi Web Hosting Hizmeti (30+ Hosts Speed ​​& Uptime İncelendi)

en iyi web hosting

Son Güncelleme: Şubat, 2020.

İyi bir web barındırma hizmeti bulmak çok zaman ve para alabilir.

Bugüne kadar 30’dan fazla farklı web barındırma şirketi ile kaydolduk, test ettik ve karşılaştırdık. Bu aynı zamanda performans verilerimiz olduğu anlamına gelir.

Çalışma süresi ve yükleme süresi bir web barındırma (maliyetlerinin yanında) seçerken en önemli faktörlerden ikisidir.

İşte inceleme sürecimiz ayrıntılı olarak:

 1. Hosting hizmeti tarafından sunulan web hosting planı ile kayıt oluyoruz
 2. Boş bir WordPress web sitesi kurduk
 3. Çalışma süresi ve yükleme süresi gibi performanslarını izliyoruz
 4. Özelliklerini, sınırlamalarını, fiyatlandırmasını ve müşteri desteğini kontrol ediyoruz
 5. İncelemeyi yayınlıyoruz (yılda bir kez güncelleniyor)

Tüm hosting incelemelerimiz, her web sunucusunun ortalama hızına (yükleme süresi), çalışma süresine ve maliyete dayanmaktadır. Daha ayrıntılı veriler istiyorsanız, veri sayfamıza veya bu e-tabloya bakın.

Yeni Web Siteleri için En İyi 10 Hosting Hizmeti

Aşağıda, güvenilir ve iyi bir hızda bulduğumuz en iyi 10 web sitesi barındırma sağlayıcısının bir listesi bulunmaktadır. Son 24 ayda hepsi iyi performans gösterdi.

1. Bluehost – Genel olarak En İyi

bluehost incelemesiPlanlar $ 2.75 / ay’dan başlıyor

Bluehost Artıları
+ En iyi çalışma süresi (% 99.99)
+ En yüksek 5 hız (405 ms)
+ WordPress için Tek Tıkla Yükleme
+ Kullanımı kolay, başlangıç ​​dostu
+ Ücretsiz alan adı ve site oluşturucu
+ 7/24 destek (sohbet ve telefon)
Bluehost Eksileri
– Yalnızca daha uzun planlar için indirimler

Bluehost web hosting 2007 yılından beri var ve şimdi 3.000.000’dan fazla web sitesine ev sahipliği yapıyor. Yeni web siteleri için en popüler, düşük maliyetli barındırma seçeneğidir.

Son 24 aylık çalışma süreleri ve hızları çok güçlü oldukları için en yüksek puan alan web hosting şirketimiz. % 99.99 ve 405 ms, sırasıyla.

Onların 3 yıllık tanıtım fiyatı 2,75 $ / ay (7,95 $ yeniler) ve cPanel aracılığıyla ücretsiz alan adı, web sitesi oluşturucu ve WordPress, Joomla ve Drupal için tek tıklamayla kurulum gibi özelliklerle geliyor. Yani yeni başlayanlar için (web sitesi olmayan biri), bu muhtemelen en iyi seçenektir. Ölçülmemiş bant genişliği ve 50 GB depolama alanı temel plana dahildir.

WordPress.org için resmi olarak önerildiğinden, WordPress web siteleri için mükemmel bir seçimdir

Bluehost ayrıca tüm planlarda ücretsiz e-posta hesapları, 7/24 canlı müşteri desteği ve SSL (güvenlik katmanı) sunmaktadır. Kullanımı çok kolay ve muhtemelen hem güvenilir hem de güvenli en iyi giriş seviyesi web barındırma sağlayıcısıdır. Geleneksel paylaşımlı hostinge ek olarak, şirket daha yüksek trafikli web siteleri için özel, VPS ve yönetilen WordPress barındırma planları sunar.

Tüm hosting planları 30 günlük para iade garantisi ile gelir ve anında etkinleştirilir, böylece hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bluehost performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-bluerock-bluehost.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı Bluehost incelemesi

2. HostGator Bulut – En Ucuz Bulut

hostgator bulut incelemesiPlanlar $ 2.74 / ay’dan başlıyor

HostGator Bulut Artıları
+ İlk 5 çalışma süresi (% 99.99)
+ En yüksek 5 hız (399 ms)
+ Ücretsiz web sitesi transferi
+ Bant genişliği ve depolama sınırı yok
+ Birden çok veri merkezi konumu
+ Sınırsız e-posta hesabı
HostGator Bulut Eksileri
Daha yüksek yenileme maliyeti

2002 yılında kurulan HostGator, şu anda 2.000.000 web sitesine ev sahipliği yapan popüler bir paylaşılan ve bulut barındırma sağlayıcısıdır.

Son 24 aylık verilerimize göre, HostGator Bulut’un güçlü bir çalışma süresi var (% 99.99) ve ortalamanın üzerinde hız (399 ms) Bluehost için güçlü bir rakip yapıyor.

HostGator, tüm planlarda sınırsız e-posta hesabı, ölçülmemiş bant genişliği, ölçülmemiş disk alanı ve yerleşik önbellek gibi esnek özellikler sunar. Ayrıca, tüm barındırma planları% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi, ücretsiz SSL sertifikası, kolay WordPress yüklemeleri ve bir yıl boyunca ücretsiz alan adı (12, 24 veya 36 ay boyunca kaydolduğunuzda) ile birlikte gelir.

Özel bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, bunu Gator Web Sitesi Oluşturucu ile yapabilirsiniz. Yeni başlayanlar için kolay, e-ticaret dostu bir site oluşturucu olacak şekilde tasarlanmış bir HostGator’un sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur..

HostGator’un en ucuz planı 2.74 $ / ay (12 aylık bir ödeme planı seçtiğinizde) ile başlar ve 10.95 $ / aylık tutarını yeniler. Paylaşılan bulut barındırma dışında, HostGator WordPress, VPS ve küçük işletmelerden kurumsal web sitelerine kadar tüm boyut organizasyonlarına hizmet veren özel barındırma planları sunar.

Tüm planlar 45 günlük cömert para iade garantisi ile geliyor.

HostGator Bulut performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-owp.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


ayrıntılı HostGator Bulut incelemesi

3. Hostinger – En ucuz fiyat

Hostinger ana sayfasıPlanlar $ 0,99 / ay’dan başlıyor

Hostinger Artıları
+ İlk 2 yükleme süresi (350 ms)
+ Fiyatlandırma ($ 0.99 / mo)
+ ABD, Avrupa’daki veri merkezleri & Asya
+ Ücretsiz SSL sertifikası
+ 7/24 destek sohbeti
Hostinger Eksileri
Ücretsiz alan adı yok
Ucuz planda sınırlı bant genişliği

Son 24 aylık verilerimiz, Hostinger’ın ortalama çalışma süresinin % 99,95, ancak çok hızlı ortalama yükleme süresi 350 ms bulabileceğiniz en ucuz web hosting yapma.

Hostinger (ayrıca Hosting24 sahibi) hizmetin kalitesinden ve performansından çok fazla ödün vermeden son derece uygun fiyatlı hosting planları sunar. Fiyatı ucuz olsa da, Hostinger’in planlarıyla gelen özellikler birçok yeni web sitesi sahibine hitap edecek.

Şirket, farklı özelliklere sahip çeşitli barındırma planları sunuyor ve tüm planlar kolay bir web sitesi oluşturucu, ücretsiz SSL sertifikası,% 99,9 kesintisiz çalışma garantisi ve 7/24/365 desteği ile geliyor.

Hostinger’ın en ucuz planı ayda yalnızca 0,99 ABD dolarından başlar (48 aylık bir ödeme planı seçtiğinizde), yenilemeler aylık 2,15 ABD dolarından başlar. “Tek Web Hosting” planını seçmediğiniz sürece bant genişliği ve veritabanları sınırsızdır. İkincisi ile 10GB disk alanı, 100GB bant genişliği, bir MySQL veritabanı ve bir e-posta hesabı ile sınırlı olacaksınız. En önemlisi, en ucuz plan ücretsiz bir etki alanı içermez ve sınırlı işlem gücü ve belleğe sahiptir.

Hostinger tarafından sağlanan diğer hizmetler arasında Cloud, Email, WordPress, VPS, Windows VPS hosting.

Tüm planlar standart 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

Hostinger performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-hostinger.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı Hostinger incelemesi

4. Yeşiller – En İyi “Yeşil” Hosting

GreenGeeks ana sayfasıPlanlar $ 2.95 / ay’dan başlıyor

GreenGeeks Artıları
+ İyi yükleme süresi (445 ms)
+ Kararlı çalışma süresi (% 99.98)
+ ABD, Kanada & Hollanda sunucuları
+ Ücretsiz site transferi
+ Sınırsız bant genişliği ve depolama
GreenGeeks Eksileri
Şüpheli geri ödeme politikası
Yüksek yenileme maliyeti

GreenGeeks yaklaşık 12 yıldan fazladır ve 500.000’den fazla web sitesine ev sahipliği yapmaktadır.

İle % 99.98 çalışma süreleri ve yük hızları 445 ms, GreenGeeks ayda 2.95 $ ‘lık uygun fiyatla hızlı ve güvenilir hosting sunuyor. Bunlara zengin özelliklere sahip bonusları, yüksek kaliteli 7/24 müşteri desteği ve çevre dostu uygulamaları ekleyin ve GreenGeeks’in aşırı doygun bir pazarda kendileri için nasıl hızlı bir şekilde isim yaptığını görmek kolaydır.

Tüm planlar 1 yıl boyunca ücretsiz bir alan adı, cPanel erişimi, ücretsiz Wildcard SSL, PowerCacher, sınırsız SSD depolama alanı ve sınırsız veri aktarımı ile gelir. Müşteriler ayrıca sınırsız sayıda alan adı, sınırsız e-posta hesabı ve gece yedeklemesi alır.

Web siteniz büyürse, her zaman daha esnek VPS barındırmalarına geçebilirsiniz. Ayrıca, GreenGeeks sitenizi mevcut web barındırıcınızdan ücretsiz olarak taşıyacaktır. Maalesef, 9,95 ABD doları / aylık yenileme oranı, bazı web yöneticilerinin GreenGeeks’i diğer barındırma sağlayıcıları yerine seçmesini engelleyebilir.

Tüm planlar 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

GreenGeeks performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-greengeeks.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı GreenGeeks incelemesi

5. DreamHost – Aylık Ödeme, Daha Yüksek Yenileme Yok

DreamHost ana sayfasıPlanlar $ 2.59 / ay’dan başlıyor

DreamHost Artıları
+ İyi yükleme süresi (648 ms)
+ Çalışma süresi garantisi
+ Aylık planlar mevcut
+ 97 günlük para iade garantisi
+ Sınırsız bant genişliği ve depolama
Dreamhost Eksileri
Ortalama çalışma süresi (% 99.94)
CPanel yok

1996 yılında kurulan DreamHost, en eski web barındırma sağlayıcılarından biridir. Şirket, 100’den fazla ülkede 1,5 milyondan fazla web sitesine, bloga ve uygulamaya ev sahipliği yapıyor.

Son 24 aylık verilerimize göre, DreamHost’un ortalama çalışma süresi (% 99.94) ve yeterli hız (648 ms) güvenilir bir barındırma çözümü haline getirir.

DreamHost’u diğer birçok web barındırma hizmetinden farklı kılan şey, yıllık yerine aylık ödeme seçeneği sunmasıdır.

Bu, 4,95 TL’ye kaydolabileceğiniz ve barındırma hesabınızı hemen kullanmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir. Alternatif olarak, 2.59 $ / ay’dan başlayan ve 4.95 $ / ay’dan başlayan 3 yıllık bir plana kaydolabilirsiniz. Temel planda ücretsiz bir alan adı, 1 web sitesi, sınırsız bant genişliği ve 50 GB SSD depolama alanı yer alıyor. Müşteriler ayrıca DreamHost’un sürükle ve bırak oluşturucusunu kullanabilir ve aylık 1,67 ABD doları / ay ücret karşılığında bir e-posta ekleyebilir.

Şirket, güçlü güvenlik özellikleri (LetsEncrypt SSL), çeşitli alan adı yönetim araçları ve ayda sınırsız veri aktarımı sunar. WordPress önceden yüklenmiş olarak gelir ve şirketin kendi kullanımı kolay ve başlangıç ​​dostu web sitesi oluşturucusu da vardır. Web geliştiricileri endüstrisinde iyi bilinen cPanel’leri yok, ancak DreamHost, cPanel veya Plesk ile hemen hemen aynı olan kendi yönetici panelini sunuyor.

Tüm planlar 7/24 ABD canlı sohbet desteği içerir. Şirketin 97 günlük cömert bir politikası var.

DreamHost performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-dreamhost.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


ayrıntılı DreamHost incelemesi

6. SiteGround – En İyi Müşteri Desteği

site incelemesiPlanlar $ 3.95 / ay’dan başlıyor

SiteGround Artıları
+ Yeterli yükleme süresi (673 ms)
+ Kararlı çalışma süresi (% 99.99)
+ Bilgili müşteri desteği
+ 7/24 “Guru” sohbet desteği
+ 20’den fazla e-posta hesabı
SiteGround Eksileri
Aylık planlar için kurulum ücreti
Sınırlı ucuz plan

SiteGround, 2004 yılında Sofya, Bulgaristan’da kurulmuş bir web barındırma sağlayıcısıdır. 2 milyondan fazla alana ev sahipliği yapıyorlar ve WordPress.org tarafından resmi olarak önerilen üç web barındırma şirketinden biri.

Son 24 aylık verilerimize göre, SiteGround’un harika bir çalışma süresi var (% 99.99) ve yeterli hız (673 ms) çok güçlü bir ilk 10 web barındırma.

SiteGround, örnek müşteri hizmetleri ile tanınmaktadır ve kullanıcı tabanı hızla büyümektedir. Tüm SiteGround hosting planları arasında web sitesi oluşturucu, e-posta hesabı, SSL, Cloudflare CDN, günlük yedeklemeler ve SSH erişimi ücretsizdir.

Yeni başlayanlar için tasarlanmış en ucuz Startup planı 3.95 $ / mo’dan (12 aylık plan için ödeme yaptığınızda) başlar, yenilemeler 11.95 $ / mo’dan başlar. Aylık yaklaşık 10.000 ziyaret için uygun 1 web sitesine ev sahipliği yapabilirsiniz. Plan 10 GB web alanı, ölçülmemiş trafik ve 7/24 destek ile geliyor.

SiteGround, yönetilen WordPress barındırma, WooCommerce barındırma, bulut barındırma, kurumsal barındırma ve özel sunucular dahil olmak üzere geniş bir hizmet yelpazesine sahiptir. Şirket içi sunuculara sahip olmak yerine Google bulutundan sunucu kiralıyorlar.

Tüm planlar endüstri standardı 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

SiteGround performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-siteground.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


ayrıntılı SiteGround incelemesi

7. A2 Hosting – En Hızlı Paylaşılan Hosting

A2 Hosting incelemesiPlanlar $ 2.96 / ay’dan başlıyor

A2 Hosting Uzmanları
+ En hızlı yükleme süresi (317 ms)
+ WordPress için optimize edilmiş sunucular
+ Sınırsız bant genişliği ve depolama
+ 7/24 “Guru” sohbet desteği
+ 20’den fazla e-posta hesabı
A2 Hosting Eksileri
Ortalama çalışma süresi (% 99.93)
Daha yüksek yenileme maliyeti

ABD merkezli A2 Hosting (2002 yılında kurulmuş, 500.000’den fazla web sitesini barındıran), bugüne kadar test ettiğimiz en hızlı paylaşılan web barındırmadır. Etkileyici bir başarı elde etmeyi başardılar. 317 ms 24 aylık bir süre boyunca ortalama yükleme süresi.

A2 Hosting hızlıdır çünkü sunucuları WordPress web siteleri için optimize edilmiştir ve LiteSpeed ​​önbellek kullanmaktadırlar. 30’dan fazla paylaşılan web barındırma şirketini incelediğimizden hiçbiri A2 kadar hızlı değil.

En hızlı olmasına rağmen, A2 o kadar güvenilir değil. Ortalama çalışma süreleri ortalıkta dolaşıyor ~99.93%. Çok fazla değil, ancak her yıl ~ 6 saatten fazla kesinti süresi.

A2 hosting şirketi, WordPress, Joomla, Drupal, OpenCart ve Magento dahil olmak üzere tüm önemli içerik yönetim sistemleriyle sorunsuz bir şekilde çalıştığı için web geliştiricileri için mükemmel bir uyum sağlar. Şirket çeşitli barındırma planları sunuyor ve hepsinde ücretsiz LetsEncrypt SSL sertifikası, sınırsız SSD depolama alanı ve ücretsiz site geçişi var.

En ucuz plan olan “Lite” 2,96 $ / ay (7,99 $ / ay yeniliyor) ile başlar 1 web sitesi, 25 e-posta hesabı, 1 yıl için alan adı, ücretsiz Cloudflare CDN ve sınırsız bant genişliği / disk alanı.

A2 Hosting, “Guru Crew Support” adlı güvenilir bir müşteri destek ekibine sahiptir. Müşteriler onlarla 7/24 canlı sohbet, telefon, e-posta ve bilet yoluyla bağlantı kurabilir. Düzenli, paylaşılan barındırma yanında, web yöneticileri için özel, VPS ve bayi barındırma hizmeti de sunarlar.

Tüm planlar 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

A2hosting performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-a2.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı A2 Hosting incelemesi

8. WestHost

westhost incelemesiPlanlar $ 1.99 / ay’dan başlıyor (yalnızca FTP)

WestHost Artıları
+ İyi çalışma süresi (% 99.98)
+ Fiyatlandırma
+ Ücretsiz Cloudflare CDN
+ Yedekler dahil
WestHost Eksileri
Ortalama yükleme süresinin altında (881 ms)
SSL / ücretsiz alan adı dahil değildir
CPanel veya otomatik kurulum yok

WestHost, MidPhase’in sahibi olan thgingenuity Ltd. (İngiltere şirketi) ‘nin sahibi olduğu bir hosting şirketidir..

Son verilerimiz, WestHost’un ortalama çalışma süresine sahip olduğunu göstermektedir. % 99.98 ve yükleme süresi 881 ms. Hızlarının ilk 15 arasında olmadığını gördük. Bununla birlikte, ucuz fiyatları (3 yıllık bir plan için 1,99 $ / ay başlar ve 4,99 $ / ay yeniler) ve site yedeklemeli ücretsiz CDN onları iyi bir barındırma haline getirir ilk 10 sağlayıcı.

Onların çalışma süresi ortalamanın üzerinde WestHost küçük online işletme web siteleri için iyi bir seçenek kılan piyasadaki en ucuz web barındırma çözümlerinden biri – 3 yıllık bir plan için 1,99 $ / ay.

Maalesef, SSL ve ücretsiz alan adları dahil değildir. Bunların ücretsiz olmasını istiyorsanız, daha yüksek düzeyli “Tercih Edilen” planlarını seçmeniz gerekir. En ucuz plan size yalnızca FTP erişimi verir, bu nedenle WordPress gibi CMS için hızlı yüklemeleri kullanamazsınız, bu da yeni başlayanlar için zor bir seçimdir.

Diğer, daha popüler barındırma hizmetlerinin aksine, WestHost yalnızca standart bir paylaşımlı barındırma sağlayıcısı sunar. Dolayısıyla, web siteniz büyürse, büyük olasılıkla sitelerinizi WestHost’tan aktarmanız gerekir..

WestHost performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-wh.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


ayrıntılı WestHost incelemesi

9. GoDaddy Barındırma

GoDaddy incelemesiPlanlar $ 4.33 / ay’dan başlıyor

GoDaddy Artıları
+ İyi yükleme süresi (554 ms)
+ İyi çalışma süresi (% 99,97)
+ 100 GB web sitesi depolama alanı
+ cPanel ve web sitesi oluşturucu erişimi
+ % 99,90 için kesintisiz çalışma garantisi
GoDaddy Eksileri
SSL & e-posta masrafları ekstra
Site aktarımı yok

GoDaddy, 44 milyondan fazla web sitesine güç veren lider hosting çözümlerinden biridir. Şirket, dünya genelinde 14 tesise sahiptir ve en büyük alan adı tescil şirketlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Ayrıca küçük ve çok büyük web siteleri için uygun web barındırma hizmetleri sunuyoruz. SiteGround’a benzer şekilde, sunucu parklarına da sahip değiller, bunun yerine Amazon ile ortaklık kuruyorlar ve AWS’den sunucu kiralıyorlar.

GoDaddy paylaşımlı hosting’i izlemenin son 2 yılı bize % 99,97 ve sayfa hızı 554 ms bu da GoDaddy’nin güvenilir bir sağlayıcı olduğunu gösteriyor. GoDaddy, yeni başlayanlar için tasarlanmış basit bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu (GoCentral) ile birlikte geldiği için özel web siteleri oluşturmak için mükemmel bir çözümdür. Ayrıca MySQL, cPanel, CloudLinux, Python ve PHP’nin çoklu sürümleri gibi geliştirici dostu araçlara sahiptir.

En ucuz web barındırma planı 4,33 $ / mo (8,99 $ / mo yeniler) başlar 100GB web sitesi depolama (çok) ve ölçülmemiş bant genişliği ile geliyor. Güvenlik izleme ve DDoS koruması da dahildir.

Ancak, GoDaddy’nin muhtemelen biraz daha fazla ödeme yapmanızı sağlayacak birçok “yükselme” vardır. Örneğin, site yedeklemeleri, SSL sertifikaları ve e-posta hesapları en ucuz planlarına dahil edilmez. GoDaddy ayrıca 7/24 destek sunar.

Tüm GoDaddy’nin yıllık ve çok yıllı planları 30 günlük para iade garantisi ile gelir.

GoDaddy performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-gd.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı GoDaddy incelemesi

10. Site5

site5 incelemesiPlanlar $ 7.65 / ay’dan başlıyor

Site5 Artıları
+ İyi çalışma süresi (% 99.99)
+ Ortalama hızın üstünde (629 ms)
+ Ücretsiz taşıma işlemleri
+ Ölçülmemiş bant genişliği / depolama
Site5
Pahalı fiyatlandırma
Sınırlı ucuz plan (maks. 10.000 ziyaret)
Alan adı ücretsiz değil

Site5, 1998 yılında kurulmuş bir web barındırma şirketidir, ancak daha sonra Bluehost ve HostGator gibi daha iyi performans gösteren markalara sahip olan büyük bir internet servis sağlayıcısı olan Endurance International Group (EIG) tarafından satın alınmıştır..

Son 24 aylık verilerimize göre, Site5 sağlam bir çalışma süresine (% 99.99) ve ortalama sayfa yükleme süresi 629 ms.

Müşteriler crupan / WHM aracılığıyla Drupal, Joomla, ZenCart veya PrestaShop gibi popüler uygulamaları kolayca yükleyebilir.

Site5’in en ucuz paylaşılan barındırma hesabı ayda 7,65 ABD dolarından başlar (2 yıllık bir plan için peşin ödeme yaparsanız). Ne yazık ki, temel planları ücretsiz bir SSL veya boş bir alan içermiyor, ancak ölçülmemiş disk alanı ve bant genişliği, 7/24 destek ve yedekleme kurtarma ile geliyor.

Site5, yeni başlayanların yararlanabileceği birçok özellik sağlamadığından, müşterileri faturalandırmak için bayi barındırma olarak kullanmak isteyen bir web geliştiricisi veya tasarımcısı için muhtemelen daha iyi bir seçimdir.

Tüm planları endüstri standardı 30 günlük para iade garantisi ile geliyor.

Site5 performansı (2017-2020)Canlı test sitesi: hostingfacts-s5.com | Ort. çalışma süresi ve hız: 24 ay+


detaylı Site5 incelemesi

30+ Hosting Yorumları & İstatistik

Her yıl, performansları (çalışma süresi ve yükleme süresi) hakkında yeterli veriye sahip olur olmaz yavaş yavaş listeye daha fazla barındırma sağlayıcısı ekleyeceğiz. İşte e-tablonun bağlantısı – web barındırma karşılaştırma tablosu (2020).

Web Hosting Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

1. Site Transferi ve Taşıma İşlemleri Her Zaman Ücretsiz Değildir

Yalnızca hoşunuza gitmediğini keşfetmek için bir web barındırma seçerseniz ne olur? Site taşıma olarak da bilinen site aktarımı, web sitenizi başka bir ana bilgisayara taşımanıza olanak tanır.

Başka bir web sitesine geçmek, web sitesinin dosyalarını ve veritabanlarını aktarmak, sitenizi yeni ana bilgisayarla yapılandırmak ve alan adınızın DNS’sini yeni ana bilgisayara yönlendirmektir. Yeni bir site barındırıcısı seçtiğinizde, genellikle bu işlemde size yardımcı olabilirler. Maliyet, geçiş yaptığınız ana bilgisayara bağlı olacaktır, ancak 150 ila 400 $ arasında değişebilir..

Ancak listemizdeki HostGator ve GreenGeeks gibi bazı web sunucuları ücretsiz web transferleri sunuyor.

GreenGeeks web aktarımı

Ücretli transferler için bazen birden fazla siteyi aktarabilirsiniz. Örneğin, Bluehost’a 5 web sitesi ve 20 e-posta hesabı taşımak 149,99 ABD dolarıdır. Site aktarımı genellikle birkaç gün sürer.

HostPapa gibi bir ana bilgisayar için site aktarımının tamamlanması 5 ila 7 gün sürecektir. Aktarmaya başlamadan önce daha az zaman alacak şekilde DNS girişlerini değiştirmenizi önerirler. DNS girişlerinizi de güncelleyebilirler, ancak bu hizmet sitenizin yayınlanmasından 24 ila 72 saat önce eklenecektir. A2 Hosting ile 2 ila 4 gün arasında bir zaman alır.

2. Yenileme Oranları Genellikle Daha Yüksek

Çoğu web barındırma sağlayıcısı, anlaşmanızı yenilemenin zamanı geldiğinde iki veya üç katı fiyatlandırır. Yenileme ücretleri, başlangıçta 2,99 $ / ay olan temel bir plan için 7-10 $ / ay’a atlayabilir. Plandan aldığınız özellikler ve performans aynı kalır, ancak daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

 • Örneğin, GoDaddy’nin Ekonomi planı yenileme zamanı geldiğinde ayda 8,99 ABD dolarına sıçrayacak.
 • A2 Hosting, müşterilerin yenilemenin başlamasından 15 gün önce yazılı bir iptal isteği göndermelerini gerektirir. Ancak, iptal isteğinde bulunmayı unutursanız yenileme işleminiz otomatik olarak başlar ve fiyat iki katına çıkar.
 • Ancak, listemizdeki web barındırma sağlayıcılarından bazıları bu endüstri standardı numarasına uymuyor. DreamHost ile üç yıllık bir plana kaydolursanız planınız aynı fiyatta yenilenir.

Ayrıca, çoğu web barındırma sağlayıcıları “ücretsiz etki alanı” teklif ederken – ne demek ilk yıl ücretsiz alan olsun. Bundan sonra, genellikle yıllık 10 $ – 20 $ / yıl arasında bir yerde yenilenir..

3. Bant Genişliği, Depolama ve E-posta Hesabı Sınırları

Söz konusu olduğunda bant genişliği ve depolama sınırlamalar da var.

 • GoDaddy’nin en ucuz planı kullanıcılara ölçülmemiş bant genişliği ve tek bir web sitesi için yeterli olan 100 GB depolama alanı sağlar.
 • Hostinger 100 GB bant genişliği ve 10 GB depolama alanı sunarken iPage ölçeklenebilir bant genişliği ve sınırsız MySQL veritabanı sunuyor.
 • Ölçülmemiş bant genişliği ve depolamayla ilgilenen müşteriler Bluehost, HostGator, SiteGround ve GreenGeeks’i kontrol etmelidir.

Sunan sağlayıcı barındırma ile ilgilenen web sitesi sahipleri ücretsiz SSL Bluehost, DreamHost, HostGator, SiteGround veya iPage kullanmayı düşünmelisiniz. Hepsi tüm hosting planlarında ücretsiz bir SSL sertifikası içerir, bu da büyük hosting sağlayıcıları için her zaman geçerli değildir. Örneğin, GoDaddy SSL sertifikaları için çok yüksek ücretler alıyor.

barındırma eklentileri

Söz konusu olduğunda e-posta hesapları, web hosting çözümleri teklifleri farklı.

 • Örneğin, tüm SiteGround, HostGator, A2 Hosting ve Hostinger hosting hesapları ücretsiz bir e-posta hesabı içerir.
 • GoDaddy, temel planları ile 1. yıl için ücretsiz bir iş e-postası içerir. Microsoft Office 365 posta kutusu 5 GB ayrılmış depolama alanı ve paylaşılan bir çevrimiçi takvim ile birlikte gelir.
 • iPage ve GreenGeeks, kullanıcıların sınırsız e-posta hesabı oluşturmalarına izin verir. Kullanıcı alan adı için markalıdırlar ve e-posta yönlendirme ve otomatik yanıtlayıcıları içerir.

4. Siteniz Büyüyünce Barındırma Planınızı Değiştirin

Web barındırma sağlayıcıları farklı barındırma türleri sunar. Yeni başlıyorsanız veya düşük trafiğe sahip bir web siteniz varsa, paylaşılan web barındırma için kaydolmalısınız. Web sitelerinizi korumak ve çalıştırmak için fazlasıyla yeterlidir. Ancak, siteleriniz büyüdükten sonra, bir barındırma hizmetinden diğerine geçmek veya daha pahalı web barındırma hizmetine geçmek kolaydır.

Paylaşılan web barındırma – Yeni web siteleri ve bloglar için en iyisi. Tüm web siteleri depolama, bant genişliği, RAM ve bilgi işlem gücü gibi sunucu kaynaklarını paylaştıkları tek bir fiziksel barındırma sunucusunda depolanır. Web siteniz fazla trafik almıyorsa, burası başlamak için en iyi yerdir. En iyi 10 listemize geri dön.

VPS hosting – VPS, sanal bir özel sunucunun kısaltmasıdır. VPS, paylaşılan barındırma işlemine (hız ve çalışma süresi bakımından) benzemesine ve aynı sunucuda birden fazla web sitesini depolamasına rağmen, daha fazla özelleştirme seçeneği sunar ve daha fazla kontrole sahip olursunuz. VPS ile kaynaklarınızı ihtiyaçlarınıza göre ölçeklendirebilirsiniz.

Bulut barındırma – Birçok bilgisayarın birlikte çalışmasına, uygulamaları çalıştırmasına ve birleşik bilgi işlem kaynaklarını kullanmasına izin veren barındırma hizmeti türü. Bulutta barındırılan web siteleri birden çok sunucunun kaynaklarını kullanabilir, yani tek bir sunucu konumuyla sınırlı değildir.

Yönetilen WordPress – Yüksek trafikli WordPress siteleri için en iyisi. WordPress yönetilen barındırma, genel web barındırma hizmetleriyle aynı barındırma ihtiyaçlarını karşılar, ancak ana odağı bir WordPress sitesinin performansını optimize etmektir..

Özel barındırma – Büyük, kurumsal web siteleri için en iyisi. Web sitesi sahiplerine web siteleri için tek bir sunucunun kaynaklarını veren barındırma sunucusu türü. Bu tür barındırma, web sitelerine büyük miktarda trafikle başa çıkabilme ve CPU, RAM, disk alanı ve yazılım açısından ihtiyaçlarına göre özelleştirebilme olanağı sağlar..

 • Şimdiye kadar izlediğimiz tüm hosting firmalarına ayrıntılı incelemeler burada bulunabilir.
 • Daha fazla web barındırma şirketini incelememizi, karşılaştırmamızı ve izlememizi istiyorsanız, bize bir e-posta gönderin – [e-posta korumalı]
 • Kendi yorumunuzu bırakmak isterseniz, burada yap. Çok sayıda gönderi aldığımızı ve yalnızca gerçek ve yararlı kullanıcı yorumlarını kabul ettiğimizi lütfen unutmayın.
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

About the author